WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Єгипетські піраміди - Курсова робота

Єгипетські піраміди - Курсова робота

Один із двох каналів кожної камери орієнтований строго на північ, іншої - на південь. Розрахунки показали, що вихід південного каналу похоронної камери фараона спрямований на Пояс Оріона, а вихід північного каналу орієнтований на ту ділянку зоряного неба, де розташовані небесний Північний полюс і де 5000 років тому знаходилася, зокрема, зірка Тубан із сузір'я Дракон, що виконував у ті часи роль Полярної зірка.

Вихід південного каналу камери цариці спрямований на Сиріус, а північний - видимо, на одну із самих яскравих зірок сузір'я Мала Ведмедиця. Але єгиптяни ототожнювали це сузір'я не з ведмедицею, а із шакалом і називали його "Відкриваючий шлях".

По яких же причинах єгиптяни розташували три найбільші піраміди точно так, як розташована зірка в Поясі Оріона, і чому саме сузір'я Оріон могло мати для них таке важливе значення?

По-перше, це яскраве і добре помітне сузір'я в часи будівлі пірамід, близько 5000 років тому, ставало видимим у дуже важливі для єгиптян моменти часу. Так, Оріон після тривалої відсутності вперше можна було побачити на небокраї за 20-25 днів до настання літнього сонцестояння, а сходив він приблизно за годину до появи Сиріуса. Єгиптяни вірили, що це сузір'я є як би герольдом, провісником великої події - літнього сонцестояння - і того явища, що, як вважали єгиптяни, викликає, звичайно ж, Сиріус - розливу Нілу. Іншими словами, поява на небі Оріона було знаком початку відродження природи, відродження Єгипту. А усяке відродження для єгиптян було, зрозуміло, зв'язане з Озірісом, богом умираючої і природи, що воскреє, і його сестрою і дружиною Ізідою, богинею родючості.

По-друге, єгиптяни вважали, що сузір'я Оріон і зірка Сиріус -це небесна обитель Ізіди й Озіріса, богів, які за давніх часів зійшли на Землю і зробили єгипетське царство і його жителів, від яких відбулися всі люди на Землі. Після того як Озіріс і Ізіда залишили Землю, кожен фараон Єгипту сподівався, що після смерті його душу піднесеться в небесне житло цих великих богів. Щоб ця надія одержала реальне підкріплення, у Гізу були побудовані три Великі Піраміди, розташовані в точній відповідності з розташуванням трьох зірок у Поясі Оріона, а Сиріус став вважатися зіркою відродження, місцем, де боги вдихнуть у тіла покійних монархів нове життя.

Єгиптяни вірили, що якщо не всі люди, то принаймні, їхні фараони були як би ланками у вічному ланцюжку реінкарнацій, у процесі яких умираючий правитель-батько перевтілюється у свого сина, спадкоємця престолу, а той потім - у свого сина, і так далі, без перерви і до нескінченності. А эго означало, що будь-який живучий і правлячий фараон вів свій родовід від Гора, першого царя Єгипту, сина Озіріса і Ізіди. Умираючи, фараон звільнявся від тілесної оболонки, залишав усі земні справи своєму спадкоємцеві, а сам ставав новим Озірісом. Але щоб покійний фараон зміг стати їм, над його тілом потрібно було зробити обряд, що супроводжувався складними магічними діями і який ми називаємо муміфікацією.

Тепер стає більш зрозумілої і спрямованість каналів у похоронних камерах.

З південним каналом камери фараона всі просто: він спрямований убік Оріона, до володінь Озіріса, куди повинна кинутися душу фараона після його смерті. Північний же канал відкривається убік зірок, розташованих поблизу небесного Північного полюси, що часто згадуються в давньоєгипетських текстах. Оскільки ці зірки завжди знаходяться на своєму місці, не сходять і не заходять, те єгиптяни вважали їх нетлінними, безсмертними. Спрямований убік цих зірок канал як би прив'язував до них піраміду, і вона назавжди ставала одним з елементів вічної космічної світобудови.

Орієнтування каналів похоронної камери цариці припускає наступне пояснення.

З південним каналом усі просто: Сиріус - ця зірка Ізіди, а саме в її небесних чертогах поселяються душі покійних цариць Єгипту. Зв'язок північного каналу, а через нього і всю гробницю із сузір'ям "Відкриваючий шлях" також має свій зміст. У складному і "багатоступінчастому" обряді похорону єгипетських правителів існував ритуал "Розкриття рота". Він полягав у тому, що на визначеній стадії обряду в мумію символічно вдихали нове життя. Для цього їй відкривали рот, розтискаючи стиснуті зуби за допомогою спеціального інструмента, щоб померлий міг знову знайти подих. А інструмент цей мав форму Малої Ведмедиці - вигнутого ковшику, або ложки - і називався так само, як єгиптяни називали це сузір'я. Таким чином, "Розкриття рота" мумії за допомогою інструмента за назвою "Відкриваючий шлях" повинне було служити знаком того, що душу царственої особи, вознесшаяся в небесні чертоги Озіріса і Ізіди, початку там своє нове, безтілесне життя.

Що стосується складного і тривалого похоронного обряду й однієї з головних його складових - муміфікації тіла покійного монарха, то вона зв'язана з найдавнішим міфом про прибуття Озірвса і Ізіди із сузір'я Оріон на Землю, де вони заснували єгипетське царство, а також з наступними подіями. У ряді єгипетських текстів говориться, що коли Озірісу виповнилося 28 років, його убили, а Ізіда залишилася без нащадка і без спадкоємця який міг би керувати створеним ними єгипетським царством. Далі говориться, що Сет, брат Озіріса, розкрив його покалічене тіло і зробив над ним той магічний ритуал, що став прообразом муміфікації, і в такий спосіб на якийсь час оживив тіло Озіріса. Єдиною метою цього пожвавлення було дати можливість Ізіде завагітніти. Ціль була досягнута, Ізіда родила сина, що одержав ім'я Гір. Душу ж Озіріса в процесі муміфікації відокремилася від тіла і повернулася до Оріона.

З цієї вихідної легенди, що як би написана на небозводі, де навічно відбита історія Озіріса і Ізіды, народилася віра єгипетських царів, що кожний з них є втіленням Гора, тобто прямим нащадкам двох головних богів, що створили єгипетський народ і все людство. А три Великі Піраміди в Гізу - це свого роду проміжні станції, стартові площадки, де закінчується земне життя царствених осіб і відкіля їхньої душі підносяться в приготовлені для них Озірісом і Ізідой небесні чертоги в сузір'ї Оріон і в околицях зірки Сиріус[3, c. 10-11].

Примітно, що Сиріус як "середовище обітання богів", що спустилися з неба і далеких предків сучасного народу, що навчили, різним ремеслам і мистецтвам, що передали їм великі знання про пристрій навколишнього світу, а потім повернулися до себе "додому", фігурує не тільки в міфах древнього Єгипту.

Висновок

Взагалі говорять, що у пірамідах існує „спадщина", яку дали нам майбутні цівілізації.

І ще одне, найважливіше питання.

Якщо ми знайдемо Спадщину, то чи треба її відкривати? Чи не відкриємо ми приготовлений для нас "шухляда Пандори"? Давньогрецький міф звучить, як попередження. Коли Пандора відкрила судину, вручена їй богами, у якому були укладені всі людські пороки і нещастя, по землі розповзлися хвороби і нещастя. Тільки надія залишилася на дні судини, тому що Пандора захлопнула кришку; так люди були позбавлені навіть надії на краще життя.

Може всеце і розраховано на мавпячу цікавість людей? Треба пам'ятати, тут ми маємо справу з цивілізацією набагато переважаючою нашу. Тому добре б відповісти на питання. Куди вони ділися, ці розумники? А ми, дурні, вижили, чому?

Застигли стрілки годин Гізи в момент жахливої катастрофи, у момент загибелі великої цивілізації.

Література:

  1. Бабанин В.П. Тайны великих пирамид. С-Пб.: Лань, 1999. – 510 с.

  2. Турскова Т. Великие сооружения древнего мира. – М.: РИПОЛ КЛАССИК, 2002. – 416 с.

  3. "НЛО", журнал, №15, 2002

  4. http://egpyram.narod.ru/info1.html

  5. http://orda2000.narod.ru/chrono/facts.htm#2

  6. http://www.progulka.ru/znatoki/200202/13.html

  7. Лауэр Ж Загадки египедских пирамид -М.., 1966., 223с.

  8. Виноградова Н.А., Каптерева Т.П., Традиционное искусство востока Терминологический словарь., М. 1997 г., 579С.

  9. Керам К.Боги. Гробницы. Учение. М., 1986., 399с.

  10. Матье. М.э. Искусство Древнего Египта М., 1970., 197с.


 
 

Цікаве

Загрузка...