WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Єгипетські піраміди - Курсова робота

Єгипетські піраміди - Курсова робота

У 1989 р. вийшла головна книга И. Давидовича "Піраміди: вирішена загадка".

Фоменко і НосовсЬкий приводять яскравий доказ - уламок кам'яного блоку піраміди Хуфу (Хеопса), узятий з висоти п'ятдесятьох метрів, із зовнішньої кладки піраміди. Він є відколом верхнього кута блоку. Максимальний розмір уламка близько 6,5 сантиметрів. Поверхня блоку покрита дрібною сіткою. Уважний розгляд показує, що це слід циновки, що була накладена на внутрішню поверхню шухляди-опалубки. На невеликій відстані від ребра блоку на неї з перекриттям була накладена інша циновка. Видно, що по краї другої циновки йде бахрома. Волокон, розташованих уздовж краю ні, вони випали. Як це звичайно і відбувається на неопрацьованому краї плетених полотнин. Верхня поверхня блоку, від якого відколовся цей уламок, була нерівна, горбиста. Бетон при застиванні утворює саме горбисту поверхню. І тому саме верхня частина блоку, що не стосується опалубки, має нерівну поверхню, а бічна поверхня - рівна, але сітчаста від слідів циновки. Якби це був випиляний камень-блок, то його верхня поверхня нічим не відрізнялася б від бічної. Дуже переконливо!

Як уже говорилося, ці сліди були знайдені на висоті 50 м. Але внизу слідів опалубки немає. Може бути, причиною цього є часті піщані бури в цих місцях.

Важко повірити в те, що фахівці, що займаються пірамідами "не помітили" цього разючого факту.

Теорія про бетонні блоки відповідає на багато загадок. Чому блоки пірамід не покриті тріщинами? Природний вапняк, будучи осадовою породою, має шарувату структуру, тому згодом у ньому неминуче з'являються природні тріщини, що йдуть уздовж шарів. А от бетон, будучи однорідним, аморфним матеріалом (оскільки був розмелений і перемішаний), тріщин не утворить. Чому на поверхні блоків пірамід відсутній "засмага", що утвориться згодом на відкритій поверхні будь-якого природного каменю через те, що на поверхню каменю виходять зсередини різні хімічні елементи? Це зв'язано з кристалічною структурою природного каменю. А на бетоні "засмага" майже не утвориться. Оскільки кристалічна структура в ньому зруйнована при здрібнюванні породи в порошок. Як будівельникам пірамід удавалося так точно підганяти друг до друга кам'яні блоки? Адже товщина швів між блоками дорівнює приблизно 0,5 мм. Але якщо верхній блок робився з бетону, прямо на місці, то між ним і нижнім блоком щілини не виникало. Рідкий цемент наливався в дерев'яну опалубку зверху і цілком повторював горбисту форму нижнього блоку. А тонкі шви утворилися завдяки найтоншому шарові вапняного розчину, тому що будівельники пірамід спеціально розділяли сусідні блоки, щоб вони не прилипали друг до друга. Єдина монолітна конструкція неминуче тріснула б під впливом внутрішніх напружень. Уникнути внутрішніх напружень можна було лише склавши піраміду з окремих блоків.

Відкриття Давидовича пояснює ще одну загадку. У піраміді Хуфу (Хеопса) у камері Пануючи коштує великий гранітний саркофаг, що по своїх розмірах не міг пройти крізь більш вузькі ходи і двер, що ведуть у приміщення, де коштує саркофаг. Давидович дає зовсім чітку і просту відповідь. Великий саркофаг був відлитий на місці з геополимерного бетону.

Давидович описує, як у 1982 р. він зустрівся з відомим французьким єгиптологом Ж. Ф. Лауэром. Лауэр вручив Давидовичу два зразки каменів. Один - з піраміди Хеопса, іншої - з піраміди Тітки. У результаті хімічного аналізу в двох різних лабораторіях було виявлено, що зразки виготовлені зі штучного каменю, а не є фрагментами природної породи. Виявилося, що вони містять хімічні елементи, що не зустрічаються в природних породах.

Слід зазначити, що не тільки піраміди були зроблені з бетону, але і всі статуї, обеліски, посуд з пірамід і т.п.

На малюнку ми приводимо незакінчену кварцитову голову цариці Нефертити. Вважається, що вона виготовлена з натурального кварциту. Нібито "давньоєгипетський" майстер за допомогою мідного долота висік зі шматка твердого кварциту цю прекрасну скульптуру. Але не закінчив свою роботу.

І що ж ми бачимо? У точності по лінії симетрії голови Нефертити, уздовж середини чола, через кінчик носа й уздовж середини підборіддя йде шов, дуже добре видний на фотографії. Такий шов міг виникнути тільки одним шляхом. Якщо ця скульптура була відлита в заздалегідь виготовленій формі. Будь-яка форма, нагадаємо ми, складається з двох рознімних половинок. Усередину форми наливався рідкий геополимерный бетон. Після застування форму рознімали на двох або більш частин, з яких вона складалася. У результаті на поверхні скульптури залишаються невеликі шви уздовж місць стику частин форми. Їх можна потім зашліфувати. Як це і робиться сьогодні на відлитих виробах. У випадку скульптури Нефертити робота не була довершена. Шов не зашліфований і гарне видний.

Відзначимо, що отут нам повезло — ми знайшли рідку фотографію незакінченої "давньоєгипетської" статуї. Закінчені скульптури, природно, мають зашліфовані шви. Поверхні таких скульптур відполіровані до дзеркального блиску.

Відзначимо, до речі, цікаву деталь. Звичайно історики поміщають в альбоми про Єгипет цю статую Нефертити таким чином, щоб шов на її особі видний не був. Наприклад, у дуже гарному альбомі скульптура Нефертити сфотографована дуже грамотно, збоку. Так, що ніякого шва не видно. І ніяких питань, неприємних для скалигеровской єгиптології, не виникає.

Чому ж така проста й ефективна будівельна технологія була забута? І чи не так усі дійсно просто? Чи проводилися реально серйозні дослідження матеріалу, з якого побудовані піраміди? Як бути, наприклад, з технологією будівлі внутрішніх споруджень пірамід? Які ще спорудження побудовані з використанням подібної технології? На ці питання в мене немає відповіді [5].

Важко допустити, що сучасні фахівці, що займаються пірамідами, "не помітили" цього разючого факту. На мою думку, пояснення отут може бути тільки одне. Єгиптологи розуміють, що вони в даному випадку не праві, але всіма силами намагаються зберегти "красиву" казку, намальовану їх попередниками, про те, як будували піраміди. А головне — якщо розповісти усім, що піраміди бетонні, то ніхто не повірить, що їм уже "багато тисяч років".

Глава VII

Оріон

У розташуванні групи зірок, середовище яких виділяються своєю яскравістю Бетельгейзе і Ригель, древнім грекам бачилася фігура Оріона, велетень-велетня-мисливця-велетня, за пиху і гординю перетвореного Зевсом у сузір'я. Три зірки в середині сузір'я утворять Пояс Оріона, на ньому підвішений меч мисливця з яскраво світним клинком (це Велика газова туманність Оріона). Поблизу сіяє сама яскрава зірка небозводу - Сиріус із сузір'я Великий Пес - однієї з двох вірних собак Оріона. Поруч "біжить" інший вірний собака, Малий Пес із блискаючим оком - зіркою Процион.

Американський інженер-будівельник Робер Боваль у 1974-1985 роках керував будівельними роботами в Саудівській Аравії, а у вільний час вивчав давньоєгипетські тексти, ритуали і талісмани. За результатами більш ніж 15-літніх досліджень Робер Боваль написав разом з Адріаном Гилбертом книгу "Загадка Оріона і розкриття секрету пірамід", що вийшла в 1995 році.

На початку листопаду 2001 року на конференції "Таємниці Землі", що проходила в американському місті Седона в штаті Арізона, Боваль розповів про єгипетські талісмани - предметах, що завдяки впливові магічних сил і виконанню з ними визначених ритуалів нібито здобувають могутність, даруєме зірками і богами. А ще він виклав свою гіпотезу про те, що три Великих Піраміди в Гізу розташовані точно так само, як три зірки, що утворять так називаний Пояс Оріона в однойменному сузір'ї.

Відомо, що піраміди в Гізу, особливо Велика Піраміда фараона Хуфу, більш відомого нам під ім'ям Хеопса, дуже точно зорієнтована по сторонах світла, а щоб домогтися такої точності, древні будівельники неодмінно повинні були прив'язуватися до розташування зірок на небі. Так установився перший зв'язок пірамід із зірками.

Гіпотезу про тісний зв'язок пірамід із сузір'ям Оріон підтверджують, на думку Робера Боваля, тоннелі, або канали, виявлені усередині піраміди Хуфу. Два таких канали ведуть назовні з похоронної камери цариці, і два канали – з камери фараона. Спочатку археологи думали, що це вентиляційні канали. Але така версія відпала, коли з'ясувалося, що обидва канали, що йдуть з камери пануючи, наглухо перекриті з двох сторін. Потім припустили, що канали - це щось подібне до телескопів, для спостереження за зірками зсередини пірамід. Але оскільки канали спочатку йдуть горизонтально, а потім згинається і направляються нагору, те побачити що-небудь через них узагалі неможливо.


 
 

Цікаве

Загрузка...