WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Єгипетські піраміди - Курсова робота

Єгипетські піраміди - Курсова робота

Як виявилося, центри основ усіх трьох пірамід лежать на дузі гіперболічної спіралі. Центр же самої спіралі розташований у долині Нілу на відстані 2080 м до південно-сходу від центра підстави піраміди Хефрена. Або на відстані 1910м до південно-сходу від центра підстави піраміди Микерина. Можливо, тут на суші або на дні Нілу розташовується якийсь центр енергетичної зони, характер розподілу енергії якої в просторі може саме зображуватися гіперболічною спіраллю. [1, c. 34]

Що ж хотіли донести до нас древні, розташовуючи піраміди в такий спосіб? Не удаючись в усі подробиці, можна сказати, що в архітектурі пірамід "заховані", наприклад, число "пі", формула молекули води й інших елементів, а розташування пірамід щодо сфінкса явно веде нас до моделі нашої сонячної системи... Що ж ще таять у собі ці комори знань для людства?

Глава ІV

Таємниця пірамід

Про таємниці пірамід Єгипту написано багато і вони поступово проясняються. Я хочу розповісти про таємницю, на якій ще не звертали уваги. Подивитеся на три маленькі піраміди, розташовані біля піраміди Менкаура (Микерина).

У книзі Р. Бьювэла і Э. Джилберта "Секрети пірамід" доводиться, що піраміди на плато Гізу будувалися за єдиним планом відображення розташування зірок. Розташування і навіть величина трьох головних пірамід - Хеопса, Хефрена і Микерина відповідають розташуванню і величині трьох зірок Пояса сузір'я Оріона.

Думаю, що під величиною пірамід тут треба розуміти їхню відносну висоту, а не обсяг або щось ще. Ця відповідність підтверджується і древніми записами, що загадково повідомляють, що Єгипет побудований за небесним планом - "на землі, як на небі". Дійсно, якщо ми хочемо зрозуміти древні спорудження, то треба пояснити строгу орієнтацію цих споруджень і їхніх елементів по сторонах світла і по різних астрономічних явищах. З якою метою це робилося? Чому це було так важливо?

Виявляється, така орієнтація, дозволяє зафіксувати час, у которое відбулася яка-небудь значна подія. Яке явище дозволяє це зробити? Справа в тім, що вісь обертання Землі сама робить круговий рух, описуючи конус за період близько 26000 років. Це явище називається прецесією, а період повного обороту осі називається Великим роком. Відповідно до цього явища міняється картина зоряного неба, наприклад, висота зірок над обрієм. Це і дозволяє використовувати прецесію, як "зоряним годинник" що дозволяють зафіксувати і передати далеким нащадкам свій час. Знання прецесії було одним з найбільших секретів жрецов, їх таємної схованої від непосвячених.

Любою спостерігач зоряного неба введе поняття координат для виміру положень зірок і змін їхніх положень. Без цього вивчати небо не можна, важко робити які-небудь висновки і не можна передати нащадкам накопичені знання. Наприклад, тільки з аналізу записів про положення зірок за сотни років було відкрито (або знову відкрите) явище прецесії давньогрецьким астрономом Гиппархом за 160 років до н.е. Унаслідок прецесії крапка весняного рівнодення рухається по екліптиці назустріч удаваному річному рухові Сонця (попереджання рівнодення), проходячи приблизно 50'' у рік. За час життя одного покоління таке явище важке помітити. А, уводячи систему координат, Ви неминуче прийдете до висновку, що на небі сама природа вже задала деякі природні, базові лінії. Це:

лінія небесного екватора,

лінія сонцестоянь (північ - південь),

лінія рівнодень (схід - захід).

Усі ці поняття були добре відомі творцям пірамід. Яку систему небесних координат вони використовували? У цій роботі будуть використовуватися тільки дві лінії, лінія екватора і лінія сонцестоянь. Я буду розглядати екваторіальну систему координат, інші варіанти залишаю читачам. За основне коло в цій системі координат прийнятий небесний екватор.

Малюнок небесних координат

Уведемо деякі визначення.

Пряма лінія, рівнобіжна осі обертання Землі, проведена через центр небесної сфери, називається віссю світу - (PnPs).

Велике коло небесної сфери, площина якого перпендикулярна до осі світу, називається небесним екватором. (V,6h,A,18h) - лінія небесного екватора.

Сонце робить свій удаваний річний шлях по небесній сфері приблизно по екліптиці (коло V,S,A,W). Можна сказати, що площина орбіти руху Землі навколо Сонця - це площина екліптики.

Північний полюс екліптики - En. Південний полюс екліптики - Es. Кут нахилу екватора до екліптики змінюється і в даний час приблизне дорівнює 23° 27'. Маленькі кола, зверху і знизу, навколо крапок En і Es зображують коло прецесії.

Крапка перетинання екліптики й екватора, що Сонце проходить, рухаючи з південної півкулі небесної сфери в північне, називається крапкою весняного рівнодення - V. Цю крапку Сонце проходить 20 - 21 березня. Діаметрально протилежна їй крапка осіннього рівнодення A. Цю крапку Сонце проходить 22 - 23 вересня.

(V,A) - лінія рівнодень.

Крапка весняного рівнодення в астрономії позначається знаком Овна - ^ . Мені не подобається ця плутанина. Залишимо зодіакальні знаки Зодіакові, а для позначення крапки весняного рівнодення будемо використовувати букву V від слів Vernal equinox. Ця буква схожа на знак Овна. Крапку осіннього рівнодення позначимо буквою A, від слів Autumn equinox. Ця крапка протилежна крапці весняного рівнодення, а буква A схожа на перевернену букву V, тому легко запам'ятати.

(Може бути, так ми почнемо розуміти алфавіт, таємне значення букв.)

Крапка літнього сонцестояння (S)знаходиться в північній півкулі небесної сфери, а крапка зимового сонцестояння (W) - у південному. (S,W) - лінія сонцестоянь.

Великі кола, що проходять через обох полюсів світу, називаються колами відмінювань. Прямі (6h,18h) і (S,W) лежать в одній площині.

Зодіакальними знаками, на малюнку позначене приблизне положення відповідних зодіакальних сузір'їв у наш час:

сузір'я Тельця - _

сузір'я Близнюків - '

сузір'я Скорпіона - e

сузір'я Стрільця - f

В екваторіальній системі координат положення крапки на небесній сфері визначають дві величини: пряме сходження - a і відмінювання - d .

Прямим сходженням світила називається дуга екватора від крапки весняного рівнодення до крапки перетинання екватора з навкруги відмінювання світила. Відраховується пряме сходження від крапки весняного рівнодення проти вартовий стрілки, якщо дивитися на екватор з північного полюса світу, від 0 до 24 годин.

Відмінюванням світила називається дуга кола відмінювання від екватора до світила. Відраховується відмінювання в межах від 0 до +/- 90° . Від екватора до північного полюса світу відмінювання вважається позитивним, а до південного - негативним. Обидві ці координати не залежать від добового обертання небесної сфери.

Тепер повернемося до розгляду задачі. От так виглядає сузір'я Оріона, якщо брати тільки його основні зірки. Пунктирна лінія показує положення небесного екватора в наш час. Три зірки безпосередньо під екватором утворять Пояс Оріона. Ці зірки (зверху вниз) називаються так:

d Оріона, Минтака, "пояс".

e Оріона, Альнилам, "нитка перлів".

z Оріона, Альнитак, "перев'яз".

Кутова відстань Минтаки від екватора (відмінювання) для 2000 року буде -0° 17' 56.8".

От назви ще двох зірок розташованих нижче, це Регул (праворуч унизу) і Сайф (ліворуч унизу). Для простоти запам'ятовування можна використовувати такий метод. Перелічимо назви цих зірок один по одному, зверху вниз.

Минтака

Альнилам

Альнитак

Ригель

Сайф

Якщо взяти перші букви їхніх назв, то вийде слово МААРС. Просто запам'ятаєте - МАРС, це знайоме слово.

(Зауважую, що, постійно розгадуючи загадки, я і сам став говорити загадками.)

Приведу координати цих трьох зірок.

Видима зоряна величина

Пряме сходження () J2000.0 RA

Відмінювання () J2000.0 RA

Минтака

2.5

5h 32m 0.40s

-0 17' 56.8"

Альнилам

1.8

5h 36m 12.81s

-1 12' 7.0"

Альнитак

2.0

5h 40m 45.52s

-1 56' 33.5"

Тепер розглянемо піраміди Гизы, фотографія яких представлена на початку статті і їхня відповідність зіркам. Піраміда Менкаура (Микерина) - Минтака. Піраміда Хафра (Хефрена) - Альнилам. Піраміда Хуфу (Хеопса) - Альнитак. Усі вони належать до допотопного типові архітектури, приклади якого виявлені майже у всіх частинах світу.


 
 

Цікаве

Загрузка...