WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Єгипетські піраміди - Курсова робота

Єгипетські піраміди - Курсова робота

Існує цікава версія про те, що Имхотеп був біблійним Йосипом або його прототипом. Якщо згадати про походження Авраама з Ура, то одним з непрямих свідчень, може стати схожість архітектури Вавілонських зиккуратів і пираміди у Мєдуме.

В різницю від Вавілонських Зиккуратів Ми не знаємо, що знаходилося на самому верху піраміди Джосера спочатку, але можемо припустити, що там була якась копія каменю Бенбен; це відповідало би символіці епохи пірамід. Виразно ми знаємо тільки те, що на вершинах "щирих", несхідчастих, пірамід знаходився камінь пірамідальної форми - пирамідіон - називаний Бенбеном. Трохи таких пирамідіонів можна бачити в Каїрському музеї, і вони служать ще одним свідченням того, що піраміди виконували не тільки роль поховань. Докладніше >>>

Докладнішому Бенбен або щось з ним зв'язане і з'явилося поштовхом, що подвигнули першого фараона 4-й династії Снофру на перехід до нової форми пірамід.

Довідка :

Імхотепа іноді називають "Леонардо Так Вінчі" древнього Єгипту, але фактично він був ще великим. Так Вінчі одержав репутацію генія, а Імхотеп був у кінцевому рахунку звеличений у статус бога. Греки ототожнювали Імхотепа, з богом лікування Асклепієм.. Імхотеп був верховним жрецом Ганну і головного астронома з титулом "глава спостерігачів" (за зірками).

Коли на східчастій піраміді в Саккаре були закінчені розкопки, там були знайдені фрагменти статуї фараона Джосера. На її п'єдесталі разом з ім'ям фараона Джосера був написаний наступний напис:

"Імхотеп - хоронитель скарбниці пануючи Нижнього Єгипту, перший після царя у Верхньому Єгипті, розпорядник великого палацу, спадкоємець Бога, головний жрець Гелиополя, будівельник, архітектор, скульптор кам'яних ваз".

Довідка :

Зиккурат являв собою східчасту піраміду з глиняних цеглин, що складає з декількох веж (як правило, від 3 до 7), що розташовувалися одна на одній, що пропорційно зменшувалися догори. Найвідоміший зиккурат -і майже стометрова семиступенчатая вежа храму бога Мардука у Вавилоні, що є історичним прообразом Вавілонської вежі.

Між вершиною нижньої вежі і підставою вище лежачої були розбиті тераси з прекрасними садами. На вершині всієї будівлі височіло святилище, до якого вели величезні сходи, що починалися внизу і мала кілька бічних відгалужень. Цей верхній храм присвячувався якому-небудь божеству, що вважалося заступником даного міста.

Самі вежі були пофарбовані в різні кольори: нижня, як правило, була чорної, друга — червоного кольору, вище — білого кольору, ще вище — блакитна і т.д. Верхню вежу часто вінчав золотий купол, що був видний за багато кілометрів від міста. Видали це видовище було воістину казковим. Зиккурат вважався сполучною ланкою між небом і землею, а також місцем, куди був нібито сам бог, повідомляючи людям свою волю через жрецов.

Цікаво, що "коли "доглядач усіх робіт пануючи" завершував будівництво піраміди, на її верхівці встановлювався пирамидион, покритий золотом. Пирамидион означав кінець грандіозної роботи, символізував початок свята, під час якого радувалася і раділа вся країна." ( Захи Хавасс. "На шляху до рішення загадок Гизы")

Глава ІІІ

Великі піраміди. Перше знайомство

Три піраміди в Гізі одержали свою назву по іменах трьох фараонів IV династії: Хуфу, Хафра і Менкаура (про це писалося вище). Греки називали них на свій манер відповідно: Хеопс, Хефрен і Микерин. Кожному з трьох фараонів приписується будівництво однієї з трьох пірамід, хоча насправді вони їх не будували, а перебудовували, проводячи реставраційні роботи. Але і на ці заходи були кинуті значні людські і матеріальні ресурси Єгипту. Хто ж змусив фараонів узятися за настільки трудомістку і не зовсім зрозумілу роботу: складати кам'яні блоки в гігантські кам'яні гори? Хто був щирим натхненником, організатором, керівником, архітектором і навіть можливим учасником усіх цих заходів? [1, c. 34].

Те, що фараони Хеопс, Хефрен і Микерин займалися тільки реставрацією пірамід, що одержали згодом їхні імена, говорять багато фактів. Їх легко перевірити, якщо уважно оглянути зовнішню і внутрішню кладку пірамід. Найкраще це зробити на прикладі піраміди Хеопса, оскільки її можна оглянути не тільки зовні, але і зсередини, куди відкритий доступ для туристів. Зовнішня оболонка піраміди, її "сорочка", складена в основному з відносно невеликих вапнякових блоків, що мають форму куба або паралелепіпеда. У підніжжя — зі стороною в один або півтора метра. Вони — результат творчості будівельників фараона Хеопса. Блоки для реставрації доставлялися з каменоломень, а деякі, можливо, виготовлялися на місці цілком сучасним способом: них могли відливати з бетону, приготовленого на основі вапнякових раковин (про це піде мова в іншій главі). Для облицювання пірамід використовувалися як збережені древні лицювальні плити, так і нові, котрі вирубувалися з червоного граніту в далеких каменоломнях Асуана, і з мармуру — з більш близьких каменоломень у Турі і Муккатане. На облицювання граней, наприклад, піраміди Хеопса треба було більш ста тисяч плит [1, c. 35].

Гарний стан лицювальних плит пірамід служило предметом гордості єгиптян протягом майже трьох тисячоріч. Але з приходом завойовників, починаючи з ассирийцев і персів і кінчаючи арабами і турками, на ці плити постійно замірялися шукачі зручного будівельного матеріалу. Після землетрусів XVI — XVII століть, що викликали великі руйнування в Каїрі, погляди потерпілих знову звернулися на піраміди, що стояли як ні в чому не бувало. Те, що не могли зробити тисячоріччя і землетруси, зробили люди: вони стали активно вирубувати лицювальні плити і використовувати них для відновлення палаців і мечетей. Піраміда Хеопса була "роздягнена" практично цілком, піраміда Хефрена — на велику частину. Дісталося і найменшої з них — піраміді Микерина, що взагалі могли розібрати на окремі блоки, але не змогли або не встигли

Якщо пройти коридорами усередину піраміди Хеопса, то поглядові відкриється зовсім інша кладка, інша технологія, неймовірні по величині і ступеневі обробки блоки і плити з чорного базальту, граніту... Тут, задовго до фараона Хеопса, попрацювали інші будівельники, з більш високими технологіями в обробці каменів. А головне, вони знали, що і для чого будували. Поверхня плит і блоків настільки гладка, начебто вони довгий час полірувалися потоками морської води, що відразу наводить на думку: а чи не стояли піраміди якийсь час "по пояс" або цілком у морській воді? Тим більше, що сліди від скам'янілих черепашок були виявлені на поверхні деяких блоків.

Піраміда Хеопса найбільша по розмірі: її висота до площадки на вершині 137,3 м, а довжина сторони підстави 233 м. Піраміда Хефрена трохи менше: її висота до площадки на вершині 136,5 м, а сторона підстави 215 м. И. нарешті, піраміда Микерина значно уступає обом сусіднім як по висоті до площадки на вершині (62 м), так і по довжині сторони підстави (108 м).

Комплекс пірамід у Гізу й у наш час — загадка. Пошуки відповідей на самі різні питання, зв'язані з ними, запаморочили голови багатьом дослідникам. Чому, наприклад, грані пірамід мають різний кут нахилу? У піраміди Хеопса він дорівнює 51 °52', у Хефрена 53° 12', а в Микерина 51°. Ці кути близькі друг до друга. Але яка повинна бути в дійсності величина кута, що древні архітектори закладали в проект, а будівельники не змогли втілити їхній задум з потрібною точністю? Якої глибини зміст був закладений у цей кут?

Чому кут нахилу вхідного коридору в піраміді Хеопса дорівнює 26° 18"? Чому піраміди мають форму кристала? Чому вони розташовані в цьому місці, а не в іншому? Чому будівельні блоки мають визначене співвідношення сторін, а не інше? Який характер має енергія пірамід і відкіля вона береться? Подібних питань пірамідам можна задати дуже багато. Наша задача: постаратися відповісти хоча б на деякі з них у межах тих знань, що випливають з досягнень сучасної науки, і в межах тих можливостей, якими ми розташовуємо.

Поки можна сказати, що піраміди багатофункціональні. Крім своїх основних задач, що виконують, вони несуть у собі й інші знання. Ми постараємося також розібратися, що мала на увазі Е. П. Блаватская, коли записала в 1877 році у своїй книзі "Исида без покривала" наступні слова: "Зовнішніми формами Велика піраміда символізує принципи, що лягли в основу створення природи, одночасно ілюструючи тим самим принципи геометрії, математики, астрономії й астрології" [1, c. 36].

Усі дослідники пірамід у Гізу добре знають одну особливість у їхньому розташуванні" діагональ підстави піраміди Хеопса лежить на одній лінії з діагоналлю підстави піраміди Хефрена. Ця лінія як би зв'язує двох гігантів в один комплекс. А от піраміда Микерина, як бідна родичка, коштує осторонь особняків і здається, що вона випадає з комплексу. Але це помилкове враження. Єдність усіх трьох споруджень підкреслено саме таким їхнім розташуванням. І це доводиться геометричними побудовами.


 
 

Цікаве

Загрузка...