WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Єгипетські піраміди - Курсова робота

Єгипетські піраміди - Курсова робота

3

Вступ

Великі піраміди Єгипту і не менш імениті піраміди Америки й Азії... Вони уражають своїм величчям і довговічністю, придушують своєю масивністю, дивують своїми простими і гармонічними формами, спрямованими в космос. Вони притягають до себе, вони надять... Так у чому таємниця пірамід? У чому секрет їхньої привабливості?

Мовчать піраміди... Може бути, ми їхній просто не чуємо, як не чули донедавна голосу риб? Хто ж перший із сучасників зрозумів і відгукнувся на заклик пірамід, що йде з глибин Галактики? Ближче усього до істини стояла Е. П. Блаватьска, але і вона сказала в 1877 році усього кілька слів: "Зовнішніми формами Велика піраміда символізує принципи, що лягли в основу створення природи, одночасно ілюструючи тим самим принципи геометрії, математики, астрономії, астрології". Вона була права! [1, c.3]

Зрозуміло, дійсна робота ні в якій мері не претендує на скільки-небудь велике визнання, так само як, утім, і на незаперечність, повноту висвітлення порушених питань. На що ж вона, у такому випадку, претендує? Усього лише на деяку оригінальність і цікавість.

Ціль: указати місце єгипетських пірамід займане ними серед об'єктів всесвітньої історичної спадщини.

Задачі: вивчення літератури, що відображає місце єгипетських пірамід займане ними серед об'єктів всесвітньої історичної спадщини.

Розділ 1

Єгипет

Одна з найдавніших світових цивілізацій зародилася в Північно-Східній Африці, у долині Нілу. Місцеві жителі називали цю країну "Та Кемет" - Чорна Земля - по кольорі місцевого ґрунту, а ми знаємо неї під ім'ям Єгипет.

Ця древня землеробська цивілізація початку формуватися в 4в. до нашої ери. Історія держави і культури Єгипту поділяється на кілька періодів: Раннє, Древнє, Середнє і Нове царство.

Ранній Єгипет - це був час утворення рабовласницького ладу і деспотичної держави, протягом якого сформувалася характерне для древніх єгиптян релігійне вірування: культ природи і предків, астральний і загробний культи, фетишизм, тотемізм, анімізм і магія. У культовому будівництві почав широко використовуватися камінь.

Древнє і Середнє царства характеризувалися зміцненням і централізацією бюрократичного апарата правління, посиленням могутності Єгипту і його бажання розширити свій вплив на сусідні народи.

Нове царство було останнім періодом зовнішньої активності Єгипту, коли він вів війни в Азії і північній Африці. У цей час особливо розцвітала архітектура храмів. Серед найбільших досягнень художньої творчості цього періоду образ цариці Нифертити зі скульптурної майстерні в Ахетатоне, золота маска фараона Тутанхамона і розпису гробниць у долині царів поблизу Фив. Вони продовжували характерну для Древнього Сходу традицію зображення голови і ніг фігури в профіль, а торса - у фас. Ця традиція зникає в заключний період падіння Єгипту, коли його завойовує Персія.

У границях своєрідного світогляду формувалася релігійно-міфологічна система древніх єгиптян про побудову світу. Уся безліч роздроблених релігій поступово було зведено до визначеної божественної ієрархії, де культ бога Ра (найбільш головного серед усіх божеств) злився з культами інших богів. У Древньому Єгипті, де лише фараон стояв над суспільством, всі інші громадяни вважалися рівними перед творцем і законом, жінки були рівними з чоловіками. Віра в індивідуальне безсмертя породила такий феномен у культурі древніх єгиптян, як прагнення залишити про себе пам'ять у століттях, вони будували пам'ятники-гробниці, позначені ієрогліфами. Якщо в епоху Древнього царства тільки фараони могли ввійти в "царство мертвих", побудувавши собі піраміду, то з часів Середнього Царства кожний мав право побудувати власну гробницю. У Древньому Єгипті всі спеціальні знання концентрувалися в невеликій групі людей, що складала пануюча в суспільстві каста жрецов. Жреци ефективно використовували для керування масами накопичені протягом часів дані астрономічних спостережень, відкривши періодичність сонячних затьмарень і навчивши них передбачати.

Джерела вивчення міфології Древнього Єгипту відрізняються неповнотою і несистематичністю викладу. Характер і походження багатьох міфів реконструюються на основі пізніх текстів.

Основними пам'ятниками, що відбили міфологічного представлення єгиптян, є різноманітні релігійні тексти. Значний матеріал дають запису драматичних містерій, що виповнювалися під час релігійних свят і коронаційних торжеств. Великий інтерес представляють магічні тексти, змови і закляття, написи на статуях, стелах і іконографічний матеріал. Багато цікавого повідомляли античні автори і т.д. [2, c. 125-126].

У Древньому Єгипті вперше у світі виникла практична медицина, визначеного розвитку досягла десяткова система рахунка в арифметиці. Древні єгиптяни володіли також деякими елементарними знаннями в алгебрі. Відкриття ієрогліфів як писемності сприяло розвиткові таких жанрів словесності як міфи, казки, байки, молитви, гімни, плачі, епітафії, повісті, любовна лірика і навіть філософські діалоги і політичні трактати, пізніше з'являється релігійна драма і світський театр. Бурхливий розвиток мистецтва в давньоєгипетському суспільстві привело до появи перших у світі письмово зафіксованих естетиних і філософських міркувань. Саме тут вперше в історії світової культури виник гуманізм. Культурна спадщина Древнього Єгипту зіграло свою історичну роль у становленні і розвитку світової культури. [4]

Глава ІІ

Піраміди

Зараз єгиптологи нараховують 108 пірамід. Але як ні дивно першими піраміди стали будувати аж ніяк не Єгиптяни. Уперше Піраміди східчастої структури, що називалися зиккуратами, з'явилися в древніх Уре і Вавилоні, приблизно в той час (ок. 2750 року до н.е.), коли в Єгипті правила Друга династія. А от "правильні" піраміди є чисто єгипетським винаходом, що відноситься приблизно до 2550 року до н.е. Мексиканські піраміди набагато молодше, і датуються не раніше чим першим тисячоріччям до н.е. Знамениті піраміди Сонця і Місяця в Теотиуакане в Мексиці відносяться до 600 року н.е. Однак повернемося до Древнього Єгипту.

Довга історія династичного правління — з 3200 по 30 роки до н.е. — археологами розділена на кілька періодів, що включають у себе кілька династій. Для нашої історії найважливішим є час Древнього Царства, називаного "епохою пірамід" . Воно містить у собі династії з Третьої по Шосту (ок. 2686-2181). ( Подробиці про історію Єгипту ).

У до династичні часи небіжчиків просто опускали у вириті в піску ями. Тіла укладали на боці, у зігнутому положенні, приблизно для того, щоб вони були готові до повторного народження в новому житті. У сухому кліматі пустелі тіло муміфікувалося саме. В часи Першої династії єгиптяни почали зводити гробниці у формі чотирикутника (вони називалися "мастаба") із землі і каменю для того, щоб закрити могилу і тим самим захистити тіло. Чимало таких споруджень розташовується в некрополь Мемфіса, Їх зводили протягом усього періоду Древнього Царства. Аж до кінця Другої династії так ховалися і фараонів, але пізніше така форма поховання залишилася тільки в знаті — фараони ж обрали для себе інший "замок вічності" , можливо за аналогією з зиккуратами, східчасті піраміди..

Найбільша східчаста піраміда належить фараонові третьої династії Джосеру. Вона розташована в Саккаре . Первісна підстава піраміди займало площу 125х115 метрів, висота - приблизно 61 метр. Вітер пустелі затупив гострі грані її ступіней, а покоління руйнівників і будівельників зняли з неї чудово відшліфоване облицювання. Нині площа її підстави дорівнює 121х109 метрів, а висота - 59 метрам. Під пірамідою існує складна система коридорів, безліч приміщень для збереження припасів і похоронна камера із саркофагом. Узагалі Піраміда Джосера - Це цілий меморіальний комплекс. Докладніше >>>. Але вона примітна не тільки цим. Ця Піраміда виявляє собою перший приклад кам'яної кладки з брил, що спеціально висікаються, чия поверхня ретельно оброблялася, щоб плити підходили друг до друга. Це нововведення приписується жрецу й архітекторові Имхотепу, що був також і радником Джосера.

Слідом за утвором Имхотепа в Саккаре були зведені кілька інших східчастих пірамід, з них самої примітної є піраміда в Медуме, розташована приблизно в сорока п'ятьох кілометрах до півдня від Саккара. Думають, що вона була зведена спадкоємцем Джосера по імені Хуни, зведень про яке збереглося дуже мало. Перший фараоном четвертої династії - Снофру - перетворив східчасту піраміду в Медуме в піраміду правильної форми шляхом заповнення ступіней кам'яними плитами. Незабаром творців східчастих пірамід перемінили фараони Четвертої династії, що почали зводити піраміди правильної форми. До них відносяться піраміда в Дашуре і всесвітньо відомі піраміди Гизы. Важко собі це представити, але починав них будувати той же Имхотеп, хоча йому так і не удалося побачити них завершеними.


 
 

Цікаве

Загрузка...