WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Дарій І Великий - Реферат

Дарій І Великий - Реферат

Реферат

Дарій І Великий

Дарій І Великий (Dārayavahuš)

Цар Персії

Час на посаді:

522 до н.е. — 486 до н.е.

Попередник Бардія

Наступник Ксеркс I

Народився бл. 550 до н.е.

Помер бл. 486 до н.е.

Дружина Атосса

Діти Ксеркс

Батьки Віштаспа

.

Імперія Ахменідів. Сучасна реконструкція карти бл. 550 до н.е.

Дарій І Великий (староперс. Dārayavahuš, перс. داریوش - Dryuš, дав.-гр. Δαρεῖος, нар. 550, пом. 486 до н.е.) — перський цар, один з найвизначніших правителів в історії давнього Сходу.

Здобуття влади

Дарій, хоча й походив з роду Ахеменідів, насправді був лише далеким родичем перських царів. Його батько - Віштаспа був лише правителем однієї з областей. Царем Дарія обрали представники перської знаті, що влаштували заколот і 29 вересня 522 року вбили володаря, що правив під іменем Бардії (заколотники пізніше стверджували, що вбитий насправді був не справжній цар, а маг Гаумата, який лише видавав себе за Бардію, сина Кира). Згодом Дарій, аби підтввердити свої права на престол одружився на донці Кира Атоссі.

Реформи Дарія I

Незважаючи на те, що владу Дарій I отримав з рук знаті, невдоволеної обмеженням своїх привілеїв, він продовжив політику своїх попередників, перетворивши Персію на справжню деспотію.

Держава була поділена на 20 сатрапій. Головним обов'язком сатрапа, в руках якого зосереджувалася вся цивільна владу у ввірених йому землях, став своєчасний збір податків до царської скарбниці. Розмір податків встановлювався для кожної сатрапії окремо.

Для полегшення управління величезною Дарій I створив державну кур'єрську пошту. Він також дбав про будівництво доріг і побудував канал, який з'єднав Ніл із Червоним морем.

Для стимулювання розвитку торгівлі Дарій I запровадив єдиний для всієї держави стандарт мір і золоті гроші – "дарики", якість яких була гарантована царським урядом.

За часів Дарія I була також збудована нова столиця Перської держави - Парса (відома грекам під назвою Персеполь).

Війни Дарія I

У 519-518 до н.е. році Дарій I приєднав до Персії долину Інда (створена окрема сатрапія "Індія").

У 514 році Дарій I спробував завоювати Скіфію. Розуміючи, що сили нерівні, скіфи не стали приймати бій, а почали відступати вглиб країни, знищуючи джерела і спалюючи пасовиська. Перське військо дійшло аж до берегів Азовського моря, але так і не підкорило країну. Коли Дарій I обурився, скіфи надіслали замість "землі і води" дивний подарунок – птаха, жабу, мишу і п'ять стріл. Радники царя пояснили, що це попередження – забирайтеся з нашої землі хоч повітрям, хоч водою, хоч мишиною стежкою, якщо не хочете бути знищені. Дарій I залишивши свій табір, швидко вирушив додому. Скіфія залишилася непідкореною.

У 512 році до н.е. перську зверхність визнали Фракія і Македонія.

У 506 році до н.е. зголосилося надати царю "землю і воду" афінське посольство.

В 500–494 рр. до н. э. проти перської влади повстали іонійські міста, але Дарій I швидко подолав їхній спротив.

Каральні походи проти греків, які підтримали своїх співплемінників, були невдалими. У 492 р. до н. э. внаслідок шторму загинув перський флот, а у 490 р. до н.е. під Марафоном перське військо, очолюване Датисом і Артаферном, зазнало поразки від афінських гоплітів, очолюваних Мільтіадом.

У 486 р. до н. э. спалахнуло повстання в Єгипті, придушити яке Дарій I так і не встиг.

Похований Дарій I в багато прикрашеному скальному склепі у Накш-і-Рустамі біля Парси.


 
 

Цікаве

Загрузка...