WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Країни світу - Реферат

Країни світу - Реферат

Політична система — демократія, що розвивається. Глава держави й уряду з 1992 р. — Едуард Шеварднадзе.

Данія,Королівство Данія — держава в Північній Європі, розташована на півострові Ютландія й островах Данського Архіпелагу. Площа — 43,1 тис. км2; населення — 5,34 млн чол., з яких понад 97 % — данці; столиця — Копенгаген; мова — данська. У складі Данії Фарерські о-ви й о. Гренландія, що користуються внутрішнім самоврядуванням.

Недавня історія: в 1940 р. країна була окупована Німеччиною, у 1945 р. визнана незалежність Ісландії, у 1948 р. надано право самоуправління Фарерським островам. Данія є членом-засновником НАТО в 1949 р., членом Європейської Асоціації вільної торгівлі 1960—1973 рр., приєдналась до Європейського Співтовариства.

Політична система — конституційна монархія. Глава держави — королева Маргарета ІІ (з 1972 р.). Законодавчий орган — однопалатний парламент (фолькетинг), який обирається за системою пропорційного представництва загальним, прямим, таємним голосуванням на 4 роки. Монарх призначає прем'єр-міністра, який, своєю чергою, формує Державну раду, підзвітну парламенту.

Найвпливовішими партіями Данії є Соціал-демократична, Соціалістична народна партія, Партія прогресу.

Домініканська Республіка — країна на о. Гаїті в Карибському морі (займає дві третиниострова). Площа — 48 422 км2; населення — 7,6 млн чол.; столиця — Сан-Домінго; мова — іспанська (державна).

Недавня історія: у результаті військового перевороту в 1930 р. була встановлена диктатура Рафаеля Трухільо, убитий у 1960 р.; перші демократичні вибори проведені в 1962 р. Обраний у 1963 р. глава держави президент Бош був повалений військовою хунтою. Період майже 20-річної нестабільності й економічної кризи привів у 1985 р. до застосування тиску з боку Міжнародного валютного фонду для прийняття термінових заходів із врятування економіки.

Політична система — перехідна до демократії. Глава держави й уряду з 1996 р. — Л.-А. Фернандес-Рейна.

Еквадор, Республіка Еквадор — країна в Південній Америці; межує з Колумбією і Перу, на заході омивається Тихим океаном. Площа — 270 670 км2; населення — 11 млн чол.; столиця — Кіто; мови — іспанська (державна), кечуа.

Недавня історія: незалежна від Іспанії з 1830 р. Після тривалого періоду нестабільності при владі почергово перебували ліберальні й консервативні уряди до військового перевороту в 1963 р., коли до влади прийшла військова хунта. Через страйки та демонстрації в 1982 р. в країні було запроваджено надзвичайний стан.

Політична система — демократична республіка, що розвивається; глава держави з 2000 р. — Густаво Нобоа.

Еритрея, Держава Еритрея — країна у Східній Африці, межує з Ефіопією і Суданом; з півночі омивається Червоним морем. Площа — 93,7 тис. км2; населення — 4 млн чол.; столиця — Асмера; мова — тігре (державна).

Недавня історія: частина давнього Ефіопського царства, перебувала під впливом Ефіопії до завоювання турками. З 1889 до 1941 рр. була Італійською колонією, використовувалась як база італійського вторгнення в Ефіопію. З 1962 р. почали формуватись сепаратиські рухи; під час громадянської війни в 1970-х рр. партизани утримували більшу частину Еритреї. Ефіопський уряд, підтримуваний радянськими та кубинськими військовими силами, захопив у 1978 р. більшість міст Еритреї, опір якої тривав до 1980-х рр. Після падіння Ефіопського уряду в 1991 р. за Еритреєю визнано право на незалежність, яку вона здобула в 1993 р. Незалежність Еритреї визнана Ефіопією і Великобританією.

Політична система — демократія, що розвивається; глава держави й уряду з 1993 р. — Іссайам Афеворкі.

Естонія, Естонська Республіка — країна на північному сході Європи; межує з Російською Федерацією і Литвою; на півночі омивається Балтійським морем. Площа — 45 тис. км2; населення — 1 млн 536 тис. чол.; столиця — Таллін; мова — естонська.

Недавня історія: незалежність від Росії була проголошена у 1918 р. До складу СРСР ввійшла в 1940 р.; у 80-ті роки виникли й активізувались націоналістичні рухи; у 1988 р. прийнята нова конституція, у якій Естонія проголошувалась суверенною республікою. Повну незалежність здобула в 1991 р., визнана ООН. У 1992 р. Едгар Савісаар пішов у відставку разом з урядом через невдачі у внутрішній політиці; лідер правої групи "Батьківщина" був обраний парламентом новим президентом, Март Лаар став прем'єр-міністром.

Політична система — демократична парламентська республіка; глава держави з 1991 р. — Леннарт Мері; глава уряду з 1999 р. — Март Лаар.

Ефіопія — країна на сході Африки (раніше називалась Абіссінія); межує з Джибуті, Сомалі, Кенією та Суданом. Площа —122 100 км2; населення — 52 млн чол.; столиця — Аддис-Абеба; мови — амхарська (державна), арабська, орамо.

Недавня історія: анексія Еритреї в 1962 р. викликала рух опору. У 1974 р. було створено військовий уряд і генерал Тефері Бенті оголосив про створення соціалістичної держави. У 1977 р. він був убитий і його місце зайняв Менгісту Хайле Маріам, полковник, відомий як організатор "червоного" терору, знищивши тисячі безвинних людей. У 1985 р. Ефіопію вразила надзвичайна засуха; гуманітарна допомога, спрямована постраждалим, була блокована заколотниками; громадянські заворушення тривали. У 1991 р. Менгісту був повалений, підписано договір про припинення громадянської війни. На вільних виборах у 1993 р. президентом країни було обрано Мелеса Зінаві. Було визнано право Еритреї на незалежність, яку їй було надано в 1993 р.

Політична система — перехідна до демократичної; глава держави й уряду з 1995 р. — Н. Гідала.

Єгипет, Арабська Республіка Єгипет — країна в Північній Африці, омивається Червоним морем; межує з Лівією та Суданом. Площа —1 001 450 км2; населення — 57 млн чол.; столиця — Каїр; мова — арабська (державна).

Недавня історія: незалежна від Великобританії з 1936 р.; у 1953 р. президент генерал Нагіб оголосив Єгипет республікою; у 1956 р. його наступник президент Гамаль Абдель Насер заявив про націоналізацію Суецького каналу, що стало приводом до шестиденної війни з Ізраїлем, окупації Синаю і сектора Газа. Переговори з Ізраїлем у Кемп-Девіді завершились виключенням Єгипту з Ліги арабських держав. Після смерті Насера президентом став А. Садат, але був убитий. Його місце у 1981 р. посів Хонсі Мубарак. У 1987 р. Єгипет знову був прийнятий у Лігу арабських держав, дипломатичні відносини з арабськими країнами поступово відновлювались. У 1991 р. Єгипет брав участь у війні в Перській затоці на боці США; відіграє головну роль у процесі мирного врегулювання на Близькому Сході.

Політична система — демократична республіка; глава держави й уряду з 1981 р. — Хонсі Мубарак.

Заїр, Республіка Заїр — країна у Центральній Африці; межує з Конго, Центральноафриканською Республікою, Суданом, Угандою, Руандою, Танзанією, Замбією й Анголою. Площа — 2345 тис. км2; населення — 42,5 млн чол.; столиця — Кіншаса; мови — французька (державна), суахілі, лінгала.

Недавня історія: незалежна від Бельгії з 1960 р.; колишня назва країни — Республіка Конго, називатися республікою Заїр почала з 1971 р. Повстання 1977 і 1978 рр. у провінції Шаба придушені з допомогою військ Марокко, доставлених у Заїр Францією повітряним шляхом, а також французькими та бельгійськими десантами. У 1990 р. була знята заборона на багатопартійну політику; після антиурядових виступів у 1991 р. президент Мобуту погодився на поділ влади з опозицією; Етьєн Тишесекеді став прем'єр-міністром, згодом знятий з посади і відновлений знову в 1992 р.; сформувалась парламентська опозиція. У 1993 р. Мобуту зняв Тишесекеді з посади і на його місце призначив Фаустино Біриндву.

Політична система — соціалістична плюралістська республіка; глава держави — Мобуту з 1965 р.; глава уряду — Фаустино Біриндва.

Замбія, Республіка Замбія — країна на півдні Центральної Африки; межує із Заїром, Танзанією, Малаві, Мозамбіком, Зімбабве, Ботсваною, Намібією й Анголою. Площа — 752 600 км2; населення — 8,5 млн чол.; столиця — Лусака; мови — англійська (державна), діалект банту.

Недавня історія: незалежна від Великобританії в межах Співдружності з 1964 р.; президентом став Кеннет Каунда. Багатопартійна система запроваджена в 1991 р.

Політична система — соціалістична плюралістська республіка; глава держави й уряду з 1991 р. — Фредерік Чулуба, котрий змінив на посаді Кеннета Каунду.


 
 

Цікаве

Загрузка...