WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Країни світу - Реферат

Країни світу - Реферат

Недавня історія: незалежна від Франції з 1960 р., уряд відправився в заслання через жорстку опозицію Чадського національного фронту визволення, підтримуваного Лівією. Протиборство між військовими частинами, підтримуваними Лівією, і частинами, підтримуваними Францією, тривало до 1987 р. Дипломатичні відносини з Лівією відновлені в 1988 р. Нова конституція прийнята в 1990 р.

Політична система — демократія перехідного періоду. Глава держави й уряду з 1990 р. — Ірдісс Дебі.

Чехія, Чеська Республіка — держава на сході Центральної Європи; межує з Німеччиною, Польщею, Словаччиною й Австрією. Площа — 78 864 км2; населення — 10,3 млн чол.; столиця — Прага; мова — чеська.

Недавня історія: незалежна від Австро-Угорщини з 1918 р.; чехи об'єднались зі словаками для створення єдиної держави Чехословаччини. У 1948 р. до влади прийшли комуністи. Чеська Соціалістична Республіка в складі Чехословаччини створена в 1968 р. Демократичний рух 1968 р. жорстоко придушений силами радянських військ і військ країн Варшавського договору. "Оксамитова революція" 1988 р. привела до створення багатопартійної системи, включаючи Громадянський форум під керівництвом Вацлава Гавела; у грудні 1989 р. було сформовано коаліційний уряд, президентом призначений В. Гавел, обраний у 1990 р. на цю посаду на основі багатопартійних виборів. Згодом Громадянський форум розколовся на Громадянську демократичну партію та Громадянський рух, виникли сепаратиські тенденції. У 1992 р. прем'єр-міністром став Вацлав Клаус, під керівництвом якого ринкові й демократичні реформи прискорились. У серпні 1992 р. було прийняте рішення про створення окремих Чеської і Словацької республік. Із січня 1993 р. Чехія стала суверенною державою. Визнана США й іншими країнами Заходу. Прийнята в ООН, ОБСЄ та Раду Європи.

Політична система — демократія, що розвивається. Глава держави — Вацлав Клаус (з березня 2003 р.); глава уряду — Мілош Земан. Зовнішня політика спрямована на входження найближчим часом у НАТО і ЄС.

Чилі, Республіка Чилі — країна в Південній Америці; межує з Перу, Болівією, Аргентиною. Площа — 756 950 км2; населення — 13,5 млн чол.; столиця — Сант-Яго; мова — іспанська (державна).

Недавня історія: незалежна від Іспанії з 1818 р. Інтенсивна програма націоналізації та соціальних реформ, розпочата лівим президентом Сальвадоре Альєнде в 1970 р., привела до військового перевороту, у результаті якого влада в 1973 р. опинилася в руках хунти генерала Піночета. У 1989 р. Піночет погодився на проведення конституційних змін і запровадження багатопартійної системи. У 1990 р. главою держави й уряду став Патрісіо Аїлвін.

Політична система — демократична республіка, що розвивається; глава держави й уряду з 2000 р. — Рікардо Лагос.

Швейцарія, Швейцарська Конфедерація — країна на Заході Європи; межує з Німеччиною, Австрією, Італією та Францією. Площа — 41 300 км2; населення — 6,99 млн чол.; столиця — Берн; мови — німецька, французька, італійська (усі державні).

Недавня історія: громадянська війна 1847 р. привела до тіснішого об'єднання колишньої республіки Гельвеція; з 1874 р. запроваджений принцип референдуму. Жінкам надано право голосу на федеральних виборах у 1971 р. Референдум 1986 р. відкинув пропозицію про членство в ООН. У 1992 р. Швейцарія ввійшла в ЄС.

Політична система — федеративна демократична республіка; глава держави й уряду обирається на один рік за принципом ротації з числа федеральних радників.

Швеція, Королівство Швеція — країна на півночі Європи на Балтійському морі; межує з Норвегією та Фінляндією. Площа — 450 тис. км2; населення — 8,7 млн чол.; столиця — Стокгольм; мова — шведська.

Недавня історія: Швеція була нейтральною країною в обох світових війнах ХХ ст. При владі незмінно з 1951 до 1976 років була соціал-демократична партія, створивши квітучу державу. Останні конституційні права монарха були відмінені в 1975 р., залишені тільки представницькі функції. У 1986 р. був убитий прем'єр-міністр Улоф Пальме (злочин не розкритий). У 1988 р. знову було обрано соціал-демократичний уряд, але в 1990 р. він пішов у відставку. У 1991 р. Швеція ввійшла в ЄС.

Політична система — конституційна монархія; глава держави з 1973 р. — Карл ХVІ Густав; глава уряду з 1998 р. — Йорн Перссон.

Югославія, Союзна Республіка Югославія — країна на південному сході Європи; межує з Хорватією, Угорщиною, Румунією, Болгарією, Грецією й Албанією. Площа — 102,2 тис. км2; населення — 10,5 млн чол.; столиця — Белград; мова — сербохорватська.

Недавня історія: у 1918 р. було створено Королівство сербів, хорватів і словенців, назву Югославія прийнято в 1929 р. У 1945 р. створена Югославська Федеративна Республіка під керівництвом Йосипа Броз Тіто; прийнята соціалістична конституція. У 1948 р. через ідеологічні та політичні розходження в поглядах Сталіна та Тіто взаємини між СРСР і СФРЮ були фактично розірвані, Югославію виключено з Комінформбюро, щодо керівництва країни організовано компанію жорсткої критики і звинувачень в опуртунізмі. Після смерті Тіто в 1980 р. прийнято рішення про колективне керівництво. Економічні труднощі призвели до високої інфляції й безробіття, що викликало страйки й наростання етнічних проблем. У 1990 р. в Словенії і Хорватії створені багатопартійні системи. Деякі республіки стали виступати за відокремлення в 1991 р., президент країни подав у відставку; виникли конфлікти між сербами і хорватами в Хорватії. Словенія й Хорватія оголосили себе незалежними, у результаті чого туди була введена федеральна армія. Словенія прийняла підтримувані ООН умови миру, але війна тривала в Хорватії, умови припинення вогню не дотримувались. У 1992 р. ЄС визнав Хорватію та Словенію як самостійні республіки; Боснія, Герцеговина й Македонія в 1992 р. також оголосили про незалежність; Боснія і Герцеговина визнані ЄС і США, незважаючи на наростаючу напруженість на етнічному ґрунті; розпочалась кривава громадянська війна. У 1992 р. Сербією і Чорногорією була проголошена нова Республіка Югославія, але вона не була визнана Західними країнами. Сербська агресія триває в Хорватії і Боснії для створення етнічно чистої Великої Сербії. Проти Сербії і Чорногорії застосовані міжнародні санкції, доля республіки залишалася невизначеною до 2002 р.

На початку лютого 2003 р. на засіданні парламенту Союзної Республіки Югославія прийнято рішення про припинення існування держави з такою назвою. Упродовж трьох наступних років, до проведення референдумів, колишня держава називатиметься федерацією Сербії і Чорногорії. Всі питання державного управління та внутрішньої політики до результатів референдумів Сербія і Чорногорія вирішуватимуть самостійно.

Японія — країна на сході Азії, розташована на 4000 островів, основні з яких: Хоккайдо, Кюсю, Сікоку та Хонсю. Площа — 377 535 км2; населення — 127 млн чол.; столиця — Токіо; мова — японська.

Недавня історія: Друга світова війна, у якій Японія виступала на боці Німецького блоку, закінчилася для неї нищівною поразкою, країна була окупована американськими військами; повний суверенітет з 1952 р., у 1958 р. стала членом ООН. У післявоєнний період досягла значного економічного успіху й вийшла на світовий ринок. Після смерті імператора Хірокіто наступником у 1989 р. став його син Акіхіто. Серія фінансових скандалів у 1992 р. привела до серйозних перестановок у Кабінеті міністрів. Темпи розвитку економіки уповільнились. З 1992 р. Японія стала світовим лідером з питань охорони навколишнього середовища, витрачаючи на ці цілі величезні кошти.

Політична система — ліберальна демократія; глава держави — імператор Акіхіто; глава уряду з 2003 р. — Дзюнітіро Коідзумі.


 
 

Цікаве

Загрузка...