WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат

Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат

критиком. Він вважає, що ця війна відвертає увагу від боротьби проти "Аль-Каїди" і Талібану в Афганістані. Виступає за негайне виведення американських військ, із тим, щоб завершити його через 16 місяців після інавгурації 20 січня 2009 року. Обама має намір використати частину ресурсів, що вивільняться, для боротьби проти тероризму в Афганістані, збільшивши там військову присутність і обсяг ресурсів для розвитку цього регіону. Водночас планує асигнувати принаймні 2 млрд. дол. на розширення гуманітарної допомоги іракським біженцям.
Україна, НАТО, сибірка й енергетика
Яку ж зовнішню політику загалом проводитиме новий господар Білого дому? Барак Обама буде "значно більш проєвропейським", ніж Джорж Буш, ім'я якого пов'язане з війною в Іраку, прогнозує один з його радників із зовнішньополітичних питань Грегорі Крейг. Натомість у сфері європейської політики може виявитися деяка спадкоємність між попередньою республіканською та новою, демократичною адміністрацією. Як вважає Крейг, попри шалену критику з боку Росії, Обама дотримуватиметься планів створення елементів глобального ракетного щита у Польщі та Чехії. "Час, темп і масштаби здійснення угоди визначатиме на власний розсуд президент Сполучених Штатів", - додає радник. Існування американських військових баз у Румунії та Болгарії також "поза дискусіями".
Водночас США доведеться співпрацювати з Росією у тих сферах, в яких у них "спільні інтереси та спільний ґрунт", особливо це стосується нерозповсюдження ядерної зброї, зменшення ядерних арсеналів у світі, безпечного зберігання ядерних матеріалів і викликів з боку Ірану та Північної Кореї. Втім, радник Обами категорично відкидає можливість співпраці з Росією в питаннях іранської проблеми за рахунок Центральної та Східної Європи. На його думку, агресивне ставлення Москви до сусідів, які хочуть приєднатися до НАТО, - історичний анахронізм, "релікт радянського минулого".
Під час перших президентських теледебатів Барак Обама стверджував: "Тепер (після подій у ПівденнійОсетії), якщо Грузія і Україна відповідатимуть усім вимогам, ми повинні наполягати на тому, аби вони могли приєднатися до НАТО. Їм слід також негайно надати можливість скористатися з Плану дій щодо членства в альянсі". А у привітанні учасникам ХХ з'їзду Українського Конгресового Комітету Америки (УККА), що відбувся в жовтні у Клівленді, Обама наголосив: "Україна готова до Плану дій щодо членства в НАТО" і США сприятимуть досягненню згоди між союзниками, щоб допомогти їй "посісти місце в євроатлантичній спільноті, яке їй по праву належить".
Раніше один із провідних політичних консультантів демократів Роберт Шрам, виступаючи на цьогорічному саміті Ялтинської європейської стратегії, заявив, що Обама "не хоче примушувати Україну вибирати між Росією та Сполученими Штатами". Однак вона "посідає своє місце в його політиці", - додав він.
Для Барака Обами Україна - не terra incognita. Він побував тут 2005 року із представниками української діаспори у США як сенатор від штату Іллінойс, супроводжуючи тодішнього голову сенатського комітету із закордонних відносин Річарда Лугара. У Києві американські законодавці відвідали Центральну санітарно-епідеміологічну станцію, на якій зберігаються смертоносні патогенні речовини. "Екскурсія" так запала в пам'ять темношкірому сенатору, що згодом він напише про неї у книжці "Зухвалість надії: думки про те, як відродити американську мрію".
"У спокійному житловому районі Києва, - згадує Барак Обама, - ми оглянули український прототип (американського) Центру контролю над захворюваннями - скромний триповерховий об'єкт, схожий на лабораторію середньої школи. Після того як ми побачили вікна, відчинені через брак кондиціонерів, і металеві стрічки, грубо прибиті до луток дверей, щоб туди не заповзали миші, нас повели до опечатаної шворкою невеликої морозильної камери... Жінка середнього віку, в халаті, з медичною маскою, вийняла звідти декілька пробірок, помахала ними за фут (близько 30,5 см) від мого обличчя і щось сказала українською мовою.
"Це - сибірка", - пояснив перекладач, вказуючи на пробірку, яку вона тримала у лівій руці. "Це - бубонна чума", - сказала вона. Я озирнувся і помітив сенатора Лугара, який стояв у кінці кімнати.
"Може, підійдеш ближче, Діку?", - запитав я його, відступивши на декілька кроків. - "Я вже там був і бачив", - відповів він усміхаючись.
Мабуть, усе це справило на заокеанського гостя враження фільму жахів. Однак у почутті гумору йому не відмовиш.
У Центральній санітарно-епідеміологічній станції представники Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства оборони США підписали у серпні 2005 року договір про протидію загрозі біотероризму та запобігання розповсюдженню бактеріологічної зброї, технології, матеріалів і знань. На його основі Вашингтон допомагає Україні поліпшити безпеку зберігання патогенних речовин, скоротити час, необхідний для точної діагностики спалаху епідеміологічних хвороб і визначення того, чи вони виникли природним чином, чи стали наслідком терористичного акту.
Натомість майбутній президент США був свідком того, як укладення угоди, що передбачала асигнування з американського бюджету, затяглося майже на рік, наштовхнувшись на "бюрократичні перепони". З приводу цього її головний ініціатор, сенатор Річард Лугар змушений був скаржитися в листі на ім'я президента Ющенка). Затор у бюрократії, за визнанням американської сторони, зламало особисте втручання прем'єр-міністра Юлії Тимошенко" (фраза з офіційного сайта посольства США у Києві).
Обамі добре відомо, в якому уразливому становищі постійно перебуває Україна. "Я збагнув, до чого може призвести залежність від іноземних джерел енергії, 2005 року, коли ми з сенатором Лугаром побували в Україні, де зустрічалися з новим президентом Віктором Ющенком", - пише він у згаданій книжці. Висновок: "Країна, яка не може контролювати свою енергетику, не владна над своїм майбутнім".
Материал с сайта www.ukrreferat.com

 
 

Цікаве

Загрузка...