WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат

Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат

виборчих кампаній. Обама заявляє: важливо, аби молодь, яка потрапляє в гірші обставини, ніж мої, знала, що можна накоїти помилок, однак надолужити втрачене. "Я думаю, - проголошує він, - що на цьому етапі моє життя - розгорнута книжка, висловлюючись буквально і образно. Виборці можуть визначити, чи ті дурниці, які я робив у житті, мають стосунок до того, що я робив відтоді".
Барака Обаму три терміни поспіль обирають сенатором штату Іллінойс. Після цього його погляд звернений у бік Капітолія. Домігшись у листопаді 2004 року перемоги на виборах до Конгресу з рекордним результатом - 70% голосів виборців, він стає п'ятим темношкірим сенатором в історії США.
Його діяльність, як і діяльність кожного законодавця на Капітолійському пагорбі, на виду. Він - член сенатського комітету з міжнародних відносин і очолює в ньому підкомітет у європейських справах. Однак діапазон діяльності Обами набагато ширший - від законодавства щодо ядерного тероризму і зміни клімату до законодавства щодо лобіюваннята шахрайства на виборах.
Обама бере участь у підготовці понад 600 законодавчих ініціатив. Разом із Річардом Лугаром він - співавтор законопроекту про зменшення загрози звичайних видів зброї (2006 р.). Спільно з сенатором Томасом Коберном він висуває ухвалений того ж року законопроект про публічну звітність і прозорість у використанні федеральних фондів. 2007 року Обама пропонує законопроект про "згортання" війни в Іраку, але його відхиляють.
Він захищає інтереси середнього класу, прагнучи полегшити для нього податковий тягар. Водночас голосує проти запропонованого Джорджем Бушем зниження податку на прибуток, вигідного великим монополіям. Темношкірий сенатор підтримує ряд законопроектів, спрямованих на поліпшення становища іммігрантів. Лівий демократ, він, однак, проти того, щоб представники расових і національних меншин користувалися соціальними пільгами, вважаючи це порушенням прав людини.
Обама - один із тих президентів, стартовим майданчиком для яких був Капітолійський пагорб. Однак жоден із них не здійснював такого карколомного злету. І жоден із президентів США (принаймні від часів Дуайта Айзенгауера, якого співвітчизники сприймали як переможця у Другій світовій війни) не викликав такого ентузіазму під час виборчих кампаній, як Барак Обама. У США і за океаном його часто називають "молодим Мартіном Лютером Кінгом" і "темношкірим Кеннеді". Сам він із вдячністю прийняв варте мільйонів голосів "благословення" сенатора Едварда Кеннеді та доньки загиблого президента - Кароліни, які підтримали його ще під час жорсткої боротьби проти Гілларі Клінтон за висунення кандидатом у президенти від демократів. Темношкірий сенатор з Іллінойса свідомо не виставляє себе представником другої за чисельністю, понад 40-мільйонної расової групи. Він позиціює себе як представника єдиної нації. І саме це швидко виводить його на орбіту національної політики.
"Немає ліберальної Америки й консервативної Америки. Є Сполучені Штати Америки, - проголошує він 2004 року на з'їзді Демократичної партії у Бостоні (штат Массачусетс). - Немає чорної Америки та білої Америки, латиноамериканської та азійської Америк. Є Сполучені Штати Америки". Через чотири роки він майже дослівно повторить ці слова під час президентської кампанії, виступаючи перед стотисячним натовпом у Сент-Луїсі (штат Міссурі): "Неправильно ділити Америку на ліберальну і консервативну, чорну і білу. Існує тільки одна країна - Сполучені Штати Америки".
Едвард Кеннеді не помилився, коли стверджував: Барак Обама привабить молодь, він подав надію і виявив здатність долати вікові бар'єри між молодими і старими, між Заходом і Сходом, між Північчю і Півднем, між темношкірими і білими.
Обираючи президентів, американці зазвичай не зважають на думку решти світу. На виборах 2000-го і 2004-го європейці симпатизували демократам Альберту Гору та Джону Керрі. Але в обох випадках американці віддали перевагу республіканцеві Джорджу Бушу-молодшому. Цього разу настрої по обидва боки Атлантики збіглися.
Натомість погляд на Америку збоку не відрізняється від погляду зсередини. Кріштоф фон Маршалл - завідувач вашингтонського офісу німецької газети Tageszeitung, автор популярної книжки "Барак Обама - темношкірий Кеннеді" - робить висновок: "У роки правління Клінтона і Буша Америка була поділена на два табори. Барак Обама - політик, який каже: я стою над цим, я спроможний примирити розколоту націю".
Що пропонує Барак Обама американцям?
Економіка та фінанси. Америка переживає "найгіршу фінансову кризу з часів Великої депресії", - вважає новообраний президент. Під час виборчої кампанії він оприлюднив програму оздоровлення економіки з чотирьох пунктів, яка передбачає:
- на 90 днів відкласти передачу деяким банкам майна, що служило заставою з неповернених позик;
- надати компаніям податковий кредит на суму 3 тис. доларів за кожне нове робоче місце;
- дозволити пенсіонерам, не обкладаючи податками, вилучити до 15% (або до 10 тис. дол.) зі своїх пенсійних фондів;
- створити федеральний фонд, який виділятиме позики владі штатів та окремих міст.
Система оподаткування. Обама пропонував збільшити на 5% податки на платників зі щорічним доходом понад 250 тис. дол. і знизити податки на тих, хто заробляє менше.
Енергетика. Новообраний президент висловлював намір інвестувати впродовж десятиліття 150 мільярдів дол. у розвиток альтернативних джерел енергії. Завдяки цьому має бути створено 5 млн. нових "зелених" робочих місць. Стратегічна мета - домогтися енергетичної незалежності Сполучених Штатів.
Імміграція. Обама хоче запровадити законодавчу систему, спрямовану на створення нових робочих місць, надавши роботодавцям право перевіряти, чи їхні працівники є легальними іммігрантами. Обама вважає, що нелегальним іммігрантам, які не скоїли злочинів, має бути надана законна можливість залишитися у США, сплативши штраф та опанувавши англійську мову.
Війна в Іраку. Новообраний президент із самого початку був її жорстким

 
 

Цікаве

Загрузка...