WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат

Барак Обама - перший темношкірий президент США - Реферат


Реферат на тему:
"Барак Обама - перший темношкірий президент США"
Новий господар Білого дому, в жилах якого тече африканська, англійська, ірландська та індіанська кров, народився 4 серпня 1961 року в Гонолулу. Батько - Барак Обама-старший - був нащадком вождя племені луо, що, ймовірно, походить із Судану і мешкає переважно на заході Кенії. Він приїхав до США, отримавши американський грант на навчання в Гавайському університеті в Маноа. Тут на заняттях із російської мови познайомився з емансипованою романтичною білою американкою Стенлі Енн Данем родом із Канзасу. Їхнє одруження відбулося всупереч волі її батьків. Синові ще не виповнилося й року, як батько переїхав навчатися до Гарвардського університету, щоб отримати науковий ступінь доктора економіки.
Обставини життя часто визначають долю людини. У Барака Обами-молодшого вона могла б бути зовсім інакшою, якби він виріс і виховувався в патріархальному африканському суспільстві. Коли настав час повертатися до Кенії, батько хотів забрати з собою родину. Але там у нього - дружина від першого шлюбу. Не плекаючи жодних ілюзій, Енн відмовляється їхати до Африки, і подружжя розлучається. Батько одружується з іншою американкою й повертається з нею на батьківщину…
Натомість мати Обами виходить заміж за іншого закордонного студента - Лоло Соетеро. 1967 року шлюбна пара виїжджає до Індонезії. Вона оселяється у передмісті Джакарти, зіштовхнувшись із убогим життям. Замість хмарочосів Гонолулу Барак бачить убогі хижі без водопостачання й електроструму. То був період правління генерала Сухарто. Інфляція сягає катастрофічного рівня, бракує продуктів харчування.
Достатки матері, яка викладає англійську мову в посольстві США, надто скромні; вона не в змозі віддати сина до елітної міжнародної школи. Спочатку він навчається у католицькій, а згодом - у початковій державній школі, в якій був єдиним іноземцем. Мати навчає його англійської мови, розповідає про рух за громадянські права у Сполучених Штатах. "Вона багато в чому належала до ранньої доби доктора Кінга, - пригадує Барак Обама. - Вона вірила, що, попри колір шкіри, усі люди в сутності однакові, що будь-який фанатизм хибний і що до кожного слід ставитися як до неповторної особистості".
Коли синові було десять років, Енн відправляє його на Гаваї. Там він живе з її батьками і завдяки їхній фінансовій підтримці отримує змогу навчатися в елітній школі Пунагу. Згодом мати повертається з донькою, без чоловіка, на Гаваї, а за кілька років знову вирушає до Індонезії, щоб проводити дослідження для написання докторської дисертації. Вона помре у 52-річному віці, втішаючись успіхами сина, який разом з єдинокровною сестрою розвіє її прах над Тихим океаном.
Натомість шлях Барака Обами по поверненні до Америки вже визначений. Після закінчення середньої школи юнак їде до Лос-Анджелеса, де навчається у Західному коледжі. Потім - у Колумбійському університеті в Нью-Йорку, спеціалізуючись як політолог у сфері міжнародних відносин (ступінь бакалавра).
Майбутня діяльність Барака Обами пов'язана з Чикаго. За власним визнанням, він відмовляється від "пропозицій, які обіцяли гроші, й допомагає поліпшувати життя у районах, що потерпали від безробіття". Працює директором церковного проекту розвитку громади, реалізуючи програми курсів підвищення кваліфікації та освітні підготовчі курси. Як консультант Gamaliel Foundation займається організацією громади. Згодом він працюватиме адвокатом у правничій фірмі Davis, Barnhill&Gallard, беручи участь у судових процесах, пов'язаних із порушенням прав людини.
1988 року Обама вступає у Школу права Гарвардського університету, де його на конкурсній основі обирають першим темношкірим редактором юридичного часопису Harvard Law Review. Тоді ж отримує контракт на написання книжки про расові відносини. Поштовхом до розкриття теми стає його поїздка до Кенії, на батьківщину Барака Обами-старшого, якого він майже не знав. Батько працював урядовим економістом і загинув в автокатастрофі.
Книжку не вдається написати впродовж року. Тож, закінчивши з відзнакою Гарвард й отримавши ступінь доктора юриспруденції, він повертається до Чикаго. Щоб заохотити перспективного фахівця до роботи у Школі права університету, йому надають грант і офіс для завершення роботи над книжкою (до речі, у Чиказькому університеті він упродовж 20 років викладатиме конституційне право).
Книжку "Мрії від мого батька: історія раси й спадщини" вперше опубліковано 1995 року. Вона виходить друком скромним накладом 20 тисяч примірників і не користується особливим попитом. Коли ж Барак Обама стане ймовірним кандидатом від Демократичної партії на президентських виборах, книжку видадуть вдруге 2007 року накладом 800 тисяч примірників; вона потрапить до списку бестселерів. Time назве її "найкращими мемуарами, написаними будь-коли американським політиком". Автора відзначать премією Еммі за декламацію.
Властиво, це - не так книжка про батька, як власний життєпис автора. Барак Обама у подробицях розповідає про пошуки власного "я" і боротьбу за самоутвердження залишеного напризволяще батьками темношкірого юнака, чий світогляд формувався під впливом люблячої білої родини - бабусі й дідуся, та тих, хто шукав у ньому негативні стереотипи, що їх деякі білі приписують темношкірим. Психологічна фабула книжки розгортається на широкому тлі - від школи у Гаваях до вулиць Чикаго. Інколи автор згущує барви. "Ми завжди грали на майданчику білої людини, за правилами білої людини, - пише він. - Якщо директору школи, тренеру, вчителеві хотілося плюнути вам в обличчя, він міг це зробити, бо за ним сила, а ви - не могли. Єдине, що вам залишалося, - затамувати гнів". Хоч расовій дискримінації у США на законодавчому рівні вже було покладено край, расові упередження зберігалися на побутовому рівні.
Обама не намагається зліпити з себе образ ідеальної людини, в який мало хто повірив би. Він визнає, що в школі вживав кокаїн. Отож книжка, що вирізняється щирістю, допоможе йому під час

 
 

Цікаве

Загрузка...