WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Німеччина у ХХ столітті (1919-1960 рр.). Кризові явища - Реферат

Німеччина у ХХ столітті (1919-1960 рр.). Кризові явища - Реферат

мінімум три раси після повністю єврейських бабусь і дідусів". Вже в 1933 р. з суспільного життя виключались євреї та "метиси". Ввересні 1935 р. з'явилися Нюрнбергські закони, як робили євреїв безправними громадянами. Євреї поступово повністю відділялися політично, юридично, соціально і, нарешті, фізично.
4 липня 1939 р. утворилось "імперське об'єднання євреїв в Німеччині". Внаслідок чого євреї стояли поза суспільством, в "гетто без стін". З 15 вересня 1939 р. всі, від 6-річних, євреї повинні були носити 6-кутну жовту зірку з написом "Єврей", нашиту на лівому боці грудей предмету одягу. Євреї не мали права користуватися транспортом. В січні 1939 р. Гітлер прогнозував в рейхстазі "знищення єврейської раси в Європі" в випадку початку війни.
Також церква зазнавала системного переслідування. Гітлер проектував таємно з самого початку християнські церкви, які будуть ставити божественні накази від партії і держави знищувати ("або християнин, або німець").
Зовнішньополітичне становище Німеччини, на час приходу Гітлера до влади було сприятливим: компенсації були відмінені в 1932 р., майбутнє рівноправство фактично було визнано. Це давало змогу Гітлеру поступово переходити до силового розширення "німецького життєвого простору". При цьому Гітлер притримувався думки, яку він сформував ще у "Kampf": він бажав союзу з Англією, історичні заслуги якої він приписував перевазі "німецької раси пана".
Гітлер почав озброюватись в 1933 р. Німеччина почала дипломатично відвойовувати втрачені позиції. На початку 1935 р. Саарська область поверталась Німеччині. Італійсько - абисинська війна 1935-1936 рр. привела до німецько - італійського зближення, що змінювало становище на користь Німеччини.
Гітлер на Нюрнберзькому з'їзді партії в вересні 1936 р. повідомив про 4-річний план для озброєння і економічної автаркії Німеччини і завершувати рік сенсаційним успіхом: в листопаді 1936 р. він заключав з Японією антикомінтернівський пакт, який передбачав спільний фронт проти більшовизму. Тоді ж Муссоліні говорив про "вісь Рим - Берлін".
Розділ 5.
Друга світова війна (1939 - 1945 рр.)
Війна почалася нападом Німеччини на Польщу. Влаштувавши прикордонну перестрілку в районі міста Гливиць, 1 вересня 1939 р. Німеччина рушила на Польщу. Чисельність армії вторгнення становила 1,5 млн осіб. Невелика країна опинилася сам-на-сам з хижацькою агресією гітлерівської Німеччини. Звичайно, Англія і Франція у відповідь на це оголосили 3 вересня війну Німеччині, оскільки ще недавно вони заявляли себе гарантом безпеки Польщі. Але реальної допомоги полякам вони не надали. З 3 по 10 вересня вій-ну Німеччині оголосили Австралія, Індія, Канада, Нова Зеландія. Японія оголосила про своє невтручання у війну в Європі, а США - про свій нейтралітет. Світ вступив в історичну смугу Другої світової війни.
Перший етап війни тривав від 1 вересня 1939 р. по 21 червня 1941 р. У перші тижні цього етапу, до 17 вересня 1939 р. німецькі війська окупували західну частину Польщі, вийшовши на лінію Львів, Володимир-Волинський, Брест - Литовськ, яка була позначена у таємних протоколах пакту Молотова-Ріббентропа. Оскільки Франція та Англія не вели бойових дій із противником, Німеччина скористалася цим, окупувавши у квітні 1940 р. Данію та Норвегію. Протягом травня 1940 р. капітулювали уряди Бельгії, Голландії та Люксембургу (т. зв. Бенілюкс). 10 травня 1940 р. німецькі війська, обійшовши з півночі славнозвісну "лінію Мажино" рушили на Париж і вже 22 червня 1940 р. Франція підписала капітуляцію перед Німеччиною. Гітлер звелів організувати все так, щоб акт капітуляції відбувся у Комп'єнському лісі у тому ж вагоні (і його відшукали), де у 1918 р. Німеччина підписувала свою капітуляцію у Першій світовій війні. Наставала розплата авторів Версальської угоди за тяжкі умови миру, нав'язані колись переможеній Німеччині.
10 травня 1940 р. прем'єр-міністром Великобританії було призначено видатного державного діяча країни Уїнстона Черчилля. Він очолював уряд країни протягом усієї війни, аж до 1945 р. Він був широко відомий своїми антинімецькими, антифашистськими і, в той же час, антирадянськими поглядами. Тепер Англія вступила в активну боротьбу з Німеччиною. Вже з серпня 1940 р. германська авіація розпочала систематичні авіаційні удари по важливим стратегічним вузлам Англії. На морі Німеччина почала топити торговельні англійські кораблі. Одночасно німецькими військами було окуповано Грецію, Югославію. Болгарський профашистський уряд приєднався до Берлінського пакту.
Позиція Радянського Союзу протягом цього етапу не виглядає однозначною в очах сучасних істориків. З точки зору глобального, або навіть європейського погляду, СРСР виступає посібником Німеччини у війні. На це вказує воєнно-політичие та торговельне співробітництво двох країн, а також факт укладання між ними пакту Молотова-Ріббентропа. Однак треба врахувати те, що піковий рівень такого співробітництва між Німеччиною та СРСР припа-дає на період часу перед приходом нацистів до влади у Німеччині. У той же час вигоди, які отримав СРСР на цьому етапі, були використані для підготовки до відкритої війни у майбутньому. В кінцевому рахунку це відіграло значну роль у майбутній перемозі над Німеччиною. Проте, без сумніву, можна визнати злочинний характер сталінської зовнішньої політики цього періоду, яка значною мірою сприяла роздуванню світового конфлікту і, врешті, поставила країну на межу державної катастрофи і воєнної поразки.
Другий етап війни (22 червня 1941 р. - листопад 1942 р.) розпочався вступом у війну СРСР. 22 червня Німеччина без оголошення війни розпочала вторгнення на територію СРСР по всьому західному кордону. Одразу ж почалося активне формування антигітлерівської коаліції. На другий день Великої Вітчизняної війни (23 червня 1941 р.) Англія та США майже одночасно заявили про повну підтримку Радянського Союзу у цій боротьбі та про готов-ність надати йому воєнну та економічну підтримку у боротьбі. У липні-серпні 1941 р. були підписані угоди між Англією та СРСР про спільні дії проти Німеччини (12 липня) та про торговий обіг між країнами (16 серпня). У серпні США та Англія утворили Атлантичну хартію, до якої у вересні приєднався СРСР. Проте реально Сполучені Штати вступили у війну 7 грудня 1941 р., після раптового нападу японських сил на воєнно-морську базу США у Перл-Харборі і розгрому американського флоту на тихоокеанському театрі бойових дій. Воєнна ініціатива там одразу ж перейшла до Японії і вона швидко окупувала Індонезію, Сінгапур, Філіппіни, Бірму, Нову Гвінею.
Протягом третього етапу війни (листопад 1942 р. - кінець 1943 р.) стратегічна ініціатива переходить до країн антигітлерівської коаліції. Відбувається корінний перелом у ході війни - значною мірою завдяки героїчній боротьбі радянського народу на радянсько-гермаиському фронті. Головне значення в цьому мали перемоги радянських військ у Сталінградській та Курській битвах. Одночасно відбувався успішний наступ

 
 

Цікаве

Загрузка...