WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Вікторина (особисто-командний турнір) на історичну тему: Падіння Римської республіки та утворення імперії - Реферат

Вікторина (особисто-командний турнір) на історичну тему: Падіння Римської республіки та утворення імперії - Реферат


Реферат на тему:
Вікторина (особисто-командний турнір) на історичну тему: Падіння Римської республіки та утворення імперії
Своя гра (особисто-командний турнір)
У грі бере участь 3 команди, у кожній по 8-10 учасників. Команда впоралася із грою лише тоді, коли в ній взяли участь усі гравці. Порядок вступу в гру кожного учасника оговорюється командою заздалегідь. У кожному турі беруть участь по одному представнику від команди. Гравцям пропонується 18 тем, що складаються з декількох питань (кожне питання має свою ціну: від 1 до 3 балів). На тур виноситься 4 теми. Гравець вибирає тему і номер питання з його ціною. Першим на питання відповідає той гравець, що його вибрав. Якщо він не впорався із завданням, говорить "пас", і хід переходить до іншого. Правильні відповіді гравця сумуються. Рахунок ведеться паралельно: у власну скарбничку гравця та скарбничку команди доти, доки гравець не набере бажану кількість балів, що відповідають його оцінці. Тоді він говорить: "Стоп, гра", - і передає естафету іншому члену команди. Якщо одна з тем вичерпана, вона заміняється на табло іншою.
Ігрова схема
Назва теми Ціна Відповіді У балах
Архітектура 1 2 3 2 1
Всього потроху 3 2 2 1 3
Хто є хто? 2 1 3 2 2
Теми для гри і кількість балів за тему
Теми Кількість балів
І. Крилаті вислови 19
II. Архітектура 10
III. Римський зоопарк 19
IV. Історичні особи 11
V. Військо 16
VI. Політика 14
VII. Усього потроху 16
VIII. Календар 13
IX. Хто є хто? 13
X. Боги 8
XI. Розваги, відпочинок 12
XII. Література 15
XIII. Право, закон 14
XIV. Нові слова 14
XV. Місто Рим 11
XVI. Наука 13
XVII. Традиції 10
XVIII. Дати 10
Усього за гру - 238 балів.
І. Крилаті вислови
Розкрийте зміст вислову та його сучасне значення:
1. "Лукуллів бенкет" - 2 бали. (Сенатор Лукулл уславився багатством, розкішшю, бенкетами, що влаштовувалися безупинно. Сьогодні цей вислів означає нескінченне свято.)
2. "Підняти на щит" - 2 бали. (У Римі новообраного полководця піднімали високо на щиті над головами воїнів, звеличуючи у такій спосіб його заслуги.)
3. "Ганнібалова клятва" - 3 бали. {Ще маленьким хлопчиком Ганнібал - майбутній полководець Карфагену - поклявся боротися з Римом вічно, і свого слова він дотримав. Ці слова - символ вірності шляхетній і важливій справі.)
4. "І ти, Бруте!" - 1 бал. (Вубивстві Цезаря в сенаті бравучасть його найближчий друг, Брут. Цезар був уражений, побачивши його серед змовни-ків. Це ім'я стало символом зради.)
5. "Гуси Рим врятували" - 2 бали. (Під час спроби галлів захопити зне-нацька уночі Рим, гуси, що знаходилися у Капітолійському храмі, здійняли галас, який розбудив городян, і вони дали відсіч нападникам. Уживається у випадку, коли другорядне рятує головне.)
6. "Ти в моїх руках, Африко!" - 3 бали. (Коли Юлій Цезар ступив з корабля на землю Африки, він оступився йупав. Торкнувшись руками африканської землі, він і вимовив ці слова.)
7. "Піррова перемога" - 3 бали. (Цар Ефеса Пірр здобув перемогу над римлянами ціною величезних утрат. Після битви він вигукнув: "Ще одна така перемога і я залишуся без армії!". Вислів означає домогтися свого ціною величезних утрат.)
8. "Перейти Рубікон" - 3 бали. (Повертаючись до Рима з перемогою, Цезар довго стояв у прикордонної ріки Рубікон, розмірковуючи, чи варто починаючи боротьбу з сенатом за владу. Означає прийняти важливе рі-шення.)
II. Архітектура
1. Видатний пам'ятник архітектури, колона заввишки 27 м, на якій зображені фрагменти воєнних дій - 2 бали. (Колона Траяна)
2. Подібного спорудження не було у світі ні до, ні після. Його діаметр дорівнює висоті, а товщина стін - 6 м - 1 бал. (Пантеон)
3. Винахід римських архітекторів для забезпечення міста питною водою - 3 бали. (Акведуки - водогони, проведені з гір, де багато чистих джерел.)
4. Як називалося парадне приміщення будинку знатних римлян? - 1 бал. (Атрій)
5. Яке нововведення було винайдено римлянами при спорудженні бу-динків? - 2 бали. (Бетон)
6. Яка форма зведення зводу над будинком була винайдена римлянами? - 1 бал. (Кута)
Ш. Римський "зоопарк"
Пояснити, яке відношення мають ці тварини до історії Рима.
1. Вовчиця - 1 бал. (Статуя вовчиці встановлена в Римі тому, що, згідно з легендою, вона вигодувала братів Ромула і Рема - засновників Рима, яких цар Амулий наказав їх утопити.)
2. Гуси - 2 бали. (Під час нападу галлів на Рим гуси почули чужиниів і голосним гоготом розбудили сплячих римлян. Звідси пішов вислів: "Гуси Рим врятували".)
3. Слони - 3 бали. (Білі слони карфагенського вождя Таннібала були його головною бойовою силою у війні, особливо під час походу у 218р. до н.е.)
4. Кінь - 2 бали. (Свого коня зробив сенатором римський імператор Гай Цезар Калігула. Кінь жив у особливій мармуровій стайні з годівницею із слонової кістки. Від імені коня-сенатора римській знаті розсилалися за-прошення.)
5. Змія - 3 бали. (У Стародавньому Римі змія була символом відновлення, одужання, оскільки щорічно змінювала шкіру. Змія була помічницею бога лікування Ескулапа.)
IV. Історичні особи
1. Кому великий французький філософ і просвітитель присвятив рядки: "Людина без сорому, без віри, без честі, лукавий і невдячний, скупий і кровожерливий, спокійний у своїх злочинах"? - 3 бали. (Імператору Октавчану Августу)
2. Кому належать слова та про кого йдеться: "Ця людина не зробила мені нічого дурного, я навіть уважав його своїм другом. Але він поводився, як цар, і знищив наші давні свободи. 1 я був з тими, хто виконав свій обов'язок"? - 2 бали. (Бруту, другу Юлія Цезаря, що взяв участь в убивстві імператора. Рядки присвячені Цезарю.)
3. Кому належать рядки: "Кров'ю співгромадян "накопичують майно і жадібно примножують багатства свої, нагромаджуючи на убивство"? - 3 бали. (Видатному поету і філософу Титу Лукрецію Карру)
4. Майстер щодо винаходу нових податків, автор фрази: "Гроші не пах-нуть", ініціатор запровадження податків на громадські туалети - З бали. (Імператор Веспасіан)
5. Відомий як політик і філософ, автор фрази-повчання "Не задоволь-няйся поверховим поглядом" - 2 бали. (Марк Аврелій),
6. "Вічний диктатор" - 1 бал. (Юлій Цезар)
7. Кому з відомих римлян належить фраза: "Нехай ненавидять, аби тіль-ки боялися"? - 2 бали. (Імператору Калігулі)
8. Відомий римлянин, який, згадавши одного разу за обідом, що за день не зробив нічого гарного, вимовив легендарну фразу: "Друзі мої, я зганьбив день!" - 3 бали. (Римський імператор Tim (79-81 pp.))
V. Армія
1. Військовий чин особи, яка очолювала десять римських легіонів - 2 бали. (Декан)
2. Хто став прототипом Святого Георгія, заступника лицарства? - 2 бали. (Римський легіонер)
3. Кораблі римського флоту були оснащені абордажними містками, на-звані ім'ям птаха. Якого саме? - 2 бали. (Воронами)
4. Від латинської фрази "готуйся до війни" походить назваавтоматичного пістолета ... - 1 бал. (Парабелум)
5. Склад римського легіону, вперше запроваджений Гаєм Марієм, на-зивався ... - 3 бали. (Маніпула)
6. Другий ряд у війську легіонерів складали... - 2 бали. (Принципи)
7. У чому переваги найманої армії? - 3 бали. (Найманець - професійний воїн, майстер своєї справи.)
8. Яке зображення містилося на прапорах легіонерів? - 1 бал. (Орел)
VI. Політика
1. У Римі складанням списків Сенату і виключенням із нього збіднілих патриціїв займалися ... - 2 бали. (Цензори)
2. Після захоплення влади Октавієм у Сенаті був установлений золотий щит. Що було на цьому щиті? - З бали. (На щиті було записано заслуги Октавія перед батьківщиною.)
3. В епоху становлення імператорської влади в Римі був створений дру-гий тріумвірат, до складу якого входив Лепід, Октавіан і ... - 1 бал. (Антоній).
4. Принцип державної вугади, встановлений у Римі Августом, дістав на-зву... - 2 бали. (Принципат)
5. Родоначальником римської політики необмеженої анексії територій незалежних держав був ... - 2 бали. (Сенатор Лукулл)
6. На який термін обиралися імператори? - Кбал. (Довічно)
1. Перший тріумвірат був створений Цезарем, Крассом і Помпеем з ме-тою ... - 2 бали. (Завоювання політичного верховенства в Римі)
8. Фразу "Карфаген має бути зруйнований" повторював на кожному за-сіданні римського сенату ... - 1 бал. (Марк Туллій

 
 

Цікаве

Загрузка...