WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Фідель Кастор – політична діяльність - Реферат

Фідель Кастор – політична діяльність - Реферат

поіменно назвав осіб, які приходили в міністерства і відомства для отримання виділених на ту чи іншу банду чеків. Він звинуватив президента республіки в тому, що той "купував і продавав убивства".
За свідченнями очевидців, цей відчайдушний крок Ф.Кастро змусив усіх остовпіти від жаху. Відзначають, що в той час "ніхто не дав би й сухої мухи за життя Фіделя"; вважали, що його буде вбито найближчим часом, тому що ніхто ніколи не наважувався сказати вголос навіть тисячної частки того, що публічно викрив Фідель. Дотепер дехто мучиться в пошуках відповіді на запитання, чому він залишився живий. Але найкращим захистом Фіделю й цього разу стала повна підтримка громадськості, безмежна особиста сміливість і постановка питання в широкій політичній площині. Фідель відчув, що суспільство, країна втомилися від політичного терору, що серед самих гангстерів з'явилися ознаки бродіння та незадоволеності тією брудною роллю, яку їм відводять політикани, і завдав точно розрахованого, нищівного удару.
Основні дати політичної діяльності Ф.Кастро
· 10 березня 1952 - на Кубі відбувається військовий переворот, очолений Фульхенсио Батистой. Фідель відразу ж відкрито виступає проти нової влади, пізніше приступає до підготовки збройного виступу.
· 26 липня 1953 - Фідель очолює збройний виступ проти режиму Батисти - штурм казарм Монкада в Сантьяго-де-Куба. Виступ закінчується невдачею, велика частина заколотників загинув, інші (у тому числі Фідель) схоплені і віддані суду. Цей день вважається датою підстави "Руху 26 липня".
· 16 жовтня 1953 - Фідель виступає на суді зі своєю знаменитою промовою "Історія мене виправдає". Суд приговорюэ його до 15 років тюремного ув'язнення.
· 15 травня 1955 - Фідель і його соратники звільнені по амністії.
· 7 липня 1955 - Фідель емігрує в Мексику для підготовки нового виступу.
· 8 (чи 9) липня 1955 - Фідель знайомиться з Че Геварой.
· 25 листопада 1956 - Фідель на чолі загону з 82 бійців відпливає з мексиканського порту Тукспан на Кубу на яхті "Гранма".
· 2 грудня 1956 - загін Фіделя висаджується на узбережжя Куби.
· 5 грудня 1956 - у ході першого бою загін Фіделя розбитий, що залишилися бійці (17, по іншим даної, 22 чи 12 чоловік, включаючи молодшого брата Рауля і Ернесто Че Гевару) вкриваються в горах Сьерра-Маестра.
· 17 січня 1957 - бій у ріки Ла-Плата, перша (і успішна) операція партизанського загону Фіделя.
· 1957-1958 - Повстанська армія Фіделя веде партизанську війну проти урядових військ, поступово захоплюючи контроль над територіями на південно-сході острова.
· 1 січня 1959 - опір урядових військ фактично припинено, Фульхенсио Батисту залишає Кубу. Цей день вважається датою перемоги революції й оголошений національним святом Куби.
· 2 січня 1959 - війська Повстанської армії на чолі з Фиделем займають місто Сантьяго-де-Куба. Фідель повідомляє про перемогу революції.
· 8 січня 1959 - Фідель на чолі колони Повстанської армії вступає в столицю.
· 16 лютого 1959 - Фідель займає посада прем'єр-міністра Куби.
· 3 січня 1961 - США розривають дипломатичні відносини з Кубою. Фактичний початок економічної блокади Куби, що продовжується донині.
· 17-21 квітня 1961 - операція в бухті Кочинос (Плайя-Хирон). Близько 1500 збройних кубинських емігрантів при морській підтримці військ США висаджують десант, наміряючись захопити місто, оголосити про створення нового уряду і відкрити можливості для американського військового вторгнення. Через 3 дні "гусанос" були розбиті, більшість потрапило в полон. Фідель командує відображенням нападу й особисто бере участь у боях.
· 2 грудня 1961 - Фідель Кастро офіційно повідомляє себе марксистом-ленінцем, а свій курс - соціалістичним.
· 23-28 жовтня 1962 - Карибська ракетна криза.
· 23 травня 1963 - Фиделю Кастро вручена зірка Героя Радянського Союзу.
· 1965 - Фідель Кастро перетворить "Рух 26 липня" у Єдину партію соціалістичної революції Куби.
· 1 жовтня 1965 - партія перейменована в Комуністичну партію Куби, Фідель обирається Першим секретарем ЦК партії.
· 2 грудня 1976 - Фідель займає посада голови Державної ради Куби.
· 26 серпня 1985 - Фідель кидає курити.
· Листопад 2005 - у секретній доповіді ЦРУ затверджується, що Фідель Кастро з 1998 року страждає хворобою Паркінсона. Кастро на це заявляють: "Вороги Куби не единожди ховалися мене, видаючи бажане за дійсне. Однак ніколи я не почував себе краще, ніж зараз. У чергов раз ЦРУ, що поставив мені діагноз, сіло в глибоку калюжу", - ці слова Фідель Кастро вимовляє в пятичасовой мови перед студентами і викладачами Гаванського університету - усі п'ята година Фідель Кастро говорила коштуючи, жодного разу не присівши і жодного разу не збивши у своїй мові.
· 31 липня 2006 - Секретар Фіделя Кастро Карлос Валенсиаго зачитує в ефірі кубинського телебачення лист Фіделя Кастро, у якому той повідомляє, що йому зроблена операція і що він буде залишатися в постелі ще кілька тижнів. У листі повідомляється, що причиною операції став кровотеча в кишечнику, можливо, викликане стресом після його поїздки в Аргентину і по Кубі. Фідель Кастро тимчасово передав свої повноваження глави держави, головнокомандуючого ВР Куби і керівника Комуністичної партії Куби своєму молодшому брату Раулю. Відповідно до статті 94 Конституції Куби, "у випадку чи хвороби смерті голови Державної ради його обов'язку буде виконувати перший віце-президент Держради". Рауль Кастро (на 5 років моложе Фіделя) займає посада першого заступника голови Держради, другого секретаря Компартії Куби і міністра оборони. Фідель назвав свого брата спадкоємцем ще в 2001 році, після того, як знепритомнів на мітингу в Гавані: "Він краще усіх підготовлений і має найбільший досвід". Фідель одночасно називає інших можливих майбутніх лідерів Куби, кожний з який повинний узяти на себе керівництво однієї з трьох урядових програм, що раніше координував сам Фідель Кастро.
· Координатором програми суспільного здоров'я стає член політбюро ЦК Компартії Куби, міністр охорони здоров'я Хосе Рамон Балагер Кабрера. Освітню програму будуть курирувати члени політбюро Хосе Рамон Мачадо Вентура і Естебан Ласо Ернандес. Координатором програми розвитку енергетики Куби стає член політбюро, секретар ради міністрів Карлос Лахе. Відзначається, що він був посередником у переговорах Фіделя Кастро і президента Венесуели Уго Чавеса.
· У посланні зазначені обличчя, що повинніконтролювати фінансові потоки в державі - Карлос Лахе, керівник Центробанку Куби Франсиско Соберон Вальдес і міністр закордонних справ Фелипе Перес Долі.
· Звертання Фіделя Кастро до нації багатьма сприймається як заповіт, автор якого заявляє: "У мене немає ні найменшого сумніву в тім, що наш народ і наша революція будуть до останньої краплі крові захищати наші ідеї. Імперіалізм ніколи не розтрощить Кубу!"
· 2 серпня 2006 Новим листом до народу Куби Фідель Кастро повідомляє інформацію про своє здоров'я державною таємницею.
· 28 жовтня 2006 року після півторамісячної перерви кубинське телебачення показало кадри, на яких Фідель Кастро звернувся до народу і спростував слухи про свою кончину.
Література
1. Бородаев В. А., Леонов Н. С. Фідель Кастро. Політична біографія. - М.: ТОВ "Рекламно-комп'ютерне агентство газети "труд"", 1999. - 448 с. Белфор С. Фідель Кастро - Ростов н/Д: Фенікс, 1997 - 320 стор.
2. Гавриков Ю. П. Фідель Кастро. Шалений команданте Острова волі - М.: Віче, 2006 - 368 стор. ISBN 5-9533-1145-1

 
 

Цікаве

Загрузка...