WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Греки - Реферат

Греки - Реферат


ТРАГЕДІЇ
Однією із найбільш похмурих сторінок в історії українських греків була депортація з Криму, організована російською владою в період з 1774 до 1783 року. Акцію було проведено під наглядом О. Суворова. Греків, що жили в Тавріді протягом понад 20 століть пересилили з рідної землі в районипівнічного Приазов'я. В Петербурзі вважали, що депортація кримських християн, переважно ремісників та купців, знищить економіку Кримського ханату, та полегшить приєднання Криму до Росії. Жертвам же сваволі, як завжди, пояснювали, що вигнання здійснюється заради їх же власного добра.
У другій половині 30-х років почалися репресії, національні райони зліквідували, школи закрили, письменників розстріляли. Грецьке відродження в Україні теж стало розстріляним відродженням.
Кримських греків, як і кримських татар, теж депортували в 1944-му році, але на відміну від татар, яких звинувачували в зраді СРСР, греків ні в чому не звинувачували. Депортували мовчки і без пояснень, головним чином до Узбекистану, де дозволили видавати газету грецькою мовою, що не без чорного гумору була названа "Неос дромос" - "Новий шлях".
Воля до свободи (національно-визвольні рухи)
У кінці XVIII ст. у Греції та грецьких колоніях у Європі створювалися грецькі патріотичні товариства, гетерії. Найбільше товариство "Філікі етерія", засноване в Одесі у 1814 році, очолювали брати Іпсіланті.
У Греції 25 березня 1821 року почалась грецька визвольна боротьба проти турецького ярма під лозунгом "Воля або смерть".
ГРЕЦІЯ
ДЕРЖАВА
Державна символіка
Державний прапор Греції - на блакитному фоні чотири білі горизонтальні смуги, у верхньому куті - хрест з білих смуг. Білий колір - це свобода, блакитний - море, хрест - християнська релігія. Релігійний національний прапор - на синьому фоні в центрі є коло, що складається з 12 золотистих зірочок, які означають 12 апостолів.
Національний гімн Греції було написано Діонісієм Соломосом у 1823 році на честь тих, хто повстали. В 1861 році Ніколаос Мандзарос поклав текст на музику й з 1864 року його виконують як Національний Гімн.
Се гнорізо апо тин копсі
Ту спасью тин тромері.
Се гнорізо апо тин опсі
Пу ме вья метраі ти гі.
Ап та коккала вгальмєні
Тон еллінон та ієра,
Ке сан прота андрамені,
Хере о хере елєфсєрья.
Державна мова - новогрецька
Столиця
Афіни. Місто виникло на початку 1 тисячоліття до н.е., коли довкола афінського акрополя об'єдналися племена, які населяли Аттіку.
Державний устрій - демократична республіка
Населення - майже 10 млн. осіб, з них в Афінах - близько 4 млн. осіб.
Віросповідання
Православне християнство.
ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ
На території сучасної Греції в стародавні часи існувала антична цивілізація. У 4 ст. Греція увійшла в склад Візантії.
У 14 - 15 ст. Греція була підкорена Османською імперією.
У результаті грецької національно-визвольної революції 1821-29 років Грецію було проголошено незалежною державою.
З 1832 - Греція монархія. У XIX ст. продовжувала боротьбу за визволення своїх земель.
У 1864 році до Греції були приєднані іонічні острови, у 1881 - Фессалію та частину Епіру. У 1898 році дістав автономію Кіпр.
У 1917 році Греція вступила у І світову війну на боці Антанти.
25 березня 1924 року Грецію було проголошено республікою.
У 1935 році в країні було реставровано монархію. У 1936 році встановлено фашистську диктатуру. На початку ІІ світової війни Греція дотримувалася нейтралітету. Проте у жовтні 1940 року італійські фашистські війська вторглися на територію Греції. Згодом країну окупували німецькі нацисти.
У 1946 - 49 роках тривала громадянська війна.
У 1952 року Греція вступила до НАТО.
1962 року приєдналася до Європейського економічного товариства на правах асоційованого члена.
День незалежності та традиції його святкування
Свято День незалежності Греції - 25 березня. 25 березня 1821 року почалась грецька визвольна боротьба проти турецького гніту під лозунгом "Свобода або смерть". Це велике національне свято греків. В цей день проводиться демонстрація учнів та студентів у могили Невідомого солдата в Афінах, а також воєнний парад. Цей день вважають подвійним святом, так як церква в цей день святкує Євангелізм.
Свято "День "ОХИ ". (28 жовтня) 28 жовтня 1940 року греки сказали історичне "ні" фашистській Італії. Тоді ж почалась для Греції Друга світова війна. Щорічно в цей день проводяться демонстрації по всій країні. Головна демонстрація проводиться в місті Салоники.
ГРЕКИ В УКРАЇНІ
ПОСОЛЬСТВО ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛIКИ
01901, Київ-1, МСП, вул. Софійська, 19
(044) 229 5730, 462 0560
Федерація грецьких товариств України (об'єднує 92 товариства, що діють у 17 областях та АР Крим). ФГТУ - член Всесвітньої Ради греків Закордоння.
Всеукраїнське товариство "Еллада".
ІСТОРІЯ РОЗСЕЛЕННЯ
Греки з'явилися на теренах України ще в 6-му столітті до Христа. Це було пов'язано із заснуванням давньогрецьких міст-держав на узбережжі Чорного моря. Ольвія, Тира, Пантикапей, Херсонес тощо стали форпостами елінського світу в цьому регіоні Європи. З 9 століття починають встановлюватися торг і вельн і і культурн і зв ' язки Русі з Візанті є ю. Відносини з греками активізувалися після прийняття Руссю- Україною християнства, над усе в царині релігійних питань, міжцерковних контактів.
У період ХVI-XVII ст. грецькі колонії виникають у Львові, Кам'янець-Подільському та інших містах, де греки брали активну участь в діяльності місцевих православних братств.
Наприкінці XVIII , на початку XIX ст. уряд Російської імперії переселив тисячі греків із володінь Туреччини на терени України. На початку ХІХ століття, після чергового повстання греків на островах Егейського архипелагу та жорсткої розправи після придушення виступу, тисячі греків переїхали до тодішньої Російськолї імперії, насаперед у Крим. Серед них були грецькі аристократи - Кантакузени, Іпсіланті, що отримали величезні маєтки на українських землях.
Значним центром українських греків був Ніжин, де грецькі купці ініціювали щорічні ярмарки, що спричинилися до розквіту цього міста. Чимало греків було в Переясл а ві і Києві, де з 18 століття до 1917р. існував грецький Катерининський монастир.
У наші дні виповнюється 225 років з того часу, як греки переселилися в Приазов'я. У 20-ті, 30-ті роки ХХ століття у Приазов'ї серед греків розпочався процес національного відродження, виникли 3 грецькі національні райони і 30 сільрад, з'явилися літератори, що писали грецькою.
УКРАЇНО-ГРЕЦЬКЕ СПІВЖИТТЯ
У Х VI - XVII ст. православна Україна наполегливо намагається встановити відносини зі східними патріархами - Константинопольским, Антихійським, Олександрійським, Єрусалимським, де теж

 
 

Цікаве

Загрузка...