WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Греки - Реферат

Греки - Реферат


Реферат на тему:
Греки
ГРЕКИ
ПОНЯТТЯ - СИМВОЛИ
Олімпійські ігри.
Найбільш видатні пам'ятки скульптури: групи на фронтонах храмів Афіни на острові Егіна та Зевса в Олімпії, "Дискобол" Мирона, "Дорифор" Поліклета, фресковий живопис Полігнота, відомий за описами Павсанія.
БОГИ :
Зевс (Юпітер) - бог неба, верховний володар Олімпу і всього, що існує на землі.
Гера (Юнона) - богиня неба й землі, заступниця шлюбів, сімейного життя.
Афродіта (Венера) - богиня любові, краси і виробничих сил природи.
Афіна (Міневра) - богиня неба, володарка блискавок та хмар, домашнього вогнища, богиня-переможниця.
Арес (Марс) - кривавий бог війни
Аполлон (Феб) - бог сонячного світла, заступник муз и віщун (означає променистий, той, що світиться).
Артеміда (Діана) - богиня-діва, богиня полювання, початково вважалась суворою богинею місяця.
Гестія (Веста) - заступниця сімейного вогнища, домашніх отар, захисниця чужоземців, які просять про допомогу, помічниця природи.
Гефест (Вулкан) - бог вогню й майстер всілякого ремесла, клишоногий бог-коваль.
Гермес (Меркурій) - податель всіляких благ. заступник торгівлі. Бог-винахідник.
Діоніс ( Бахус - лідер) - бог виноградарства, заступник театру.
Деметра (Церера) - богиня плодючості, рослинного світу. Заступниця землеробства, особливо хлібних злаків.
МУЗИ
Калліопа - муза героїчної пісні, епосу
Полігімнія - муза співів й красномовства, урочистих священних співів - гімнів. (Означає багатозвучна)
Мельпомена - муза драми і трагедії, муза театру
Талія - муза комедії
Евтерпа - муза ліричної поезії, музики (означає "та, що веселить").
Терпсихора - муза танців і хороводної пісні
Уранія - муза астрономії (означає небесна)
Ерато - муза любовних пісень й весільних співів (означає "та, яку люблять; та, яка любить)
Кліо - муза історії.
МОВА
Грецьке письмо - алфавітне письмо греків. Виникло на основі фінікійського письма. В кінці 5 ст. до н.е. в Афінах було прийнято алфавіт з 24 букв, що став загально грецьким. На основі давнього грецького письма створені латинський алфавіт та слов'янська кирилиця, від якої (через російський громадянський шрифт) походять російський, український, білоруський и багато інших алфавітів. Грецька мова, еллінська мова - мова греків. Утворює окрему групу індоєвропейської родини. Під загальною назвою "грецька мова" розуміють: давньогрецькі діалекти (іонічний, аттійський, дорійський та ін.); койне (загально грецька мова елліністичної і римської епох); новогрецька (демотика - загально грецька літературна й побутова мова та кафаревуса - архаїчна літературна мова, до недавніх пір обслуговувала адміністративні й наукові сфери).
ЕТНОКУЛЬТУРА
Одяг
Жінки носять сукні в талію, фартухи, на північному-сході - закритий сарафан, на північному-заході - розпашний безрукавний одяг, на голові - хустки. Характерні металічні прикраси й вишивки, широкі пояси з срібними і золоченими пряжками. Чоловічий костюм має декілька варіантів: фустанелла - коротка (вище колін) і широка (до ста клинів) біла спідниця й ярка коротка куртка з золотим галуном й ложними рукавами ( слугує парадним одягом гвардейців); враки - чорні штани з широким шагом до колін й вузькими штанинами, що обтягують ногу нижче колін, короткий чорний жилет та капелюх з полями або головна пов'язка.
Костюми греків Приазов ' я.
Одяг чоловіків.
Сорочка була безкомірцева й не мала орнаменту. Сорочка була вільною, тунікового покрою. Застібок не було. Матеріали нижнього покрою - покупні. Для верхнього одягу матеріал робили самі (ткали матеріал). Нижній колір - пастельних тонів. Верхній одяг в основному чорного кольору. Шви були збоку. Для поясів використовують сітку. Брюки були щоденного носіння. Пізніше з ' явився піджак. На голову одягали шапку.
Жіночий костюм.
Поділяється на костюм замужньої дівчини і костюм дівиці. Жіночий костюм греків Приазов'я значно консервативний. Обов ' язковий комір, що закриває груди. Рукава вільні. Обов'язковий фартух. Поверх накидалась вільна накидка. Жіночий костюм ніколи не підкреслював її фігуру.
Незаміжня жінка не могла показувати руку до ліктя. Головний убір обов ' язковий для всіх, хустка ( перифтар - довге півтораметрове полотно з орнаментом на кінці). Перифтар мав свої секрети зав ' язки. До сучасних днів вони нам відомі і це дає нам привід вважати, що перифтар - святковий головний убір. Були хустки: святкові (пушу) - чорна квадратна хустина з китицями по краях; щоденні хустки (пов'язувались по-різному). Хустина як правило мала орнамент, лицевий та зворотний боки.
Взуття. Основа з цупкого матеріалу, оббита грубим матеріалом (з домотканини). Греки носять "чарухья" - сандалі з чистої шкіри зі складками навколо підошви.
Ритуальний одяг. Сукня нареченої була яскраво-червоною, потім білою. Сукня, яку одягала жінка в дні трауру - чорного кольору.
Прикраси. Прикраси були шийні й ніжні. Прикраси діляться на святкові та буденні. Хрестик не вважався прикрасою. Золото не характерно для жінок на ранньому етапі. Часто використовувались срібні прикраси. Наприкінці Х1Х століття намисто стає обов ' язковою жіночою прикрасою. Прикраси не дарували, а передавали у спадок. Кільця на жіночих пальцях з ' явились до кінця Х1Х ст. спочатку з простого металу, потім з срібла й золота. В старину гречанки одягали перламутрові й черепахові намиста з такими ж хрестами, що привозили з Ієрусалиму. Носили також браслети й пояси кавказького срібла. Усі жінки носили сережки (сріблі, золоті).
Храмова архітектура
Витоки давньогрецької архітектури - в егейській культурі. В період архаїки, коли розвивались міста держави (поліси), створювались акрополі ("верхні міста" - укріплені частини давньогрецьких міст, розміщені на узвишші), склалась система архітектурних ордерів. Найвищого розквіту архітектура досягла в класичний період: виникла регулярна планування міст, споруджувались театри, храми, мавзолеї, стадіони, сформувався тип жилої будівлі. Серед пам ' яток - ансамбль афінського акрополя (храми Парфенон, Эрехтейон), мавзолей в Галикарнасе. Зразки архітектури епохи еллінізма: храм Зевса Олімпійського в Афінах, Пергамський алтар.
Житло
Будинки декількох традиційних типів: середземноморський (гористі райони материкової Греції) - кам'яний двоповерховий будинок (нижній поверх для худоби й господарських приміщень, верхній - жилий) з зовнішніми сходами, довгими балконами и двоскатним дахом; левантійський (Пелопоннес й о-ва) одно-, півтора- або двоповерховий будинок з каменю або глини, з плоским купольним або конусоподібним дахом; панлонський - одноповерховий будинок з жилими й господарськими приміщеннями, витягнутий в одну лінію під загальною покрівлею; орієнтальний (Пн. Греція) -

 
 

Цікаве

Загрузка...