WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Утворення англійської колоніальної імперії - Курсова робота

Утворення англійської колоніальної імперії - Курсова робота

територію і за декілька років англійськими колонізаторами було підкорені Бенгалія, Біхар та Порісся, а також південне узбережжя Індії.
Слідуючи масштабне просування у цьому наступі відбулось майже через 40 років на початку 19 ст. Це привело англійців до воріт Делі.
Третій великий наступ відбувся після останньої поразки маратхі у 1818р.; четвертий наступ у 1849р., після воєн з сітхами, завершивзавоювання Індії. Підхід англійців до кожної нової завойованої території мінявся у відповідності з цими перемінами та залежав також від характеру правлячої групи, котра була переможена англійцями. Так в Бенгалії, де перемога дісталася досить легко, мусульманські землевласники рахувалися правлячою верствою і політика англійців була направлена на підрив їх влади.
В Пенджабі, навпаки, влада була захоплена у ситхів, і там спочатку не існувало антагонізму між англійцями і мусульманами. На більшій частині Індії маратхі були супротивниками англійців. Бенгалія першою в повній мірі відчула на собі англійське панування в Індії. Це панування почалось з відкритого пограбування населення і введення системи земельного податку.
Результатом всього цього, навіть на перших порах став голод 1770р., який забрав життя у третини населення Бенгалії та Бухара. Але все це відбувалось в ім'я прогресу і Бенгалія може гордитись тією обставиною, що вона сприяла значній мірі зародженню промислового перевороту в Англії.
Головним завдання торгівельних компаній являлась доставка індійських промислових товарів текстилю і т. п., а також спецій і коштовного каміння та інших аналогічних товарів зі Сходу в Англію. Але незабаром англійський ринок закрився від англійських товарів, а індійський навпаки, повинен був відкритись для готових англійських виробів.
Індійським товарам був закритий доступ до Англії в законодавчому порядку. Тим часом англійські товари вільно ввозились до Індії.
Крім того, Індія повинна була сплачувати видатки по її власному завоюванні, по експансії британської імперії в Бірмі, по експедиціям в Африку, Персію і т.д. Також оплачувалось навчання частини англійської армії в Англії, ці податки називалися "подушними", Індії також приходилось утримувати дипломатичні і консульські англійські представництва в Китаї та Персії і навіть прийоми, які влаштовувались в честь турецького султана в Лондоні.
Висновки.
Великі географічні відкриття були закономірним наслідком розвитку виробничих сил феодального суспільства, росту товарно-грошових відносин, які розкладали з середини систему феодальних виробничих відносин, зростання торгівельних зв'язків європейських країн з країнами Сходу. Звідси напрошується висновок, що країни, яка найбільше приймала участь у 17- першій половині 18 ст. - Англія.
Саме на цей період припадає розквіт англійської мануфактури. Сприяла цьому дешева сировина, яку завозили з колоній (Ірландії, Північної Америки), і обширний ринок тих же колоній, в яких розвиток мануфактури всіляко подавлявся в угоду англійській системі тарифів та цін.
Ріст об'єму промислового виробництва спричинив такий же інтенсивний ріст зовнішньої торгівлі. До середини 18 ст. Оборот зовнішньої торгівлі збільшився в 4 рази по відношенню з першою половиною 17 ст.
Тонаж англійських кораблів менш ніж півсторіччя виріс в двічі. Перемога над іспанським флотом у 1588р. закріпив за Англією титул "Володарки морів". Лондон став перетворюватись в міжнародний центр торгівлі та кредиту. Після повної колонізації Ірландії наступила черга експансії в Індію. Створена в 1600р. Ост-Індська компанія стала початком панування Англії в Індії.
Основним суперником після Іспанії для Англії на початку 18 ст. стала Франція. Важливим етапом в боротьбі з нею бала війна за іспанську спадщину (1701-1714рр.), яка закінчилась вигідним для Англії Утрехтським миром . Англія отримала Гібралтар, острів Мінорку, обширні землі на березі Гудронової затоки, право торгувати з іспанськими колоніями і так звані асієнто - право ввозу та продажу в американські колонії рабів-негрів, ставши джерелом фантастичних прибутків для англійських работоргівців.
В 40 роки військові дії були перенесені в Америку. Торгівельне суперництво з Францією переросло у війну. З метою розширення впливу в Індії обидві держави вмішувались у внутрішню боротьбу індійських феодальних князівств. Відкрита війна розпочалась в середині 18 ст. Найбільшою вдачею для англій2ів було захоплення Бенгалії.
Паризький мир в 1763р. закріпив перемогу англійців на колоніальній арені. Вони отримали Канаду, Флориду (від Іспанії), частину Антильських островів та всі землі на південь від Міссісіпі, а в Індії - Бенгал, Біхар, Мадрас та ін. області.
Колоніальна політика Англії являє собою блискучу сторінку в історії так званого початкового накопичення капіталу. В Індії засобом колоніальної експансії була Ост-Індська компанія, яка була не тільки торгівельним об'єднанням, а й значною військовою політичною силою, вона мала власний флот та армію, користувалась підтримкою уряду.
Величезний зиск приносила англійським монополістам работоргівля, для організації якої були впроваджені компанії ("Королівська африканська компанія" та "Компанія купців по торгівлі з Африкою"). За Утрехтським миром Англія зобов'язувалась за 30 років доставити в американські колонії 144 тис. рабів-негрів; фактично їх було перевезено значно більше. За деякими підрахунками, з Африки відправлялось щорічно біля 20 тис. негрів. Особливо прославилось своїм підприємництвом ділки Ліверпуля і Брістоля, які зосередили в свої руках до кінця 18 ст. біля половини всієї Європейської работоргівлі.
В цілому колоніальна політика сприяла концентрації капіталів в руках небагатьох монополістів та була найважливішим джерелом початкового накопичення капіталів в Англії.
Список використаної літератури.
1. Джавахарлал Неру. Открытие Индии. Книга вторая М., 1989. - С. 507
2. Конституции и законодательные акты буржуазных государств 17-19 вв. Под.ред. Семенова В.Ф. М; 1966. - С. 308
3. Новая история Под. ред. Нарочницкого А.Л. М; 1978. - С. 220
4. Самойло А.С. Английськие колонии в Северной Америке в 17в. начальный период в Истории США. М., 1963. - С. 200
5. Сборник документов по истории Европы и Америки 1540-1870. М., 1979. - С. 140
6. Пейн Томас. Избранное сочинение. М., 1959. - С. 170
7. История дипломатии. Второе издание. Под. ред. Зорина и др. М., 1959. - С. 170
8. История 17в. Под. ред. Лависса. М., 1938. - т І. С. 320
9. Индия. Многоликое чудо. Изд. "Планета", М., 1987. - С. 96
10. Хрестоматия по истории средних веков. Под. ред. Н.П. Грацанского. М., 1950. - С. 200
11. Хрестоматия по социально-экономической истории Европы в новое и новейшее время. Под. ред. Волгина. М., 1949. - С. 270

 
 

Цікаве

Загрузка...