WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Держава давній Єгипет - Реферат

Держава давній Єгипет - Реферат

надзвичайну силу й міць цього фараона, нікому не під силу було натягнути його лук, він міг без відпочинку подолати значні відстані, годі як його веслярі були зовсім виснаженими. Обов'язком царських дітей був догляд за кіньми й участь у кінних змаганнях, що проводилися недалеко від Мемфіса, у долині великих пірамід. Найбільш розповсюдженим захопленням фараонів було полювання.
Економіка країни
Економічний розвиток Єгипту додинастичного періоду й періоду Давнього Царства визначали дві взаємозалежні умови. По-перше, періодичні й регулярні Розливи Нілу, по-друге, шар наносного родючого мулу. У цей період сільське 5°сподарство стало в Єгипті основою економіки. Якщо подивитися на Ніл, що саме він є величезним оазисом. Завдяки йому Єгипет не перетворився на пустелю. Але Ніл має свої особливості. Він регулярно розливається, що допомагає розвиватися сільському господарству. До середини липня вода в ріці починає прибувати завдяки зливам і таненню снігів на гірських вершинах. Найбільшого рівня вода в Нілу сягає восени, коли заливає великі прибережні простори. У такий спосіб на ґрунті осідає намул, який ріка несе з верхів'їв. Весь родючий грунт долини Нілу містить величезні відкладення річкового намулу. Завдяки цьому її легко обробляти й вона дає прекрасні врожаї. Усе це стало передумовою швидкого розвитку сільського господарства, навіть незважаючи на низький рівень розвитку техніки Могутню ріку Ніл, яка не тільки зрошувала землю, але й відкладала при щорічних своїх розливах плодоносний намул, людині необхідно було скорити для того, щоб вона могла відігравати важливу роль у розвитку господарства Без штучного осушення й зрошення долина Нілу залишалася б багнистою низиною посередині сипучих пісків Освоювати ріку, тобто копати зрошувальну мережу, робити водоперегородні насипи, підтримувати справність усіх цих споруджень, відкривати й закривати протоки, можна було за допомогою нескладних знарядь - мотики й кошика для перенесення землі.
Ще до об'єднання існували розходження в освоєнні Верхнього й Нижнього Єгипту Більш раннє землеробське господарство виникло на півдні Уже в період Давнього царства намітилися зумовлені розходженням природних умов господарські особливості Верхнього й Нижнього Єгипту (спеціалізація сільського господарства) Верхній Єгипет - переважно хлібний район У районі Дельти болота, луги, пасовища, що сприяло розвитку скотарства та птахівництва, виноградники (численні знахідки посуду з вином), сади (фінікова пальма, смоківниця) і городи Вирощували ячмінь і пшеницю-емер, набагато пізніше з'явилася справжня пшениця Імовірно, землеробство в Єгипті виникло самостійно та розвивалося по-своєму, оскільки в давнину зв'язків з Палестиною й Дворіччям не було.
У Єгипті було досить розвинене льонарство, зокрема виготовлення лляної олії, ткацтво (був сконструйований технологічно досконалий ткацький верстат, виготовлялися мотузки й канати) Єгипту належить честь відкриття бджільництва.
Прогрес в економічному розвитку стає очевидним після об'єднання країни, що дало можливість приступити до будівництва гігантських пірамід Крім того, розвивалися астрономія й математика. Сформувався календар, що відрізняється від сучасного на 14 годин Сільськогосподарський календар поділявся на три сезони, паводок, відхід води й сухість.
У Єгипті склалася басейнова система зрошування Якщо після спадання паводка вода продовжувала залишатися на полі й земля протягом довгого часу нагадувала рідке багно, сівач кидав зерно прямо під ноги череді овець і баранів, яких випускали на засіяне поле для втоптування зерна в землю й ущільнення ґрунту Череди складалися з трьох-десяти гривастих довгоногих овець і двох баранів Худоба виконувала роботу борони. За чередою бігли погоничі - від трьох до шести чоловік Вони заганяли овець і баранів у драговину за допомогою ціпків або гілок із колючками й товстими батогами. У період Середнього царств" було створене велике водоймище, з'єднане каналом із Нілом, і розгалужена мережа зрошувальної системи у "Фаюмському оазисі".
При наявності царського, храмових і приватних господарств провідну роль в економіці, особливо при V-VI династіях, відігравало вельможне господарство Земля знаходилася в державній власності. Більшість населення складали хлібороби-фелахи, які об'єднувалися в громади
Верхівку соціальної піраміди уособлював фараон, нижче за статусом - обране коло придворних, жерці й переписувачі, нижня сходинка - трудівники селяни
Особливості структури ранньоєгипетського суспільства
1. Громада пригнічена владою, включена в систему царсько-храмових і вель можних господарств, тому чітко не виражена
2. Безліч вельможних господарств (посадові й особисті, отримані в спадщину посадові господарства в розпорядженні регіональних управителів - номархів й інших сановників, що вважалися платою за посаду, знаходилися в тимчасовому володінні посадової особи)
Посадові й вельможні володіння тяжіли до царсько-храмового господарства і в періоди ослаблення центральної влади, а частіше за спеціальним указом фараона, одержували імунітетні права звільнення від податків v скарбницю або просто ставали спадкоємними володіннями
У давньоєгипетських господарствах були великі поля, які обробляли загони працівників, "слуг царя", врожай ) яких йшов у казенні комори "Слуги царя" одержували або видачі з казенних комор, або наділи, за користування якими вони, можливо, теж платили податки Знаряддя пращ "слуги царя" одержували зі складів господарства
"Слуги царя" - неповноправні громадяни хлібороби ремісники різних спеціальностей. але всі підлеглі начальникам
3. Поглинання населення державою
4. Панування державного господарства
Ремесло Одним із найбільш ранніх видів ремісничого виробництва була обробка каменю Удосконалюючись в часом, цей вид ремесла досягнених висот Видобуток каменю здійснювався в каменоломнях переважно розташованих у пустелі Добували вапняк, кварцит, піщаник, граніт, діорит, алебастр. На рудниках у районі Коптоса. у країні Ікаїта (південніше 2-го порога) у Нубії видобуток золота. Спосіб видобутку для крихкості скелю нагрівали та вбивали металеві клини в напрямкурудоносної жили, уламки розмелювали и промивали поки не залишалося тільки золото.
Найбільш розповсюджені ремісничі спеціальності різьбярі по дереву й каменю, точильники кам'яних ваз, ювеліри й гранувальники зброярі, виготовлювачі металевого посуду, столяри, майстри з виготовлення колісниць Хоча зображення показують одночасне здійснення ремісниками декількох операцій (обтісування полірування, розписування статуй і нанесення ієрогліфів), імовірно що була встановлена їх чітка послідовність Це позначалося на ефективності роботи яку виконували за рекордний строк, особливо в майстерних скульпторів Кожум'яки виготовляли сандалії, сумки, пергамент, шоломи спорядження збрую сагайдаки обтягнуті шкірою шити Була відома технологія тиснення шкіри (орнаменти)
Виконання замовлень фараона га храмів вимагало від художників знань в області літургії, міфологи, атрибутів царської влади га всіх богів (митецькі копії єгипетських зразків були зроблені фінікійцями з такими помилками що змусили б єгиптян вжахнутися;
У період Середнього царства виникло виробництво скла. Найважчим видом роботи було формування цеглин (на березі ріки

 
 

Цікаве

Загрузка...