WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Нюрнберзький процес - Реферат

Нюрнберзький процес - Реферат


Реферат на тему:
Нюрнберзький процес
План
1. Обвинувальний вирок.
2. Злочини проти людства.
Обвинувальний вирок
Нюрнберзький процес - це судовий процес, що проходив над головними німецькими воєнними злочинцями з 20 листопада 1945 р. по 1 жовтня 1946 р. Місцем суду вибрали місто Нюрнберг (Німеччина). Судив Міжнародний військовий трибунал.
Проти обвинувачуваних виступили багато країн. Головними серед них були Союз Радянських Соціалістичних Республік, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Французька республіка.
В обвинувальному вироку були перераховані прізвища злочинців, які порушили всі людські й міждержавні закони: Герман Вільгельм Герінг, Рудольф Гесс, Йоахим фон Ріббентроп, Роберт Леї, Вільгельм Кейтель, Ернст Кальтенбрун-нер, Альфред Розенберг, Ганс Франк, Вільгельм Фрік, Юліус Штрейхер, Вальтер Функ, Гельман Шахт, Густав Крупп, Карл Деніц, Еріх Редер, Бальдур фон Шірах, Фріц Заукель, Альфред Йодль, Мартін Борман, Франц фон Папен, Артур Зейс-Інкварт, Альберт Шпеєр, Костянтин фон Нейрат, Ганс Фріче.
Багато хто з перелічених осіб входив до урядового кабінету Німеччини, до керівного складу націонал-соціалістської партії, належав до охоронних загонів німецької націонал-соціалістської партії (СС), включаючи службу безпеки (СД). Дехто із цих злочинців належав до державної таємної поліції (гестапо), входив до штурмових загонів німецької націонал-соціалістської партії (СА), генерального штабу й вищого командування німецьких збройних сил.
Ось як починався обвинувальний вирок: "Союз Радянських Соціалістичних Республік, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Французька республіка в особі нижчепідписаних Руденко Р. А., Хартлі Шоукросса, Роберта Г. Джексона, Франсуа де Ментона, належним чином уповноважених своїми Урядами для розслідування обвинувачень і винесення судового обвинувачення головним військовим злочинцям відповідно до Лондонської угоди від 8 серпня 1945 р. і Статуту цього Трибуналу, обвинувачують у злочинах проти світу, у військових злочинах, у злочинах проти людства й у створенні спільного плану або змови для здійснення цих злочинів, перелічених у статуті Трибуналу, і відповідно до викладеного визнають перелічених вище осіб винними у вказаних нижче злочинах..."
Злочини проти людства
На Нюрнберзькому-процесі судді дійшли висновку, що всі злочини підсудними були зроблені між 1 вересня 1939 р. і 8 травня 1945 р. не тільки в Німеччині, але й у всіх окупованих країнах.
Усі підсудні уклали між собою договір, розробили детальний план проведення злочинних операцій і планомірно втілювали його в життя. У результаті була здійснена величезна кількість воєнних злочинів, злочинів проти людства. Складений злочинцями план став причиною "тотальної війни", у якій були задіяні методи бойових дій і військової окупації, що суперечили звичаям і законам війни. Були здійснені злочини на полях боїв при зіткненнях із ворожими арміями та проти військовополонених, на окупованих територіях, проти цивільного населення.
Ці методи та злочини порушували міжнародні конвенції, внутрішні карні закони й загальні принципи карного права, тому що ці принципи пов'язані з карним правом всіх цивілізованих націй.
Під час окупації підсудними проводилися такі методи катувань жителів, які неможливо виправдати. Обвинувачувані хотіли затероризувати мирних жителів: вони вбивали й мучили їх, кидали їх у в'язниці без суду й слідства, жорстоко обходилися з ними. Для терору використовувалися різні методи: розстріли, повішення, отруєння газом, примусове голодування, надмірна скупченість, непосильна робота, відсутність санітарного й медичного обслуговування, катування різними способами. Практикувалися навіть катування розпеченим залізом і виривання нігтів. Найстрашнішими були досліди над живими людьми, над якими знущалися за допомогою різних операцій, і т. д.
На більшості окупованих територій підсудні не дозволяли проводити релігійні обряди, усіляко переслідували ченців і духівництво, вивозили у свою країну конфісковані в церквах і монастирях речі. Вони намагалися повністю винищити народи, які належали до інших рас і національних груп. І не тільки на поляк боїв, але й в окупованих містах і селах. Щоб одержати різні відомості від представників інших національностей, рас і релігійній груп, обвинувачувані застосовували до них витончені за своєю жорстокістю катування.
Судді на Нюрнберзькому процесі дійшли висновку, що подібні вбивства й жорстоке обходження суперечать міжнародним конвенціям, зокрема статті 46 Гаазьких правил 1907 p., суперечать законам і звичаям війни, загальним принципам карного права. А всі вони мали місце в концентраційних таборах і подібних установах. Це були концентраційні табори в Бельзені, Бухенваяьді, Дахау, Брхн-донці, Гріні, Наувенлері, Вігхте, Амерсфурте й у значній кількості великих і дрібних міст і сіл, включаючи Орадур, Сюр, Глан і Осло.
Не можна передати, наскільки жорстокими й нелюдськими були методи винищування людей у концентраційних таборах. Крім жорстокого обходження німці застосовували псевдонаукові досліди (стерилізація жінок в Освенцимі й Равенсберзі, штучне зараження раком матки в Освенцимі, тифом у Бухенвальді, анатомічні дослідження в Нацвейлері, ін'єкції в область серця в Бухенвальді, пересаджування кісток і вирізання м'язів у Равенсбрюці й безліч інших). Повсюдно були поширені газові камери, "душогубки" й печі для кремації.
Удершись у Польщу та Радянський Союз, німецьке верховне командування й уряд наказали своїм військам проводити систематичну політику вбивства цивільного населення східних країн. Був відданий наказ обходитися з людьми на окупованих територіях дуже жорстоко.
У результаті нелюдського обходження з людьми в східних та інших країнах загинули близько 1 500 000 чоловік у Майданеку, близько 4 000 000 чоловік в Освенцимі, серед них громадяни СРСР, Польщі, Чехословаччини, Югославії, Англії, США й інших країн.
У єврейському гетто з 7 вересня 1941 р. по 6 липня 1943 р. понад 133 000 чоловік було замучено й розстріляно. У Львові й Львівській області винищили близько 700 000 громадян СРСР, включаючи 70 діячів науки й мистецтва, а також громадян США, Англії, Франції, Нідерландів і Югославії, доставлених у цю область з інших концентраційних таборів. У Литві мали місце масові вбивства радянських громадян, а саме: у Панорах - 100 000 чоловік, у Каунасі - більше 70 000, в Алпу-сі - близько 60 000, у Пренаях - понад 3 000, у Вільямполі - близько 8 000, у Маріампояі - близько 7 000 і в сусідніх містах - 37 640 чоловік. В Естонії була розстріляна безліч мирних жителів. В один тільки день 19 вересня 1944 р. у таборі Клого німці розстріляли 2 000 мирних громадян, їхні трупи були спалені на багаттях. У Латвії було вбито 577 000 чоловік. У Ленінграді - 172 000 чоловік, включаючи понад 20 000 чоловік, які загинули вія голоду, холоду й бомбувань. У Красно-дарі близько 6 700 чоловікцивільного населення були вбиті отруєним газом у "душогубках" або знайшли свою смерть від катувань і незаконних розстрілів. Після вигнання німців зі Сгалінградської області було знайдено більше 40 000 трупів, що були знівечені з витонченою жорстокістю. В Орлі загинуло 5 000 чоловік. Новгород і Мінськ утратили кілька десятків тисяч. У Криму німці потопили мирних жителів у морі, посадивши їх на баржі. їх було приблизно 144 000 чоловік. Україна теж зазнала страшних втрат. Усім відомий Бабин Яр, де було розстріляно понад 100 000 чоловік. У Києві загинуло понад 195 000 чоловік. Рівненська область зазнала людських втрат у кількості 100 000 чоловік. Така ж ситуація була й

 
 

Цікаве

Загрузка...