WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Александр Македонський - Реферат

Александр Македонський - Реферат

звістку, що Дарій вступив у Сирію. У Дарія було величезне військо, на ті часи, ймовірно, найбільше з усіх, що будь-коли були в Азії. Дарій вирішив битися біля міста Сохі, гадаючи, що Олександр знаходиться саме там. Дарій через Левиний прохід вирушає в Кілікію. А Александр вирушив у Сохі через Ісс Перси першими зрозуміли всю курйозність положення й почали переслідувати Александра, який одержав звістку про це в Іссі Перси опинилися в такому місці, де не могли скористатися своєю чисельною перевагою.
Після обіду Александру вдалося закінчити підготовку до битви, і він вирішує атакувати Бій проходив зі змінним успіхом, але лише до того моменту, поки в атаку не кинувся сам Александр. Він опинився в тилу війська Дарія. Назустріч Александру ринулися охоронці Дарія, але відразу були відтиснуті назад. Дарій, оцінивши непередбачену для себе ситуацію, злякався й утік з поля бою. Перси були переможені. Однак бій був важким: обидві сторони зазнали великих втрат Александр був поранений.
Македонянам удалося захопити багату здобич. До того ж вони взяли в полон усю родину Дарія. У цій битві Александр, незважаючи на велику перевагу ворога, зміг перемогти завдяки своїм особистим якостям. Тепер для царя були відкриті всі дороги. Александр уже мріяв про Фінікію.
Чимраз більше міст завойовував цар Македонії. Мешканці міста Тир, що вважалося наймогутнішим у Фінікії, заявили Александру, що не будуть йому підкорятися, а згодні укласти рівноправний союз із македонським царем або збережуть нейтралітет. Александра обурила така зневага до його влади. Було прийняте рішення скорити місто. Тир був розташований на острові за півтора кілометри від континенту. Спочатку Александр хотів від материка до острова спорудити величезну дамбу. Але ця ідея не знайшла підтримки. Александру довелося об'єднати фінікійську й кіпрську ескадри. І тільки в такий спосіб йому вдалося розбити тирський флот і розстріляти місто з моря.
За півтора року Александру пощастило поставити на коліна весь Близький Схід. Тепер цар прагнув піти походом на Єгипет. До задумів Александра входило дати час Дарієві зібрати армію з усього Внутрішнього Сходу, щоб потім розбити всі армії разом. Дарій постійно звертається до царя то з вимогами, то . з проханнями повернути його родину. Александр пропонує Дарієм врий" до нього як до владики всієї Азії та попросити його й лише тоді він поверне всю його родину.
У листопаді 332 року до н. е. Александр прибув до Єгипту. Єгиптян" дуже добре його прийняли. Жерцями він був оголошений фараоном. Незабаром Александр почав будівництво нового міста - Александрії. Воно стало чудовим творінням Александра, згодом названим на його честь. Завдяки йому та його місту єгиптяни одержали можливість спілкуватися з усією Азією, досі вони знаходилися р ізоляції.
Два роки минули з того часу, як Александр зміг перемогти досі непереможного Дарія. Той не заспокоївся, і знову зав'язався бій, уже при Гавгамелах. Зараз військо Дарія перевершувало армію Александра практично в п'ять разів. Біля Міста війська Александра розташувалися на відпочинок, тоді як солдати Дарія Всю ніч не стуляли очей. Перси гадали, що Александр нападе на них уночі або Принаймні ранком. Замість цього Александр розгорнув свої війська в південному напрямку. Дарій .віддає наказ про негайний наступ. Відразу утворюється розрив фронту, куди, не роздумуючи, уклинилися війська Александра. Вони прорвалися прямо в центр, до Дарія. І тут Дарій знову втікає, зіштовхнувшись віч-на-віч з Александром. Цар так і не зміг його наздогнати. Однак після цієї перелоги над Дарієм Александра оголосили царем Азії.
Тепер царя приваблюють центри імперії - Вавилон і, звичайно ж, Сузи - центральна резиденція та скарбниця Ахеменидів. У Вавилон Александр в'їхав на своїй колісниці як тріумфатор У Сузах він провів символічну церемонію цар сів на трон Ахеменидів Щоб довести свою могутність, Александру необхідно було знищити останнього з Ахеменидів - Дарія. Цар дуже поспішав, але все одно не встиг. Дарія вбили його ж соратники. Александр, побачивши труп Дарія накрив його своїм плащем Це означало ліквідацію вічного протистояння Заходу й Сходу.
Після смерті Дарія Александр здійснив безліч спроб, спрямованих на пробудження дрімаючих сил Сходу Цар мріяв про створення могутньої імперії Чимраз частіше в придворні ритуали проникають елементи Сходу, перевагу Александр віддає перським Він одягається в перські шати, уводить в охорону палацу перських воїнів Хочеться йому ввести й прийнятий у Персії обряд колінопрек лоніння перед владикою, що закінчується поцілунком царського коліна Однак македоняни й греки, для яких цар був лише "першим серед рівних", не погодилися із цим принизливим для них обрядом І все-таки Александр справляв незабутне враження на своїх сучасників, хоча зустрічалися люди, незадоволені його політикою Наприклад, збереглося свідоцтво про п'ять пажів, які хотіли вбити Александра вві сні Урятував його тільки тривалий бенкет А пажі потім проговорилися й були страчені останній військовий похід
Александр усяко прагнув зламати духовний опір македонян і греків, який з кожним роком наростав Він. зважується на нові завоювання Тепер його приваблює Індія. І вже влітку 327 року до н є Александр починає похід на Індію Йому досить швидко вдається завоювати прикордонні провінції й фортецю Аорн Незабаром він починає готуватися до переправи через Інд Там жила своїм життям "країна чудес" У Північному Пенджабі цар повинен був підкорити трьох великих раджів Один із них - Пор - не захотів підкорятися Александру Пор вчинив так, як не чинив ніхто, він зважився вийти проти супротивника, який не знав поразок, на чолі своєї армії Порові вдалося закріпитися на березі Гідаспа. щоб не дати Александру переправитися через ріку. Однак цар не здавався й зумів під прикриттям тропічного лісу й річкового острова перекинути на інший берег частину своїх військ Йому зустрілися бойові колісниці й кіннота на чолі із сином Пора Успішно розгромивши їх. Александр рушив назустріч численному війську Пора Александру вдалося виграти що битву тільки за допомогою сил кавалерії й піхоти Завдяки цілеспрямованому використанню кавалерії й тому, що піхота підтримала впотрібний момент кавалерію, була здобута вирішальна перемога Це був дивний бій, таких боїв історія ще не бачила.
У задуми Александра тепер уходить відкриття судноплавства на ріці Інд Щоб цього досягти, йому було потрібно скорити вороже настроєних малійців і оксид раків. І тут знову стало в нагоді блискуче військове мистецтво Александра Штурмуючи одне з міст, цар ледь не загинув Він у числі перших перебрався через стіну й зіштовхнувся разом із трьома своїми воїнами з численним супротивником Александра поранили в легеню, однак він не кинув своїх товаришів у біді й продовжував боротися доти, поки не знепритомнів Скоренням малійців й оксидраків і завершився новий похід Олександра. Це відбулося влітку 325 року до н є.
На цьому військова діяльність Александра завершилася. Відтепер цар волів керувати імперією, володіння якої були вельми великі.
Александр любив бенкети. Після одного з таких бенкетів, улаштованого його другом Неархом, Александр відчув себе хворим. Почався приступ сильної гарячки, що супроводжувалася повною безпорадністю. Це була найважча форма малярії. З кожним днем танули надії підданих на видужання царя. І ввечері 28 десія (приблизно 13 червня) Александра не стало.

 
 

Цікаве

Загрузка...