WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Російсько-Японська війна (1904-1905) - Курсова робота

Російсько-Японська війна (1904-1905) - Курсова робота

відвів війська на внутрішні оборонні укріплення і тепер японці могли взяти місто лише облогою, але навичок облоги японці не мали. В серпні японці спробували взяти місто масованими атаками в яких втратили 14 000 чоловік не добившись ніяких результатів. В вересні японці почали підтягувати до міста тяжку артилерію, у відповідь росіяни почали знімати гармати з середніх кораблів.
Облога почалася з атаки Водопроводного редуту. Два тижні японці робили підкопи, і після чотирьохгодинного бомбардування пішли на штурм. Після дводенного бою редут був взятий, за що заплатили своїм життям 500 японських солдатів. В той же день впав Кумірненський редут, почали штурм висоти 203, але після двохденного бою висота вистояла. Японці втратили 2 500 чоловік[1]. Єдиним успіхом японців стало захоплення водопроводу, але росіяни мали резервну водопровідну систему. До кінця вересня генерал Ногі отримав тяжку артилерію. Але в них сталася нова біда - почалися епідемії. Фортеця в епідемій не страждала, хоча довелося ввести нормуваннядобового раціону. В кінці вересня японці почали обстріл укріплень з тяжкої артилерії. Дуже зросла небезпека для кораблів флоту. У випадку якщо б японці захопили висоту 203, то під обстрілом опинилася б вся гавань і все місто.
Починаючи з 9 жовтня японці почали штурм фортів що прикривали підступи до висоти 203. 30 жовтня розпочався вирішальний штурм фортів. Не дивлячись на масовані атаки японці втративши за 6 днів 4 000 солдат і офіцерів не взяли жодного з трьох фортів.
Але в верхівці командування фортецею почалися заворушення. Утворилося дві фракції: одна була за боротьбу до останнього солдата(генерали Смірнов і Кондратенко), а друга складалася з пристосуванців та кар`єристів. Очолювали її генерали Стесель і Фок.
В середині листопада японців охопило занепокоєння. З Балтики вийшла Друга Тихоокеанська ескадра, а Порт-Артур і залишки Першої ескадри ніяк не виходило захопити, що загрожувало японцям військовим крахом у випадку об`єднання ескадр та знищення японського флоту. Тому японці почали готуватися до вирішального штурму.
Він розпочався 26 листопада після могутнього обстрілу. Росіяни відповіли смертельним вогнем, і до вечора стало ясно, що штурм провалився. Японці спробували здійснити нічну атаку, але з 2 500 атакуючих 1 500 загинула[1].
В цьому наступі японці втратили 5 500 чоловік, а росіяни 1 500.
До кінця листопада положення японців не покращилося, правда холодна погода завершила епідемії. В фортеці, навпаки, почалися епідемії тифу та дизентерії. В місті помирало до 10 чоловік в день.
Японці почали новий наступ на гору Висока (висота 203) в останніх числах листопада. Битва продовжувалася 9 днів, і стала одним з самих кривавих епізодів облоги. Японці втратили 11 000 чоловік, а росіяни - 3 000. 5 грудня о 5.00 вечора гора впала, після того як загинув останній захисник. На висоту японці відразу доставили тяжкі гармати для обстрілу флоту. Цей день показав що Перша ескадра мусить загинути. Обстріл російських кораблів став систематичним і не припинявся. Призначений в вересні адмірал Вірен теж проявив нерішучість і не вивів флот для останнього бою, чим міг ослабити японський флот перед підходом Другої ескадри.
Вже 5 грудня затонула "Полтава", 6 грудня загинув "Ретвізан", 7 грудня одночасно затонули "Побєда", "Пєрєсвєт", "Палада". 8 грудня загинув канонерський човен "Гіляк", а наступного дня крейсер "Баян" і мінний загороджувач "Амур". Кораблі затонули на мілині на рівні верхніх палуб. Адмірал Вірен виправдовував себе тим, що коли прийде Друга ескадра їх можна буде відремонтувати. Але капітан "Севастополя" Ессен вивів свій броненосець на зовнішній рейд намагаючись врятувати його до підходу Другої ескадри. Броненосець і три есмінці стали в бухті Білого Вовка, куди не долітали снаряди з висоти 203. кораблі прикривали також берегові батареї, але він був відкритий для торпедних атак. Положення погіршувало те, що з екіпажа на судні залишилося лише 100 чоловік, інші були на сухопутному фронті. Також з корабля було знято більшу частину артилерії.
Кожну ніч японці намагалися торпедувати "Севастополь". Особливо сильна атака відбулася в ніч на 14 грудня. В атаку вийшло одночасно 25 есмінців та міноносців, було випущено 60 торпед. Але з 16 грудня торпедні атаки припинилися, тому що японці несли забагато втрат.
Між тим спори між Стесселем та Смірновим продовжувалися. Генерал Кондратенко був призначений командуючим сухопутною обороною. Але 15 грудня сталося чергове нещастя. Під час обстрілу він загинув.
Стессель не питаючи нікого призначив на місце Кондратенка генерала Фока.
Японці отримали нові поповнення і почали новий штурм. 18 грудня впав форт Чікуань, його здали по наказу генерала Фока.
Тепер коли не було генерала Кондратенка, Стессель і Фок почали прилюдно обговорювати можливість здачі фортеці. 26 грудня японці взяли форти Ерлунь і Суньшу. Захисники перейшли на укріплену лінію під назвою Китайська стінка. На випадок падіння Китайської стінки місто захищав би лише форт Вантай.
Стало очевидним що генерали Стессель і Фок хочуть здати фортецю. 31 грудня Стессель дав наказ відступати з Китайської стінки при першому натиску противника. В фортеці ще залишалися значні запаси і багато здорових боєздатних солдатів, але завдяки зрадницьким наказам оборона слабіла кожен день. 1 січня 1905 року капітан Ессен наказав затопити на великій глибині вцілівші кораблі, а Стессель без нічийого дозволу запропонував генералу Ногі визначити умови капітуляції. 2 січня 1905 року о 9.45 фортеця капітулювала. Після війни генералів Стесселя і Фока судили, і винесли вирок: Стессель отримав 10 років в`язниці, а Фок був розжалуваний. Судили також генерала Смірнова, але його виправдали. Японці під час облоги втратили 60 000 чоловік. Генерал Ногі пізніше заявив: "Я як самурай був вражений тим що мені довелося витратити такі значні людські і матеріальні ресурси на незакінчену справу"[5].
IV.Війна в Манчжурії
Поки йшла облога Порт-Артура російські війська відступаючи на північ вели тяжкі бої з японською армією. Першою з серії битв в Манчжурії стала битва під Наньшанем. Японські війська для того щоб оточити Порт-Артур вимушені були захопити село Наньшань та перешийок на якому було розташоване місто Цзінчжоу. Місцевість тут була сильно укріплена росіянами.
25 травня японці при підтримці флоту почали наступ на російські позиції. З Порт-Артура вийшли лише канонерський човен "Бобр" та два міноносці. Вночі японці висадили десант який негайно атакував місто, японцям вдалося підірвати міські ворота і місто впало. Його захисники також відійшли до села Наньшань. Біля села зібралося 18 000 російських солдатів.японська армія налічувала 39 000 чоловік. 26 травня японці почали обстріл з 197 гармат

 
 

Цікаве

Загрузка...