WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → США в 1918-1939 рр. - Реферат

США в 1918-1939 рр. - Реферат

протекціонізму, прийнятий виключно в інтересах капіталу викликав швидкий ріст цін на внутрішньому ринку, а значно негативно позначився на соціально-економічні становищі американців і був одним із факторів, який сприяв піднесенню антимонополістичної боротьби країни.
У 1920-22 рр. число учасників страйків становило від 1,1 до 12,6 млн.чол.. 19 поправкою до конституції США, яка вступила силу в 1920 р. було надано виборчі права жінкам. 18 поправкою до конституції США прийнятої в 1920 р. було заборонено виготовлення і продаж алкогольних напилків на території США.
Запровадження сухого закону обернулося ростом організованої злочинності. Створенням цілої системи нелегального розповсюдження спиртних напоїв. У 1993 р. демократичної більшості конгресу США поправка була анульована.
Підприємці про те, намагалися навіть порушуючи закон отримати урядові субсидії. У 1921 р. нафтопромисловці в Догені і Сінклер підкупивши Міністра внутрішніх справ Фолла отримали в орендну нафтові райони іздержавного резерву. Корупція і махінації деяких урядовців наближених до президента набули настільки масштабного характеру, що стали компрометувати самого президента. І тільки несподівана смерть Гардінга 1923 р. зупинила процес подальших звинувачень. Новий президент яким став згідно конституції США віце президент Коледж основою своєї політики проголосив як і його попередник він настирливо відкидав концепцію державного регулювання соціально-економічних відносин і рішуче висловлювався на захист принципу "індивідуальна відповідальність кожного американця за результат своїх дій. Політичний курс який проводили республіканські адміністрації Гардінга і Куліджа були продиктовані інтересами капіталу, сприяли зміцненню консервативних сил і водночас сприяли загостренню багатьох соціальних проблем, які не вирішувалися. Це обернулося робітничого руху. Розгортання антимонополістичної боротьби, відповідну роль в якій відігравав робітничий клас, який до початку ХХ років складав 60% самодіяльного населення країни. Головною формою робітничого руху було страйкова боротьба за 8 год. робочий день, підвищення заробітної плати, визнання робітничих організацій на виробництві, укладення колективних договорів. В перші повоєнні роки в СШАП мали деяке поширення ідеї соціальної справедливості, які відстоювали ліві. Соціалістична партія Америки заснована 6 лютого 1919 р. заснована тоді, ж комуністична робітнича партія Америки, але ідеї революційної боротьби не мали мирних підтверджень серед американців. Про це свідчить на приклад те, що кожна із компартій мала в своїх рядах по 30 тис. членів. У власті вели систематичну боротьбу проти цих сил, перецінюючи як правило їх небезпеку для суспільства.
Марксистські ідеї в умовах насадження ідеології індивідуалізму і свободи приватних підприємств. Не знаходили широкої соціальної бази і не могли загрожувати підвалинам американського суспільства. Проте твердження про те, що американський робітничий рух не мав політичного забарвлення не відповідають дійсності. У США як в європейських країнах мали місце мітинги з вимогою припинення, антирадянської інтервенції і виведення американських військ визнання уряду Радянської Росії. У США виникли комітет "руки геть від радянської Росії" як і в європейських країнах американські громадяни виявляли бажання добровольцями воювати в червоній армії. Однак виїзд в радянську Росію їм був заборонений. В умовах наростання сили капіталу зміцнення консервативних порядків ішов на спад і робітничий рух, скорочувалася кількість страйків і їх учасників надала популярність профспілок, які пропагували ідеологію не революційної боротьби, а "ділового уніонізму", тобто досягнення порозуміння з капіталом у задоволення їхніх вимог.
4.Економічна стабілізація в США настала порівняно раніше Європейських країн. В 1922 р. і найвищої точки промислового підвищення досягнуло до 1929 р.
На 1929 р. обсяг продукції промислового виробництва перевищив рівень кризового 1921 р. на 78%. До кінця ХХ рр.. США виробили стільки промислової продукції, скільки весь інший світ. Надзвичайно швидкі темпи економічні зростання США населення політичною стабільністю, фінансовою міцністю, величезними резервами внутрішнього ринку, політикою сприяння держави. Відбувалося масове оновлення основного капіталу, будувалися нові фабрики і заводи. Промислове міднення супроводжене колосальним ростом вартості акцій За 1924-29 рр. вартість акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі зросла більше на в 3 рази. З 27 млрд. Доларів, до 90 млрд. доларів. Мільйони американців сподіваючись розбагатіти перетворювали свої збереження у цінні папери. Особливо швидкими темпами розвивалися нові галузі промисловості в яких використовувалися найновіші досягнення науки і техніки. Запровадження високотехнологічні конвеєрні лінії на виробництві. Найбільш яскравим прикладом застосування новітніх технологій і перш за все конвеєрні методики масового виробництва є автомобілебудування. Автомобільний магнат Генрі Форт для того щоб реалізувати ідею дешевого масового автомобіля застосував конвеєр. Внаслідок цього вартість автомобіля знизилась майже в двоє із 850 доларів до 440 доларів.
Масовий випуск дешевого автомобіля крім компанії форда вели ще 2 великі фірми "Дженерал-мторс", "Крайслер". Завдяки конвеєрним методам було налагоджено масовий випуск відносно дешевих радіоприймачів, порохогрегів, пральних машинок і ін. Прискорився процес урбанізації і індустріалізації США, якщо загальна чисельність населення за період з 1920 по 1930 рр. виросла на 16% то приріст міського населення на 27%. Економічне піднесення сприяло зростанню зайнятості і підвищенню добробуту. Знизилася соціальна напруженість спав страйковий рух. У 1924 р. страйкувало 655 тис. робітників, у 1926 р. 330 тис. у 1929 - 289 тис. осіб. В результаті промислового піднесення національний дохід США за 1923-1929 рр. виріс з 74,3 млрд. Доларів до 86,8 мілрд. доларів, тобто на 17% найбільшої вигоди від цього отримали високі капіталісти.

 
 

Цікаве

Загрузка...