WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → США в 1918-1939 рр. - Реферат

США в 1918-1939 рр. - Реферат


Реферат на тему:
США в 1918-1939 рр.
ПЛАН
1) Економічні і політичні наслідки І світової війни для США. Перетворення США у провідну державу капіталістичного світу.
2) Зовнішня політика уряду Президента Вудро Вільсона 1918-1020 рр.
3) Президентський вибір 1920 р. Внутрішня і зовнішня політика урядів президента Гардінга, 1921-1923 рр. і Кальвіна Куліджа 1923-1924 рр.
4) Президентська виборча компанія 1924 р. Особливості економічного розвитку США 1924-1929 рр.
ЛІТЕРАТУРА
1) Зубок Л.І., Яковлєв Н.І. "Новейшая история США" М.1972.
2) Історія США в 4-х томах. П.3.
3) Мальтков В.А. "Новий курс в США, соціальні рухи і соціальна політика".
4) Сівачок Н.Б. "Правовое регулирование социальныхх отношений в США, М. 1972 р.
5) Ланн В.І. "США от первуй до второй мировой вонны" М.1975.
6) Мальков В.А., Напджафаров Д.І. "Америка на перепутье".
7) Очак Соціально-політична історія "Нового курсу в США" М. 1967.
8) Іванян Є.А. "Белый дом" Президенты и политика" М.1979 р.
9) Кислова "Социальное крестианство в США" из истории общестенной мисли". М. 1974.
10) Яковлєв Н.Н. "Франклын Рузвельт: человек и политика" М. 1967.
Перша світова війна дала сильний поштовх економічному піднесенню США і обумовила зростання їх політичної ваги у світ. США вступили у війну тільки в квітні 1917 р., активну участь у воєнних діях взяли тільки з літа 1918 р. Людські втрати їх були порівняно невеликі ? 50 тис. убитими і 250 тис. пораненими. Небачено виросла фінансово-економічна могутність США, американської корпорації, поставляли військові матеріали продовольство, сировину країнам Антанти. Їхні прибутки уже в 1917 р. збільшилися втричі у порівнянні з 1914 р. Чистий прибуток американських монополій, за 1914-1919 рр. склав 33,6 млрд. доларів. Змінився фінансовий статус країни із боржника США перетворилися у світового кредитора фінансовий центрі із лондонського сіті перемістився на Нью-Йоркську Уолстріт. США стали потужними експортерами. Вони виволизи у 1919 р. на 4 млрд. дол. більше різноманітної промислової продукції ніж ввозили.
Вони зосередили близько половини світових запасів золота. Війна сприяла прискоренню процесу концентрації виробництва і капіталів. В результаті високих капіталовкладень в економіку питома вага США у світовому промислі виробництва на поч. ХХ рр. дуже виросла. Виникли передумови для вступу країни в нову фазу індустріальної революції. США перетворились у високорозвинену промислову державу. На 1920 р. в містах вже проживало більше жителів ніж у сільській місцевості. Вагому роль в прирощенні національного багатства країни відіграла трудова еміграція 14 млн.чол.., які прибули з Європи. До поч.. ХХ рр.. США випускали 85% світового виробництва автомобілів загальних розмірів позик Європейським країнам становив 11,1 млрд. Доларів.
Із зростанням виробництва, скорочувалося безробіття, зростала зарплата. У зв'язку з цим у США не спостерігалося потужних соціальних виступав, а революційні сили, які виступали проти капіталізму були слабкими.
2)Зростання економічної могутності створило передумови для активного втручання США у сферу світової політики. Уряд президента Вільсона взяв курс на завоювання світового лідерства. У цьому зв'язку рішуче активізував зовнішньополітичну діяльність. 18 січня 1918 р. президент виступаючи в сенаті запропонував її основні напрямки вони отримали назву "14 пунктів Вільсона", які були американським варіантом місце воєнного влаштування світу.
Однак, на паризькій мирній конференції союзники США, не погодилися з її основними пропозиціями фактично адміністрація Вільсона зазнала, дипломатичної невдачі, що призвело до того, що версальський мирний договір не був ратифікований конгресом США, США відмовилися також і від участі у Лізі Націй, ініціатором створення якої був Вільсон. Іншим важливим напрямком зовнішньої політики Вільсона було ставлення до більшовицької Росії. Разом із європейськими союзниками США у 1918 р. взяли участь в антирадянській збройній інтервенції. Американські війська висадилися в раді районів Росії, водночас уряд Вільсона надав широку фінансово-економічну і військову допомогу білогвардійцям і польським експансіоністам, які розв'язали війну проти Росії намагаючись загарбати в першу чергу українські землі. США першими вдалися до економічної блокади радянської Росії і відхилили будь-які пропозиції про нормалізацію стосунків з нею, протягом 16 р. проводили політику дипломатичного невизнання країни рад.
Розгромлені частинами червоної армії інтервенціоністські війська США в кінці ІХ на поч. ХХ ст. були евакуйовані у США.
3) Невдачі у реалізації зовнішньополітичних цілей (зокрема на паризькій конференції) а також економічна криза 1920-1921 рр. посилили невдоволення американців політикою адміністрації. На президентських виборах 1920 р. демократи зазнали поразки. Кандидат республіканців Гардін здобув 16 млн.143 тис. чоловік, що дало йому 404 виборщики, став черговим президентом. Республіканці завоювали міцну більшість і в обидвох палатах конгресу країни. Уряд Гардінга з самого початку взяв курс на рішучу відмову від політики державного регулювання, яку проводила попередня адміністрація і стали на шлях повернення до принципів твердого індивідуалізму і невтручання держави в економічну і соціальну сфери життя суспільства, тим самим нова адміністрація хотіла засвідчити про повернення до так званих "нормальних порядків". Цей курс сприяв ще більшому зміцненню і посиленню позицій крупного капіталу. Саме в його інтересах був прийнятий 6 листопада 1921 р. новий податковий закон, яким було відмінено введений під час війни податок на надприбутки корпорацій і знижено максимальну ставку додаткового податкового обкладення осіб з високим доходом 3,65% до 50%. Тарифний закон Франі - Маккалбера, який вступив в силу у вересні 1922 р. передбачав різке підвищення лист на ввезення в США важливих промислових товарів. Новий тарифний акт заснований на принципах найстрогішого

 
 

Цікаве

Загрузка...