WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Карл Густав Еміль фон Маннергейм та його політична кар’єра - Курсова робота

Карл Густав Еміль фон Маннергейм та його політична кар’єра - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з світової історії
Карл Густав Еміль фон Маннергейм та його політична кар'єра
?
ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Родина Карла Густава Еміля фон Маннергейма, його
дитячі та юнацькі роки
Розділ ІІ. Військово політична кар'єра Карла Густава
Еміля фон Маннергейма
Розділ III. Карл Густав Маннергейм на чолі фінської
держави, та завершення його політичної кар'єри
Висновки
Список використаних джерел та літератури
?
ВСТУП
Актуальність даної теми полягає в тому, що вивчаючи життєвий шлях визначних історичних постатей, ми можемо зробити висновок про вплив особистостей на перебіг подій у світі. Карл Густав Маннергейма відноситься до особистостей які творили історію ХХ століття, поряд з В.Леніним, А. Гітлером, Ф.Рузвельтом, Й.Сталіним, У.Черчіллем та іншими постатями аналогічного масштабу. Крім того Карл Густав Маннергейм посідає помітне місце в історії Фінляндської держави, доклавши велику кількість зусиль для її розвитку і процвітання, керуючи державою в одні із найскладніших днів її історії.
Перебіг подій в світі, коли серед політичних діячів виділилася постать Маннергейма, що вплинуло на формування його як політика, який в міру причин стає фактично диктатором Фінляндії, а пізніше й президентом Фінляндської держави.
Предметом даного дослідження являється постать Карла фон Маннергейма, та перебіг подій, які охопили період з раннього дитинства до перебування Маннергейма на найвищій державній посаді у Фінляндії.
Об'єктом даного дослідження виступає особа Карла Густава Еміля фон Маннергейма.
Мета даної роботи полягає в тому щоб дослідити :
-дитинство та юнацькі роки Карла Еміля фон Маннергейма,та його службу в збройних Силах Російської імперії
- події у Фінляндії з 1930 р. по 1946 р., та роль Маннергейма в них;
- дослідити діяльність Маннергейма у радянсько-фінляндській війні 1939-1940 років (проти агресії Радянського Союзу), та Другої світової війни (на стороні Німеччини - проти СРСР);
- дослідити як ця людина дійшла до найвищої посади в Фінляндії, ставши президентом;
- дослідити в період Другої світової війни завершення політичної кар'єри Маннергейма.
Основним джерелом з якого були взяті важливі фактичні дані з досліджуваної нами теми, було почерпнуто з власних "Мемуарів" Карла Густава Еміля фон Маннергейма, які були тричі перевидані.1
Окремі дані з обраної теми були отримані з таких досліджень, як Джонсон П.2, Кіссінджер Г.3, Дюразель Ж.-Б.4 та Дюпюі Т.Н., Дюпюі Р.Є.5 Цінність матеріалу який використовувався в опрацюванні даної теми дає можливість більш ознайомитись з цікавими подіями такої особи як Карл Густав Маннергейм; та особливо його перебування на найвищій посаді у Фінляндії.
Хронологічні межі даної теми охоплюють період з 1887 по 1946 роки.
1930-1946 роки роль Маннергейма в подіях, які відбувалися в Фінляндії;
1939-1940 роки Зимова війна;
1944-1946 роки перебування Карла Густава на посту президента Фінляндії, та драматичне завершення політичної кар'єри Маннергейма.
РОЗДІЛ І. РОДИНА КАРЛА ГУСТАВА ЄМІЛЯ ФОН МАННЕРГЕЙМА, ЙОГО ДИТЯЧІ ТА ЮНАЦЬКІ РОКИ.
Більшість з історичних діячів визначає сенс свого життя ще в ранній юності і неухильно прямує до раз і назавжди визначеної мети.
А Карл Маннергейм знайшов своє призначення у віці 50 років. Потрібна була історична гроза у вигляді двох російських революцій 1917 року і кілька тижнів непростих роздумів та сумнівів, щоб генерал-лейтенант Російської армії написав заяву про вихід з російської служби і вирушив з Одеси на землю батьків, де він не жив 30 років, - створювати і захищати демократичну Фінляндію .
Роберта фон Маннергейма та його дружини Хелени, уродженої фон Юлін. Життя в Вільнесі, було обмежене жорсткими правилами . Всі вели себе достойно і благородно. Вимагалось чітко вибирати фрази. Не позволялось шуткувати.
Пращури Маннергейма прибули до Швеції, яка володіла тоді Фінляндією ще у ХVІІ сторіччі з Нідерландів. Його прадід Карл - Ерік був лідером Аньяльської ліги, він займав досить видне місце в Союзі "Анряла", що разом зі своїм начальником командиром піхотного полку Турку, полковником Южаном Еріком Хестеску був засуджений до страти за зраду родини. Майже всі вищі армійській офіцери поставили свої підписи під декларацію, яка об'явила незаконною почату королем війну проти Росії.3
І лише завдяки королівському помилуванню життя Маннергейма було збережено. Коли росіяни захопили Фінляндію, очолив делегацію станів новоствореного Великого князівства, яка домовлялася з російським царем Олександром І про статус Країни у складі Російської Імперії.
Дід Карла - Густаф - Еміль (на честь якого і було названо нашого героя) був головою Вищого Апеляційного суду Фінляндії і вченим-біологом, а батько - відомим поетом, письменником і підприємцем. Проте бізнесова діяльність графа виявилася цілком невдалою, він збанкрутував і виїхав до Парижа, де провів останні роки життя в колі богеми.
Маєтки батька було розпродано, і мати з дітьми змушена була жити в маєтку своєї мачухи. Коли її третьому сину Карлу - Густафу - Емілю - було чотирнадцять років, його мати померла, батька, який прожив ще 33 роки, він так ніколи більше і не побачив, і його освітою та вихованням займайся брат покійної матері Альберт фон Юлін.
І батькова, і материна родина належала до шведської аристократії Фінляндії, їхньою рідною мовою була шведська. Шведи захопили країну ще у ХІІ сторіччі і на початку ХІХ ст. фінську мову було практично витіснено з усіх сфер культурного вжитку - нею розмовляли лише селяни, які, втім, скидали 80 відсотків населення країни.1 Не випадково, що першим пунктом вимог (чи побажань громадян Фінляндії, які ще Маннергенйм - прадід привозив до російського імператора, було затвердження шведської в якості єдиної мови адміністрації і суду у новоствореному Великому Кнізівськтві.12
Національне фінське відродження почалося лише в середник ХІХ сторіччя, і першою реакцією на це з боку шведської громади став випрошений в російського царя Миколи І указ 1850 року: який забороняв видання книг фінською мовою.
Лише за рік до народження майбутнього керівника Фінляндії у 1866 році, фінській громаді вдалося запровадити у початкових сільських школах викладання фінською мовою нарівні зі шведською.
В цьому плані необхідно відзначити (наша) і те, що зараз фінські патріоти намагаються довести, що родини Маннергеймів та Біланів були вимовними, користувалися нарівні шведської і фінською, проте це виглядає доволі сумнівним.
Принаймні, у 1918 році, коли Маннергейм повернувся до Фінляндії, він мав величезні труднощі у спілкуванні фінською та й потім, до самої смерті, розмовляв першою державною мовою країни з дуже політичним акцентом, припускаючись багатьох помилок.23
Як би там не було, середню освіту Маннергейм здобував шведською - і в Гельсінському приват ліцеї у 1874-1880 роках, і в гімназії в Гаміні у 1881-1882 роках і в Гмінськомукадетському корпусі у 1882-1886 роках.
Щоправда з Кадетського корпусу майбутнього маршала було з ганьбою виключено за численні порушення дисципліни. Лише наступного року він

 
 

Цікаве

Загрузка...