WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → "План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

"План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

ділянці фронту - 31 дивізія, чи 21 %. Аналіз зосередження і розгортання німецько-фашистських військ і задачі, поставлені їм за "Планом Барбаросса", свідчили про те, що головний удар гітлерівці наносили північніше Полісся.
Таким чином, у результаті проведення різних підготовчих заходів і захоплення європейських держав фашистська Германії до початку війни проти СРСР розпоряджалася високо розвинутою воєнно-економічною базою і великими сучасними збройними силами, мавши значний досвід ведення бойових дій.
Використовуючи вигідне стратегічне положення, німецьке командування розробила план війни проти СРСР і розгорнуло у наших державних кордонах великі збройні сили, завчасно відмобілізованої, технічно всесторонньо оснащені і мавши високі бойові знання. Ці сили були зосередженні у великих групіровках, і знаходилися у повній готовності для нанесення міцних і глибоких ударів на основних стратегічних напрямах, які виводили до найважливіших політичним і економічним центрам Радянського Союзу. При цьому німці першочергове значення придавали раптовості нападу.
VI. ВЕРОЛОМНИЙ НАПАД ФАШИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ НА РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ. ГЕРОЇЧНА БОРОТЬБА РАДЯНСЬКИХ СИЛ ВЛІТКУ 1941.
22 другого червня фашистська Німеччина, не дивлячись на наявність договору з Радянським Союзом про ненапад, почала війну проти СРСР. На розсвіті німецькі літаки почали бомбардувати міста, залізничні вузли, аеродроми, воєнно-морські бази. Одночасно на прикордонні укріплення і райони дислокації радянських військ поблизу кордону обрушилися інтенсивні вогньові удари ворожої артилерії. Через одну - дві години суходільні сили німецької армії, подолавши упорне, героїчне протистояння підрозділів радянських прикордонників і передових частин стрілових військ прикордонних органів, на смузі напряму перетнули державний кордон і повели наступ у глиб радянської території.
Перехід у наступ збройних сил фашистської Німеччини для військ наших прикордонних військ виявився раптовим. Вони не були приведені до цього часу у повну бойову готовність, не встигли зайняти рубежі оборони, які були передбачені планом розгортання, і мусили вступити у бій при важких умовах. У результаті перших раптових масованих ударів авіації і артилерії противника наші війська понесли серйозні втрати у танках і літаках. Противнику вдалося одразу захопити перевагу у повітрі.
Створилася виключно важка обстановка. Передові з'єднання і частини прикордонних округів були вимушені під ударами переважних сил противника з тяжкими боями відступати. У перший же день війни на найважливіших напрямах німецькі війська глибоко встромились у межі радянської території.
Радянський Союз встромився у смертельну боротьбу з ворогом. Почалася Велика Вітчизняна Війна радянського народу за свою гідність, свободу, незалежність.
Війна підняла весь народ на боротьбу. На багато численних мітингах робітники, інтелігенція, воїни єдино душно заклеймили соромом гітлерівських загарбників і поклялися віддати всі зусилля на розгром ворога. Тисячі радянських патріотів, які не належали до призову на службу до армії, заявили про бажання добровільно вступити в ряди захисників своєї Вітчизни.
У перший день війни наказом Президіумом Верховної Ради СРСР у 14 - ти військових округах була об'явлена мобілізація воєнно зобовязаних, народжених в період з1905 до 1918. прикордонні військові округи були перетворені у Північно-західний, Західний і Південно-Західний фронти. 24 червня Ленінградський військовий округ був перетворений у Північний фронт, а 25 червня був сформований Південний фронт.
На другий день війни - 23 червня 1941 року - постановою Радянського уряду була створена Ставка Головного Командування Збройних Сил СРСР. На Ставку було покладено керівництво усією бойової діяльністю Збройних Сил держави.
Усе літо й осінь 1941 року радянська армія у винятково тяжких умовах вела переважно оборонні бої і була змушена відступити: на північно-західному напрямі до Ленінграду, на західному до Москви на Південно-Західному до Ростову-на-Дону. Ворог захопив Прибалтику, Білорусію, Молдову, більшу частину України, значну частину західних областей РФРСР. Під ярмом фашистської окупації опинились десятки мільйонів радянських людей. Над СРСР нависла смертельна небезпека.
Знадобились великі зусилля, нездоланна воля, стійкість і мужність, небачений героїзм радянських військ і його народу, щоб подолати труднощі перший місяців війни і зупинити наступ сильного і підступного ворога.
Радянські Збройні Сили, самовіддано билися, завдали противнику великих втрат у живій силі і техніці і не дозволили ворогу досягти мети, передбаченої гітлерівським командуванням у "Плані Барбаросса".
Радянський народ вистояв. Розрахунки німецько-фашистського керівництва на розгром Радянського союзу у ході однієї короткотривалої компанії провалилося.
VII. НЕВДАЛИЙ РЕЗУЛЬТАТ БОЙОВИХ ДІЙ ДЛЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ У ПОЧАТКОВОМУ ПЕРІОДІ ВІЙНИ ( 22 червня - 09 липня 1941 року ).
В перші 18 днів війни, з 22 червня до 09 липня 1941 наші війська вели тяжкі прикордонні битви у Прибалтиці, Білорусії, Західній Україні, а потім вимушені були відступати у глиб країни. Іншого виходу створеній ситуації для них не було. Радянське Головне Командування в ці дні здійснювало заходи по створенню стратегічного фронту оборони у глибині країни. Ці події і склали зміст початкового періоду ВВВ.
1. ВЕЛИЧЕЗНІ ВТАРТИ НА ПОЧАТКУ ВІЙНИ:
o "протягом першого дня війни на радянських аеродромах було знищено 1200 бойових літаків;
o за 3 тижні війни розгромлено 28 радянських дивізій;
o у середині липня 1941 р. Південно-Західний фронт, утратив 2648 танків із 4200;
o в авіаційних частинах до 11 липня 1941 р. залишилося всього 249 літаків;
o 3,8 млн. солдатів і офіцерів загинули або потрапили в полон.
o 23-29 червня 1941 р. - найбільша танкова битва початкового періоду війни в районі Луцьк - Броди - Рівне - Дубно. З обох боків брало участь 2 тис. танків. Війська Південно-Західного фронту втратили в боях і на марші понад 80% бойових машин" .
2. ПРИКОРДОННА БИТВА У ПРИБАЛТИЦІ І ВІДСТУП ВІЙСЬК ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ФРОНТУ.
Перед війною війська Прибалтійського Особливого військового округу виконували завдання прикриття південного і південно-західного узбережжя Фінської затоки, оборони островівХіума ( Даго ) і Сарема ( Ефель ), прикриття узбережжя балтійського моря від Ризької затоки до Мемеля ( Клайпеди ) і організації оборони суходільного державного кордону Литовської РСР з східною Прусією протяжністю 300 км. Військами округа командував генерал-полковник Кузнєцов Ф. І., членом Військової Ради був корпусний комісар Діброва П. А., начальником штабу - генерал-лейтенант Кленов П. С. У прикордонній смузі округу знаходилася 8-ма армія, котрою керував генерал-майор Собєнніков П. П., і 11-та армія під командуванням генерал-лейтенанта Морозова В. І. У глибині округу розташовувались стрілкові дивізії 27-ої армії, військами якої керував генерал-майор Берзарін Н. Е. Захисні роботи по створенню укріплень у смузі округу, а також розгортання військ 8-ої і 11-ої армій вздовж кордону до моменту переходу

 
 

Цікаве

Загрузка...