WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → "План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

"План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

головнокомандуючих усні доклади про їх подальші наміри, основаних на справжній директиві...
Адольф Гітлер
Вірно: капітан Енгель.
IV. СТАН ЗБРОЙНИХ СИЛ ФАШИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ І ЇЇ СОЮЗНИКІВ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВІЙНИ ПРОТИ СРСР.
Для здійснення "Плану Барбаросса" були підготовані величезні збройні сили самої фашистської Німеччини і значна кількість збройних сил її сателітів. В період між закінченням Французької компанії і початком війни проти СРСР було сформована велика кількість нових з'єднань і була проведена відповідна реорганізація збройних сил у відповідності з умовами майбутнього театру військових дій. У вересні 1904 року було розпочато формування нового управління армії, управлінь кількох корпусів, а також до 40 піхотних і танкових дивізій. Наприкінці 1940 почалося формування ще 14 піхотних дивізій. В результаті цих заходів німецькі суходільні війська, нараховували 150 дивізій у влітку 1940, а навесні 1941 мали вже більше 200 дивізій.
Загальна численність німецьких збройних сил за станом на 22 червня 1941 року складала 7,234,000 чоловік. У польових суходільних військах нараховувалось 3,800,000 чоловік, у суходільних військах запасу - 1,200,000 чоловік, у повітряно-військовому силах - 1,680,000,
у морському флоті - 404,000, у військах СС - 150,000
Суходільні війська сателітів фашистської Німеччини, пригорнутих до участі у озброєній боротьбі проти СРСР, нараховували 29 піхотних дивізій і 16 бригад, в тому числі 5 моторизованих бригад. З них: фінських - 16 дивізій і "План Барбаросса" бригади, румунських - 13 дивізій і 9 бригад і угорських - 4 бригади.
Таким чином, загальна кількість польових суходільних військ фашистської Німеччини і її сателітів, призначених для війни проти СРСР, складало 181 дивізію і 18 бригад, що еквівалентно 190 дивізіям.
У складі повітряно-військових сил фашистської Німеччини, призначених для дій проти СРСР, нараховувалося більше 3900 літаків. Крім того, притягалося до 1000 літаків фінських і 500 - румунських, тобто разом 5400 літаків. Найвищою організаційною одиницею воєнно-повітряних сил Німеччини був повітряний флот. Кожний з повітряних флотів призначався для підтримки однієї групи армій чи окремої армії ( армія "Норвегія" на півночі Фінляндії).
Основні воєнно-морські сили призначалися для дій проти Великобританії.
Польові суходільні війська збройних сил фашистської Німеччини і її сателітів об'єднались до початку війни проти СРСР у три групи армій, не враховуючи окремої німецької армії і фінських військ на території Фінляндії. У кожну групу армій входило дві ( як виключення - чотири) польові армії і одна-дві танкові групи. В польових арміях знаходилось по три - п'ять армійських корпусів, в танкових групах -дві - три моторизованих корпуси. Армійські корпуси складалися з трьох, а деякі з чотирьох - шести піхотних дивізій, моторизовані корпуси - з двох танкових і однієї моторизованої дивізій кожний.
Всі об'єднання німецьких військ до початку війни проти СРСР, були як правило, повністю укомплектовані власним складом і всіма видами відповідної бойової техніки і озброєння. Прикінцевому встановлені штатної організації і при комплектуванні згідно з нею частин і об'єднань був врахований досвід бойових дій, отриманий в ході операцій у Європі у 1939 - 1941 роках, а також умови Східного театру дій.
На початок війни проти СРСР головним видом бойових дій вважався наступ; провідним засобом досягнення перемоги у наступі - масоване використання танків при міцній підтримці авіації. При цьому крупні танкові об'єднання - танкові групи - повинні були наносити міцні початкові удари і розвивати стрімкий наступ на велику глибину, оточуючи значні групи військ противника.
Завдання авіації складалося в тому, щоб масованими ударами по аеродромах противника розгромити на самому початку операції воєнно-повітряні сили ворога, захопити і утримувати повну перевагу в повітрі. Удари авіації по найбільш важливим об'єктам, скупченням військ, вузлам комунікацій і системі зв'язку противника повинні були викликати у нього дезорганізацію і втрату керування і сприяти успіху німецьких військ.
Основний спосіб нанесення ударів групою армій складався у прориві оборони на двох ділянках з подальшим його розвитком по напрямам які сходяться, армією - у прориві оборони на одній дільниці і розвитку удару у глиб або у сторону флангу.
Не дивлячись на відсутність великих стратегічних резервів, найбільш суцільним вважалося одно ешелонне побудування груп армій, армій і танкових груп з виділенням невеликих резервів. Таким чином, розрахунок робився на успіх першочергового удару і повну перемогу над противником в перші місяці війни. Це буд. Один із суттєвих пороків німецько-фашистських поглядів на ведення озброєної боротьби. При умові не одержання перемоги в одній компанії, і війна отримувала цілком негаданий характер для її продовження вже не було відповідних резервів: їх потрібно було заново створювати.
V. СТРАТЕГІЧНЕ ЗОСЕРЕДЖЕННЯ І РОЗГОРТАННЯ НІМЕЦЬКО - ФАШИСТСЬКИХ ВІЙСЬК ДЛЯ НАПАДУ НА РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ.
У червні 1940 року німецькі збройні сили почали пересовуватися з заходу на схід. Із Франції у Познань було переведено всього біля 500,000 чоловік. Крім того, напоготові тримався особистий склад 20 дивізій, звільнені у короткострокову відпустку. Початкове зосередження і розгортання військ планувалось повністю закінчити до 15 травня 1941, тобто до того дня, коли було призначено початок нападу на СРСР. У подальшому план передислокації, зосередження і розгортання був уточнений згідно зі зміною дати вторгнення німецько-фашистських військ у Радянський Союз. У зв'язку з проведенням операції на Балканах гітлерівське командування прийняло рішення відкласти початок війни проти СРСР на 4 - 6 тижнів і призначило в кінцевому результаті на 22 червня 1941.
Згідно з додатком до директиви головного командування суходільних сил на зосередження і розгортання передислокація основних сил німецько-фашистських військ здійснювалась до радянсько - німецького кордону здійснювалась в період з лютого до червня 1941 року. Ця передислокація проводилася поступово п'ятьма ешелонами.
В перших чотирьох ешелонах передислоковувались війська, призначені для безпосередньої участі у наступі у перший день війни, п'ятим ешелоном ви двигався резерв головного командування суходільних сил у кількості 24 дивізій.
Перший ешелон був відправлений в період з 04 лютого по 12 березня і зосереджений на лінії Данциг, Катовіце. Другий ешелон вирушив в період з 16 березня по8 квітня на лінію Кенігсберг, Варшава, Тарнув. Третій ешелон був переводився протягом місяця ( з 10 квітня по 10 травня) на лінію Аленштайн, Радом.
Переведення і зосередження четвертого ешелону почалися 25 травня. Тоді ж було переведено на графік максимального руху робота залізничних доріг і встановлена кінцева дата на СРСР - 22 червня 1941 року. До початку червня основна маса військ всіх ешелонів була переведена ближче до кордону, східніше лінії Кенігсберг, Варшава, Тарнув, причому до 40 дивізій були введені у першу лінію.
Рухомі з'єднання почали переводитися до кордону 10

 
 

Цікаве

Загрузка...