WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → "План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

"План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху - Курсова робота

подальшого розгортання агресії.
Потрібно вказати, що засліплені легкими перемогами в Європі в 1939 - 1941 роках державні і військові керівники фашистської Германії при підготуванні і веденні війни проти СРСР ігнорували ряд серйозних складнощів і поставили перед своїми збройними силами непосильні задачі. Вони не врахували, що радянський народ і його збройні сили можуть дати рішучу відсіч агресорам і будуть відстоювати свободу і незалежність своєї Вітчизни до кінця. Розрахунок на те, що після перших невдач Радянський Союз попросить мир, був помилковим. Звідси повністю зрозумілий авантюризм плану гітлерівців вирішити результат війни проти СРСР в період однієї компанії. Як відомо, німецько-фашистські загарбники швидко впевнились в цьому на гіркому досвіді перших місяців війни.
III. ДИРЕКТИВА №21 "ПЛАН БАРБАРОССА".
Фюрер і Верховний головнокомандуючий Збройними силами
Верховне головнокомандування Збройних сил
Штаб оперативного керівництва
Відділ оборони держави
№33408/40
Ставка фюрера
18 грудня 1940 року
9 екземплярів
Екземпляр №"
Повністю секретно
Тільки для командування
Німецькі Збройні сили повинні бути готовими розбити Радянську Росію у ході короткотривалої компанії ще до того, як буде завершена війна проти Англії. ( Варіант "Барбаросса" )
Суходільні сили повинні використовувати для цієї мети всі з'єднання які знаходяться у їх розпорядженні, за виключенням тих, котрі необхідні для захисту окупованих територій від усіляких несподіванок.
Задача Воєнно-повітряних сил - виділити такі сили для підтримки Суходільних військ при проведенні Східної компанії, щоб можна було розраховувати на швидке завершення наземних операцій і, разом з цим, обмежити до мінімуму зруйнування східних областей Німеччини авіацією ворога. Однак ця концентрація ВПС на Сході повинна бути обмежена вимогою, щоб всі театри воєнних дій і району розміщення нашої воєнної промисловості були надійно прикриті від нальотів авіації противника, і наступальних дій проти Англії, особливо проти її морських комунікацій, зовсім не слабшали.
Основні зусилля Воєнно-морського флоту повинні і у час Східної компанії, безумовно, зосереджуватися проти Англії.
Наказ про стратегічне розгортання Збройних сил проти СРСР я віддам, у випадку необхідності, за вісім тижнів до запланованого строку початку операції.
Приготування, які потребували більш тривалого часу, якщо вони ще не почались, мають початися вже зараз і закінчитися до 15.05.1941 року.
Вирішальне значення повинно бути надано тому, щоб наші наміри напасти не були розпізнані.
1. ЗАГАЛЬНИЙ ЗАМИСЕЛ.
Основні сили Суходільних військ, які знаходяться у Західній Росії, повинні бути знищенні у сміливих операціях за допомогою глибокого, швидкого висування танкових клинів. Відступ боєздатних військ противника на широкі простори руської території повинен бути запобіжний.
Шляхом швидкого при слідування повинна бути досягнута смуга, з якої руські Воєнно-повітряні сили будуть не в змозі здійснювати напади на імперську територію Німеччини.
Кінцевою метою операції є створення бар'єру який загороджував би від Азіатської Росії по загальній смузі Волга-Архангельськ. Таким чином, у разі необхідності останній індустріальний район, який залишався би у руських на Уралі, можна буде паралізувати за допомогою авіації.
У ході цих операцій руський Балтійський флот швидко втратить свої бази і опиниться, таким чином, не здатним продовжувати боротьбу. Ефективні дії руських Воєнно-повітряних сил повинні бути запобіжно нашими міцними ударами вже на самому початку операції.
2. ПЕРЕДБАЧЕНІ СОЮЗНИКИ ТА ЇХ ЗАДАЧІ.
а) У районі проти Радянської Росії на флангах нашого фронту ми можемо розраховувати на активну участь Румунії та Фінляндії. Верховне головнокомандування Збройних сил у зазначений час встановить і згодить, в якій формі збройні сили обох держав при їх вступі у війну будуть підпорядковані німецькому керівництву.
б) Завдання Румунії буде заключатися в тому, щоб відбірними військами підтримати наступ південного флангу німецьких військ, хоча б на початку операції, скувати противника там, де не будуть діяти німецькі сили, і в подальшому нести допоміжну службу у тилових районах.
в) Фінляндія повинна прикривати зосередження і розгортання окремої німецької групи військ ( частини 21-ої армії ), наступаючої із Норвегії. Фінська армія буде вести бойові дії разом з нашими військами. Крім того, Фінляндія буде відповідати за захоплення півострова Ханко.
г) Слід вважати можливим, що на початок операції шведські залізничні дороги і шосейні дороги будуть надані для використання німецькій групі військ, призначеній для дій на півночі.
3. ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ.
Суходільні сили. ( у відповідності з оперативними замислами докладеними мені ).
Театр збройних дій розділяється Прип'ятськими болотами на північну і південну частини. Напрям головного удару повинен бути підготований північніше Прип'ятських боліт. Тут слід зосередити дві групи армій.
Південна з цих груп, яка є центром загального фронту, має завдання наступати особливо сильними танковими і моторизованими з'єднаннями із району Варшави і північніше неї з метою роздробити сили противника у Білорусії. Таким чином будуть створені умови для повороту міцних частин рухомих військ на північ, з тим щоб у взаємодії з північною групою армій, наступаючої з Східної Прусії у загальному напрямі на Ленінград, знищити сили противника, діючі у Прибалтиці. Лише після виконання цієї невідкладної задачі, за котрою повинно бути здійснено захват Ленінграду і Кронштадта, слід приступити до операції по захопленню Москви - важливого центру комунікацій і військової промисловості... Тільки раптовий і швидкий розлад руського протистояння зміг би оправдати постановку і виконання цих обох задач одночасно...
Групі армій, діючій південніше Прип'ятських боліт, належить шляхом концентрованих ударів, маючи основні сили на флангах, знищити руські війська, які знаходилися на Україні, ще до виходу останніх до Дніпра.
З цією метою головний удар наноситься із району Любліна у загальному напрямі на Київ. Одночасно війська які знаходяться у Румунії форсують річку Прут у нижній течії і здійснюють глибоке охоплення противника. На долю румунської армії випадає завдання скувати руські сили, які знаходяться усередині створених кліщів...
4.
Всі розпорядження, котрі будуть віддані головнокомандуючими на основі цієї директиви повинні цілком визначено виходити із того, що мова йде о засобах обережності на той випадок, якщо Росія змінить свою позицію по відношенню до нас. Чисельність офіцерів,притягнутих для першочергових підготувань, повинно бути максимально обмеженим. Інших співробітників, участь яких необхідне, слід приволікати до роботи як можна пізніше і знайомити тільки з приватними сторонами підготовки, необхідними для виконання службових зобов'язань кожного з них окремо. Інакше є небезпека виникнення серйозних політичних і воєнних ускладнень у результаті розкритті наших приготувань, строки котрих ще не призначені.
5.
Я очікую від господ

 
 

Цікаве

Загрузка...