WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Зброя середніх віків - Реферат

Зброя середніх віків - Реферат

Вони часто служили як найманці в інших континентальних арміях.
Ні в якому разі лицарі не використовували літаючу зброю. Убивати супротивника чи стрілою кулею вважалося ганебним. Лицарі боролися з гідним супротивником того ж рангу й убивали його знаходячись віч-на-віч.
Метальна Зброя
Метальна зброя обох типів зіграли важливу роль у боях середньовіччя. Вони використовувалися проти індивідуальних цілей на полях боїв і під час облог.
Метальна зброя дала людям можливість завдавати поразки на віддалі. Стрільці використовувалися як легкі загони, щоб заподіювати збиток і послабляти ворога через утрати до рукопашного бою. Якщо ворожа сила могла б бути ослаблена чи похитнута, можливості перемоги ставали більше.
Луки
Луки, використовувані в часи середньовіччя мали різні типи, включаючи короткий лук, складний лук, і довгий лук. Короткий лук був від 3 до 4 футів у довжину і досить легкий у використанні. Він використовувався широко і він найбільш звичайний лук. Він мав середній діапазон, міць і точність і вимагав істотного досвіду і навчання для ефективного використання.
Складний лук мав Азіатське походження. Він був зроблений шляхом з'єднання деревини і смуг кістки. Така конструкція робила лук більш могутнім, але він вимагав більшої кількості сили, чим звичайний лук. Цей відносно короткий лук був привілейованим зброєю наїзників, особливо в Монголів і інші кочових народів з Азії. Варіант складності лука був вигнутий з переду . Цей загнутий лук мав велику потужність і вимагав високий ступінь сили і навички.
Довгий лук, виготовлений в Уельсі одержав поширення в Англії. Це був 6-футовий лук, зроблений з цілого шматка деревини, звичайноз тисового дерева. Довгий лук стріляв 3-футовими стрілами. Вони були оснащені широкими наконечниками для використання проти піхоти (для проникнення через шкіряну броню) і вузькими наконечниками для використання проти людей у броні (щоб протикати пластинчасту броню). Стрілянина з довгого лука вимагала великого навчання і практики; гарні стрілки могли робити шістьох добре націлених пострілів у хвилину. Довгий лук мав великий діапазон і був дуже могутнім.
Англійці заохочували використання довгих луків, проводячи турніри стрілянини з луків. Всі інші спортивні змагання були по неділях заборонені.
Арбалети
Арбалет був відомий ще в древньому Китаї, але потім його повторно винайшли в Європі близько 900 року. Вони мали гарний діапазон стрілянини і були могутніше чим більшість луків, але вимагали набагато більше часу для перезарядження. У середньому число більшість арбалетчиків робило 2 постріли в хвилину.
Арбалет тримали горизонтально і стріляли спусковим механізмом, що спускав тугу тятиву. Щоб зарядити арбалет, його ставили на землю і дотримували ногою. Тятиву тягли назад обома чи руками за допомогою пристосування. Арбалет стріляв снарядом, що був набагато коротше звичайної стріли. Він мав пера для стабілізації в польоті і мав загострений кінець.
Арбалетчик часто носив пасивний щит у боях, щоб забезпечити покриття в момент перезарядження. Це був високий щит з дерев'яними прикладеними фігурними дужками. Загін арбалетчиків являв собою стіну з таких щитів. Коли вони стріляли, тільки арбалети і їхній захищені шоломом голови з'явилися зі стіни щитів. Такого роду загін змушував супротивника на відкритому просторі відходити.
Арбалет був смертоносною зброєю і був дуже популярний по тій простій причині, що потрібно небагато часу для навчання стрілянині. Відносно сирі солдати могли стати досвідченими арбалетчиками за короткий час, а добре-націлений постріл міг убивати лицаря в броні, на навчання якого ішло багато часу. Арбалет вважався злочинним у деяких колах (лицарів, насамперед), тому як потрібно така невелика навичка. Ричард I Англійський, Левине Серце, був двічі поранений арбалетними стрілами. Ідея про таких великих людей, що убиваються легко звичайними чи солдатами ще чого гірше була жахлива для людей шляхетних. У дванадцятому сторіччі римський папа пробував заборонити арбалет, як негуманна зброя.
Броня
Кольчуга носилася останніми римлянами і деякими з вторглених німецьких племен, включаючи готів. Стріла і вістря меча могли проникати в кольчугу. Кольчуга залишилася в середньовічній Європі доти, поки більш захисна броня з пластин не ввійшла у використання в тринадцятому сторіччі.
Шоломи також удосконалилися від простих конічних до великим металевим складеним, призначеним для того, щоб відбити стріли.
Повний обладунок, що важив близько 60 фунтів, з'явилися в чотирнадцятому сторіччі. Пластини обладунка були добре розроблені і лицарі в них зберігали дивну моторність. Броньований лицар на землі не був безпомічний і міг легко встати. Є описи броньованих людей, що роблять гімнастику в лицарській збруї. Пізніше збруя стали створюватися з акцентом на відображення літаючої зброї. Згодом призначення збруї стало більше церемоніальним і престижної, ніж практичним.
Броня вимагала значних витрат для лицаря, що екіпірував себе і сквайра. Пан повинний був забезпечити броню для своїх лицарів-васалів. Створення броні було важливим бізнесом, що включає мануфактури і безпосередньо ринок. Солдати перемігшої в бої сторони могли сколотити істотну суму, роздягаючи мертвих лицарів і продаючи трофейну збрую на ринку.

 
 

Цікаве

Загрузка...