WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → ООН - Курсова робота

ООН - Курсова робота

Націй по промисловому розвитку (ЮНІДО)
Створена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 17 листопада 1966 року. С 1985 р. є спеціалізованим установам ООН. Месцезнаходження - Відень (Австрія).
Цілями ЮНІДО є сприяння промисловому розвитку країн, що розвиваються, прискоренню їхньої індустріалізації і надання помочі у встановленні нового міжнародного економічного порядку.
Вищим органом ЮНІДО є Генеральна конференція, що складається з усіх держав-членів.
Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР), Міжнародний валютний фонд (МВФ), Міжнародна асоціація розвитку (МАР), Міжнародна фінансова корпорація (МФК)
Всі чотири організації тісно пов'язані один з одним. У організаціях застосовується система зваженого голосування, при котрої кожна держава одержує кількість голосів пропорційно розміру капіталу, вкладеного в ресурси організації.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) був заснований у 1944 p. на конференції світових лідерів у Бреттон-Вуді. Головне завдання Фонду полягало в тому, щоб нормалізувати національну монетарну політику 30-х років у післявоєнний період. Будівництво доріг, мостів, комунікацій, енергетичних систем та інших основних будівельних споруд, зруйнованих війною в Європі, покладалось на Міжнародний банк реконструкції та розвитку.
Якщо Світовий банк надає позики тільки країнам, що розвиваються, то до послуг і ресурсів МВФ можуть звертатися всі держави. Враховуючи, що міжнародна торгівля й інвестиції мають глобальний характер, кожна країна купує та продає іноземну валюту для фінансування експорту й імпорту. МВФ здійснює моніторинг таких угод і проводить консультації з країнами-членами щодо шляхів створення гнучкої стабільної монетарної системи. МВФ також надає технічну допомогу на рівні макроекономічного менеджменту та розширює фінансову допомогу кра'інам, котрі взяли на себе зобов'язання змінити економічну політику.
Головний напрям діяльності МВФ полягає у розробці економічної політики. Фонд слідкує замонетарною та фінансовою політикою своїх членів у тих аспектах, які можуть вплинути на їхню змогу фінансувати свій імпорт і експорт тобто на "платіжний баланс".
Фонд розробляє рекомендації під час регулярних консультацій із урядовими чиновниками щодо того, яких заходів слід вживати у політиці, щоб запобігги їм у майбутньому. Він надає позики країнам-членам, котрі мають короткочасні проблеми, пов'язані зі зовнішніми платіжними проблемами. Фонд прагне досягти повної конвертованості валют країн-членів у межах гнучкого курсу валют, який набув чинності у 1973 p.
Одже цілями МВФ є координація валютно-фінансової політики держав-членів і надання їм короткострокових і середньострокових позик для врегулювання платіжних балансів і підтримки валютних курсів.
МФК і МАР, що є філіями Банку, створені головним чином для сприяння країнам, що розвиваються.
Міжнародна фінансова корпорація на першому етапі своєї діяльності в Україні зосередила увагу на технічній допомозі малій приватизації. ваучерній приватизації та приватизащї у сільському господарстві, а також на післяприватизаційній підтримці шляхом випуску акцій. Передбачається, що після поліпшення загального клімату, пов'язаного з інвестиційним кліматом в Україні, МФК буде визначати приватні та приватизаційні підприємства для надання їм позик і (або) їх акціонування.
Міжнародна асоціація розвитку (MAP) заснована в 1960 p. як філія Світового банку. Головна особливливість її діяльності у тому, що вона надає безпроцентні позики найбіднішим країнам миру. Тільки ті держави, в яких річний прибуток на душу населення становить менше ніж 1 305 дол. США, володіють правом на позику MAP. Проте на практиці більшість позик MAP було надано країнам, які мають доход на душу населення 800 дол. США і нижче. Позики MAP, відомі як "кредити", мають 10-річний термін відстрочки й оплачуються протягом 35-45-річного періоду (відповідно до кредитоспроможності країни-одержувачаї. Грошові надходження, які потім MAP дає у борг, формуються за рахунок вкладів найрозвинутіших країн. Незважаючи на те, що MAP юридично є незалежною від Світового банку організацією, вона використовує його персонал і організаційно-технічні засоби.
Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО)
Створена в 1945 році в Квебеці. Організація ставить ціллю поліпшення харчування і підвищення рівня життя, підвищення продуктивності сільського господарства та ін.
Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (ІФАД)
Заснований у 1976 році на конференції ООН. Цілями Фонду є надання всебічної помочі в розвитку сільського господарства країнам, що розвиваються.
Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО)
Заснована в 1944 році на конференції в Чикаго. ІКАО створена з метою розвитку принципів і методів міжнародної аеронавігації, забезпечення безпеки польотів на міжнародних авіалініях, сприяння плануванню і розвитку міжнародного повітряного транспорту.
Міжнародна морська організація (ІМО)
Заснована в 1948 році на Женевській конференції з питань мореплавства. Створена з метою сприяння міжнародному співробітництву в області морських перевезень і морської торгівлі.
Всесвітня поштова спілка (ВПС)
ВПС - перша міжнародна організація (із 1874 р.) Текст установчої конвенції згодом багаторазово переглядався. Штаб-квартира - Берн (Швейцарія). ВПС ставить своєю ціллю забезпечення й удосконалювання поштових відносин. Всі країни - члени ВПС утворять єдину поштову територію, на якій діють три основні принципи:
1. Єдність території;
2. Свобода транзиту;
3. Однаковий тариф.
Міжнародна спілка електрозв'язку (МСЕ)
Створена у 1865 році на основі Міжнародної телеграфної конвенції.
Ціллю МСЕ є здійснення міжнародного співробітництва для удосконалювання і раціонального використання усіх видів електрозв'язку.
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО)
Замінила в 1947 році Міжнародну метеорологічну організацію, що діяла з 1878 року. ВМО покликана забезпечувати міжнародне співробітництво в області метеорології.
Міжнародне агентство по атомній енергії (МАГАТЕ)
МАГАТЕ - міжнародне агенство по атомній енергії. Створена за рішенням ООН у 1956 р. у Нью-Йорку. Штаб-квартира - Відень.
Не має статусу спеціалізованого установи ООН. Відповідно до Статуту повинно подавати щорічні доповіді про свою діяльність Генеральній Асамблеї.
Організація ставить своєю ціллю сприяти розвитку міжнародного співробітництва в області мирного використання атомної енергії. Одна з головний функцій Агенства складається в застосуванні системи контролю (гарантій) із метою забезпечення того, щоб ядерні матеріали й

 
 

Цікаве

Загрузка...