WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → ООН - Курсова робота

ООН - Курсова робота

Європа, Канада, Австралія, Нова Зеландія
1- Східна Європа.
Рішення по процедурних питаннях рахуються прийнятими, якщо за них подані голоси будь-яких 9-ти членів Ради. Для прийняття рішень по всім інших питаннях потребує не менше дев'ятьох голосів, включаючи голоса всіх постійних членів. Це означає, що достатньо 1-му або декільком постійним членам РБ проголосувати проти якогось рішення - і воно рахується відхиленим. У цьому випадку говорять про накладення вето постійним членом. Утримання постійного члена або неучасть його в голосуванні по загальноприйнятому правилу як вето не розглядається.
Відповідно до Статуту ООН РБ має винятково великі повноваження в справі запобігання війни і створення умов для мирного і плідного співробітництва держав. За останній час не було практично жодної важливої міжнародної події (виняток складає бомбардування американськими військовими силами Іраку без санкції ООН у грудні 1998 р.), що поставив під погрозу світ і викликав спори між державами, на який не оберталося би увага РБ.
РБ може приймати юридичні акти двоякого роду: рекомендації, тобто акти, що передбачають визначені методи і процедури, із якими державі пропонується координувати свої дії, і юридично обов'язкові рішення, виконання яких забезпечується примусовою силою всіх держав - членів ООН. Основною формоюприйнятих РБ рекомендацій і обов'язкових рішень є резолюції, яких прийнято більш 700. Усе більш помітну роль останнім часом стали грати заяви голови Ради (їхнє число перевищило 100).
Таким чином можна виділити такі функції РБ ООН:
1.Загальні:
1.1. Дає рекомендації по прийомі нових членів ООН і кандидатуру Генерального Секретаря ООН;
1.2. Здійснює контроль за керуванням стратегічними територіями;
1.3. Визначає умови участі держав - не членів ООН у Статуті Міжнародного Суду ООН;
2. У випадку суперечки між державами:
2.1. Заявляє вимоги про мирне врегулювання суперечки;
2.2. Рекомедує процедури або засоби мирного врегулювання;
3. При порушенні миру, агресії:
3.1. Приймає рішення про кваліфікацію діянь як агресії;
3.2. Підписує угоди з державами - членами ООН про надання ними збройних сил;
3.3. Застосовує сформовані збройні сили для роз'єднання, спостереження і забезпечення безпеки;
4. У ситуаціях, коли є загроза миру:
4.1. Розриває дипломатичні відносини;
4.2. Припиняє економічні зв'язки;
4.3. Припиняє повітряні сполучення;
4.4. Припиняє залізничні сполучення;
4.5. Припиняє поштовий і телеграфний зв'язок;
4.6. Блокує порти;
4.7. Демонструє збройну силу й ін.
Для приклада, можна назвати декілька поточних операцій ООН по підтримці миру.
- Ірако-кувейтська місія ООН по спостереженню: діє з квітня 1991 р.по дійсний час; поточна чисельність - 1149 чоловік; приблизна сума щорічних витрат: 70 млн.діл.США.
- Тимчасові сили ООН у Лівані - діють із березня 1978 р. поточна чисельність - 5219 чоловік; приблизна сума за рік: 138 млн.діл.США.
- Місія ООН по спостереженню в Грузії - із серпня 1993 р. поточна сума: 5 млн.діл. США поточна чисельність: 55 чоловік.
Витрати ООН по підтримці миру фінансуються з її власних окремих рахунків на основі юридично обов'язкових для виплати внесків, що нараховуються всіма державам-членам.
Економічна і Соціальна Рада ООН (ЕКОСОС) також є одним із головних органів ООН, що під керівництвом Генеральної Асамблеї ООН координує економічну і соціальну діяльність ООН, спеціалізованих установ ООН, а також численних органів ООН. На ЕКОСОС покладені широкі різноманітні функції координації і розвитку співробітництва держав із різноманітним соціальним ладом в таких важливих економічних і соціальних областях їхніх взаємовідносин, як економічний розвиток, світова торгівля, індустріалізація.
Освоєння природних ресурсів, міжнародний захист прав і свобод людини, положення жінок, народонаселення, соціальне забезпечення, наука і техніка, попередження злочинності і багато чого іншого. ЕКОСОС покликаний, відповідно до Статуту ООН, починати дослідження, складати доповіді, виносити рекомендації з питань міжнародного, економічного, соціального, культурного співробітництва держав, сприяти дотриманню і повазі прав людини, скликати міжнародні конференції і симпозіуми, підготовляти проекти конвенцій із питань своєї компетенції для представлення їх Генеральній Асамблеї, укладати угоди зі спеціалізованими установами ООН, що визначають їхні відносини з ООН, вживати заходів для одержання доповідей від них і інформації від членів ООН із питань, що входять у її компетенцію.
Вона повинна служити центральним форумом для обговорення міжнародних економічних і соціальних проблем глобального і міжгалузевого характеру і виробітку рекомендацій у відношенні політики по цих проблемах, контролювати й оцінювати здійснення загальної стратегії і виконання першочергових задач встановлених Генеральною Асамблеєю в зазначених областях, забезпечувати загальну координацію діяльності організацій і системи ООН у таких областях і проводити всебічні огляди політики в області оперативної діяльності у всій системі ООН, з огляду на необхідність забезпечення рівноваги, сумісності і відповідності першочерговим задачам, встановленим Генеральною Асамблеєю для системи ООН у цілому.
Рада по Опіці ООН діє під керівництвом Генеральної Асамблеї ООН і уповноважена розглядати звіти, надані владою, що управляє відповідною територією, приймати петиції і розглядати їх, консультуючись із керуючою владою, влаштовувати періодичні відвідини відповідних територій під опікою в узгоджені з керуючою владою терміни і починати згадані дії відповідно до умов угод про опіку.
Вона розробляє анкету щодо політичного, економічного і соціального прогресу, а також прогресу в області освіти, а керуюча влада кожної території під опікою, що входить у компетенцію Генеральної Асамблеї, подає останній щорічні доповіді на основі цієї анкети. У результаті визвольної боротьби більшість підопічних територій здобуло незалежність. Відповідно з 11 підопічних територій, що знаходилися у "веденні" Ради із самого початку її діяльності, у даний час залишилася одна - Тихоокеанські острови (під опікою США).
До складу Ради входять Росія, США, Великобританія, Франція і Китай, що у його роботі фактично не бере участь.
Міжнародний Суд ООН це головний судовий орган ООН.
Відповідно до Статуту ООН у 1945 році був заснований новий судовий орган - Міжнародний Суд. Відповідно до статті 92 Статуту ООН, Міжнародний Суд є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй. Його заснування означало реалізацію пункту 1 статті 33 Статуту ООН у тій частині,

 
 

Цікаве

Загрузка...