WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Греція під владою Македонії. східні походи Oлександра - Реферат

Греція під владою Македонії. східні походи Oлександра - Реферат

золота і срібла. Сам Дарій ледве врятувався втечею.
ЗАВОЮВАННЯ ХАНААНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ. Після перемоги в битві біля Ісси Александр завоював Сирію, Фінікію та Палестину. Не підкорилося йому лише багате фінікійське місто Tip. Частина міста була розташована на острові. Александр наказав насипати в морі греблю, щоб з'єднати Tip з берегом, і цією греблею доставити до стін міста стінобитні машини - тарани. Через півроку Александр захопив Tip. Половину жителів він продав у рабство, а половину звелів жорстоко стратити - розіп'ясти на хрестах.
ЗАВОЮВАННЯ ЄГИПТУ. Далі армія Александра рушила на Єгипет. Єгиптяни не любили персів і радо вітали македонян як своїх визволителів. Цілий рік армія відпочивала в Єгипті і готувалася до наступних походів. За цей час за наказом Александра в дельті Нілу було збудовано місто Александрія. Нині Александрія Єгипетська - одне з найкрасивіших і найбагатших міст світу. Єгипетські жерці оголосили Александра сином бога Амона.
Відтоді характер полководця почав псуватися, він загордився і бажав, щоб йому поклонялися як богу. Для греків і македонців це було незвично.
БИТВА ПРИ ГАВГАМЕЛАХ. З Єгипту македонська армія пішла в Месопотамію. Неподалік від річки Тигр, біля села Гавгамели відбулася вирішальна битва македонян із персами. Коли дві армії зблизилися, настав вечір. Дарій III боявся несподіваного нападу. Тому він наказав своїм воїнам вишикуватись на полі і не спати.
Александр зробив інакше. Він дав можливість своїм воїнам виспатися і підготуватися до битви. Його полководці, налякані великими силами персів, пропонували напасти на персів уночі, але Александр відповів: "Я не краду перемог!" З цими словами він зайшов у свій намет, ліг і спокійно заснув.
Вранці розпочалася битва. Перси, змучені безсонною ніччю, ледве трималися на ногах від утоми. Проте їх було більше, ніж македонян. Крім того, Дарій виставив на полі битви колісниці з прикріпленими до коліс та дишел гострими косами, які косили противника. Але македонські лучники перестріляли візничих, а потім розступилися і пропустили коней з колісницями між своїми рядами. Александр пробився до самого центра перського війська - туди, де був Дарій. Дарій так злякався, що покинув військо і втік далеко в степи. Невдовзі він загинув від рук персів.
АЛЕКСАНДР У ПЕРСІЇ. Після битви при Гавгамелах Александру вже легше було захопити найголовніші перські міста - Вавилон, Сузи, Персеполь.
У Персеполі були розкішний царський палац і гробниці перських царів. Александр захопив незліченні скарби. Для того щоб їх вивезти з підвалів палацу, потрібно було 10 тисяч пар мулів та 5 тисяч верблюдів. Усього було взято кілька тисяч тонн золота і срібла. Після цього Александр своїми руками підпалив палац. За кілька годин від нього лишилися тільки попіл та руїни. Були знищені чудові твори мистецтва, створені не одним поколінням людей.
З БІОГРАФІЇ АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСЬКОГО. Під час походу в Середню Азію македонське військо йшло безводною пустелею. Нещадно пекло сонце, і воїни дуже хотіли пити. Але води ніде не було. По дорозі їм зустрівся караван, і погоничі налили царю у його шолом трохи води. Та, коли цар побачив, як жадібно дивляться на нього воїни, він не став пити воду, а вилив її у пісок. Після цього в армії полюбили Александра ще більше.
ПОХІД НА ІНДІЮ. Із Середньої Азії Александр пішов на Індію. Він мріяв дійти до "кінця світу". Македонські воїни перейшли через гірський хребет Гіндукуш і опинилися в Індії. Далі військо, стомлене походами, йти відмовилося.
Повернувшись у Вавилон, який він зробив столицею, Александр влаштував грандіозне весілля персіянок зі своїми воїнами. Він хотів створити з персів і греків один народ. Сам він одружився з дочкою вбитого царя Дарія Статірою.
В останні роки правління Александр перейняв багато перських звичаїв, які здавалися грекам і македонянам смішними і принизливими.
Цар сидів на троні в золотій короні та розкішному перському вбранні. Він вимагав, щоб його вважали богом і вклонялися йому до землі. (У греків не існувало звичаю вклонятися.)
Александр збирався в новий, африканський похід. Але несподівано захворів і помер у віці тридцяти трьох років. Сталося це в 323 р. до н. е. Тіло Александра залили медом і поклали в золотий саркофаг.
МОНАРХІЯ АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСЬКОГО. Внаслідок завоювань Александра утворилася величезна держава, що простягалася від Греції до річки Інд. Необмеженим володарем цієї держави була одна людина - сам Александр Македонський. Така форма правління називається монархією, від грецьких слів "монос" ("сам, один") і "архо" ("володарюю").
На завойованих землях Александр свідомо прагнув поширити грецьку культуру, грецьку мову. Він запрошував греків переселятись у спеціально побудовані для них міста - такі, як Александрія Єгипетська. А всього Александр заснував 20 міст і кожне назвав своїм ім'ям. У цих містах життя було організоване за грецьким зразком: стояли храми еллінським богам, діяли театри і бібліотеки. На основі грецької культури Александр мріяв створити нову світову державу, де панували б рівність усіх громадян, свобода, добробут.
Слідом за єгипетськими жерцями греки та інші народи також почали шанувати Александра як сина бога. До нас дійшли монети IV ст. до н. е. із зображенням бога Зевса або героя Геракла, але з обличчям Александра Македонського.
Після раптової смерті царя почалися сутички між його полководцями, які розділили завойовані Александром землі на кілька самостійних держав. Головними з них були три: Македонська, Сирійська і Єгипетська.

 
 

Цікаве

Загрузка...