WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Греція під владою Македонії. східні походи Oлександра - Реферат

Греція під владою Македонії. східні походи Oлександра - Реферат


Реферат
на тему:
"Греція під владою Македонії. східні походи Oлександра"
ГРЕЦІЯ ПІД ВЛАДОЮ МАКЕДОНІЇ
ПІДНЕСЕННЯ МАКЕДОНІЇ. У IV ст. до н. е. зміцніла непомітна раніше країна Македонія, що була розташована на півночі Балканського півострова. Македонські царі засвоїли звичаї греків та їхню культуру.
Найбільшої могутності Македонія досягла за царя Філіпа II (IV ст. до н. е.). Філіпп був талановитим полководцем. Він створив "македонську фалангу" - стрій солдатів, вишикуваних у 16 рядів і озброєних довгими списами. Воїни клали ці списи, завдовжки 6 м, на плечі тих, хто стояв перед ними. Прорвати фронт фаланги було неможливо. Для захисту фаланги з боків ставили праворуч і ліворуч кінноту. Філіпп застосовував також пересувні башти на колесах для облоги міст.
Маючи таку сильну армію, Філіпп почав завойовувати Грецію, яка була ослаблена Пелопоннеською війною. Він уміло розпалював сварки між грецькими державами і змушував їх приєднуватися до Македонії. А проти тих, хто чинив опір, посилав армію. Багато грецьких полісів визнали владу Філіппа.
АФІНИ - ГОЛОВНИЙ ПРОТИВНИК МАКЕДОНІЇ. Під час Пело-поннеської війни найдужче постраждали Афіни. Тому Афінам важко було воювати з Македонією. Афіняни розділилися на дві партії. Одні виступали за союз із Філіппом, інші були проти. Перші вірили, що македонський цар припинить міжусобні війни і встановить в усій Греції мир. Другі бажали за будь-яку ціну зберегти незалежність. Серед останніх був знаменитий афінський оратор Демосфен. Його гнівні і сміливі промови, спрямовані про-ти царя Філіппа, стали називати філіппіками. Слово "філіппіка" вживають і нині у значенні "викривальна промова проти когось".
У 338 р. до н. е. біля міста Херонеї відбулася битва греків і македонян. Філіпп переміг, Афіни зазнали поразки. Майже вся Греція потрапила під владу Македонії.
ОРАТОР ДЕМОСФЕН. Від народження Демосфен був слабкий та хворобливий. Батьки його рано померли, а нечесні опікуни забрали собі маєток і гроші. Коли хлопчик виріс, він вирішив повернути своє майно назад. Але для цього треба було вміти гарно виступати в суді. Демосфен гаркавив і дуже соромився говорити. Для того щоб виправити цей недолік, він купив цуценя і слідом за ним повторював звук "р-р-р". Крім того, він виходив на берег моря, набирав у рот круглих камінців і під шум прибою вчився чітко вимовляти слова. Невдовзі він зробився гарним оратором і відсудив своє майно.
У Демосфена була ще одна погана звичка: під час промови він, хвилюючись, некрасиво пересмикував плечем. Щоб позбутися цього, він підвісив на нитці до стелі меча, якраз над своїм плечем. Коли він забувався, меч боляче колов його. Так він позбувся цієї шкідливої звички.
Пізніше, коли Греція опинилася під владою македонян, Демосфена заочно засудили до смертної кари за його виступи проти Філіппа. Демосфен утік з Афін і заховався на одному з островів у храмі Посейдона. Храми в давнину служили притулком для втікачів, і ніхто не мав права схопити там людину. Але знайшовся зрадник, який упізнав Демосфена. Він став переконувати його, щоб той поїхав разом з ним до македонців, бо вони, мовляв, не зроблять йому нічого поганого. "Зачекай трохи, - сказав Демосфен зрадникові.- Я напишу листа родичам". З цими словами Демосфен узяв шматок папірусу й очеретинку для письма. Раптом він прикусив кінчик пера і впав на землю мертвим. В очеретині було заховано сильну отруту. Демосфен проковтнув її, щоб не датися живим ворогам.
ЮНІСТЬ АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСЬКОГО. Македонський цар Філіпп став володарем усієї Греції. Він вирішив помститися персам за всі кривди, завдані грекам, і почав готуватися до війни з Персією. Та розпочати війну Філіппу не судилося. Несподівано його вбили в палаці під час бенкету. Царем став його син Александр. На той час йому було двадцять років.
Переказують, що тієї ночі, коли він народився, злочинець Герострат спалив храм богині Артемідй Ефеської, що вважався третім чудом світу. Зробир він це для того, щоб прославитись. Трапилось це 21 червня 356 р. до н. е.
Александр був сміливий та енергійний, хоча й запальний юнак. Він здобув гарну освіту. Його вчителем був знаменитий грецький учений Арістотель. Історик Плутарх писав: "Александр схилявся перед Арістотелем і любив учителя, за його власними словами, не менше, ніж рідного батька. Він повторював, що Філіппові зобов'язаний тим, що живе, а Арістотелю - тим, що живе гідно, як належить людині".
Александр дуже пишався своїм походженням: він вважав, що його предком був сам легендарний герой Геракл. Ще змалку Александр мріяв про подвиги. Із сумом він казав друзям: "Батько все зробить без мене, і для нас не залишиться жодного славного подвигу!"
Александр Македонський став знаменитим завойовником ста-родавнього світу.
СХІДНІ ПОХОДИ АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСЬКОГО
ПОХІД У ПЕРСІЮ. Після смерті батька Александр продовжував його політику. Він пішов війною на Персію. Його велика армія складалася з греків і македонців. Усіх об'єднувала ідея священної війни та помсти персам за розорення Греції під час греко-перських воєн.
У 334 p. до н. е. Александр переправився через протоку Геллеспонт між Європою та Азією й опинився на території Перського царства. Міста одне за одним здавалися полководцю. Ніщо не могло його спинити.
Назустріч Александру вирушив перський цар Дарій III з величезною армією. Біля міста Ісси відбулася битва, в якій перемогли македоняни. Александр захопив у полон матір, жінку і двох дочок Дарія, забрав його колісницю, намет, обладунок, багато

 
 

Цікаве

Загрузка...