WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія Всесвітня → Німецька окупація України - Курсова робота

Німецька окупація України - Курсова робота

У "Трансністрії" відбувалась посилена румунізація українського населення, цим займався спеціально відкритий окупантами "науковий" інститут. Перейменовувались населені пункти і вулиці. Українські і російські пісні були заборонені. Місцевому населенню примусово нав'язувалась румунська мова. У листі до обласного інспектора поліції від 18 листопада 1942 року начальник Чернівецького гарнізону відзначав, що, незважаючи на вжиті заходи, на площах, вулицях і в магазинах Чернівців все ще чути українську мову. Румунський генерал вимагав дати вказівку, щоб "у місцях продажу продуктів, магазинах і навіть на вулицях було заборонено розмовляти українською мовою". За співання українських пісень поліція віддавала людей до суду військового трибуналу.

Розірвавши живе тіло України на частини, позбавивши її населення будь-яких прав, нацистські загарбники встановили на тимчасово окупованій території жорстокий режим терору і насильства. І ніякий це не "новий порядок", а величезний концтабір, лабораторія для жахливих дослідів, дізнавшись про які, людство здригнулось від жаху та огиди до катюг-нацистів.

Німецькі злочини на окупованій території

"Якщо ми хочемо створити нашу велику німецьку імперію, ми повинні насамперед витіснити і знищити слов'янські народи – росіян, українців, поляків, словаків, білорусів, болгар. Немає ніяких причин не зробити цього", - так заявляв Гітлер. І ця маячна заява лягла в основу політики нацистського рейху на окупованих територіях. Як здійснювалась на практиці ця людожерська політика гітлерівців – це важко уявити людському розуму. Не можна, не здригаючись, описувати ці масові вбивства мирних людей, найвитонченіші катування, які намагались витравити в людині все людське, зломити її опір, залякати, перетворити в покірного раба.

Окупувавши Україну, німецькі орди буквально залили кров'ю її священну землю. Гітлерівські кати хизувались один з поперед одного відданістю Гітлеру, і, щоб вислужитись перед НСДАП та фюрером, виявляли диявольську винахідливість у реалізації його людиноненависницьких ідей.

Кат України Еріх Кох, виступаючи у вересні 1941 року в Рівно, так інструктував своїх підлеглих: "Я відомий як жорстокий собака. Через це мене й було призначено рейхскомісаром України. Наше завдання – висмоктувати з України все, що можна тільки взяти, незважаючи на почуття, ні на власність українців. Я чекаю від вас крайньої жорстокості щодо місцевого населення". Ось вона, психологія вампіра. А один з найближчих помічників Коха Пауль Даргель у розмові з чиновником рейхсміністерства у справах окупованих східних областей прямо говорив: "Ми хочемо знищити українців... Ми хочемо звільнитися від цього народу". І на запитання: "Що ж ви робитимите з Україною?" - відповів: "вона буде заселена німцями".

23 серпня 1941 року рейхскомісар окупованих східних областей Розенберг видав наказ про надзвичайні каральні заходи щодо населення захоплених територій СРСР. У ньому говорилось, що норми поведінки місцевих жителів визначатимуться німецькими законами і розпорядженнями німецьких чиновників. Наказ погрожував смертю за найменший прояв невдоволення "новим порядком" або за акт, спрямований проти німецької держави.

У циркулярному листі за підписом Кейтеля від 16 вересня 1941 року вказувалось, що Гітлер наказав іти на найбільш крайні заходи, щоб у найкоротший строк придушити волелюбний дух українців. Для цього, підкреслювалось у листі, "необхідно з першого ж приводу негайно вжити найжорстокіших заходів, щоб утвердити авторитет окупаційних властей. При цьому слід мати на увазі, що людське життя в країнах, яких це стосується, абсолютно нічого не варте і що залякуючий вплив можливий тільки через застосування надзвичайної жорстокості".

І окупанти діяли з надзвичайною жорстокістю. Захопивши той чи інший населений пункт, вони насамперед розпочинали розстріли. Гітлерівці вимагали від призначених ними старост і бургомістрів списків осіб, які прибули в населені пункти після початку війни. Так вони виявляли воїнів, які потрапили в оточення, затримували їх і посилали в табори для військовополонених або розстрілювали. Гітлерівська Німеччина вела проти СРСР не звичайну, особливу, винищувальну війну, маючи на меті масове знищення людей. Загарбники не зважали ні на які норми міжнародного права і людської моралі. Вони воювали проти беззбройного мирного населення, убиваючи беззахисних стариків, жінок і дітей. Не було такого міста чи села, де нацисти не чинили б масових кривавих злодіянь. І для цього були їм створені всі умови. На території України було 50 гетто, 180 концтаборів, 250 місць масового знищення, таких як Бабин Яр. Тут гітлерівські кати здійснювали свої страшні, до цього не бачені за своєю жорстокістю, зухвалістю та злобою злочини. Злочини проти окремих людей і цілих народів, безнаказані та систематичні.

В цих страшних злочинах була своя певна система. Схожі прийоми вбивств: один і той же устрій газових камер, масовий випуск круглих банок з отруйним газом " циклон А" та "циклон Б", побудовані за одним типовим проектом печі крематоріїв, схоже планування концтаборів, стандартна конструкція машин смерті – "душогубки"(спеціально обладнані авто, які використовувались для вбивства людей газом), технічна розробка машин для розмелювання людських кісток (створенням всіх цих і не тільки, машин керував Ернст Кальтенбруннер) – все це вказує на об'єднання великої кількості вбивць та катів. Приблизно однаково готувались величезні ями – могили для розстрілів, які мазкувались під протитанкові рови чи траншеї. Беззбройним і беззахисним людям, яких привели до місця розстрілу, майже в ідентичних фразах наказували роздягтися і лягти вниз в завчасно приготовані ями. Перший ряд розстріляних, було це чи в болотах Білорусії, чи в передгір'ях Кавказу, завжди посипались хлорним вапном, і, зверху лягав наступний ряд вбитих беззахисних людей. Настільки були схожі прийоми вбивств, що стає зрозумілим, як зарані нацизмом передбачалось все, починаючи від наказу роздягтися перед розстрілом, до самого вбивства.

Для цього потрібно було виховати також людей, позбавлених серця і совісті, які, не задумуючись, виконають наказ вищого керівництва. Були створені, виховані, навчені ті моральні уроди, які були призвані здійснювати програму головних військових злочинців.

Наведу приклади злодіянь таких типів на території України. Розпочати потрібно з документу від 27 квітня 1942 року, який конкретизував план "Ост". Цей документ належав відомству Альфреда Розенберга.

"Важливо, щоб на російській території (вважається вся територія СРСР), населення в більшості складалось з примітивних людей. Воно не буде дуже надоїдати німецькому керівництву. Ця маса расово неповноцінних, тупих людей потребує, як свідчить історія, в керівництві. Якщо німецькому керівництву вдасться не допустити вливання німецької крові в руський народ, не буде зближення з населенням, то можна з впевненістю говорити про збереження німецького панування в цьому регіоні при умові, якщо ми зможемо перемогти таку біологічну небезпеку, як вражаюча властивість цих примітивних людей до розмноження.

Метою німецької політики у відношенні до населення на руській території буде доведення народжуваності руських до нижчого рівня ніж у німців.

Для нас, німців, важливо ослабити руський народ так, щоб він не міг помішати нам встановити німецьке панування в Європі".

Так ставились німці до руських людей і така мета в них була на початковому етапі війни. А ось що вони робили для цього. Це зовсім невелика кількість тих злодіянь, що здійснили нацисти в роки окупації, оскільки всіх їх описати, мабуть, не можливо.

Львів. Після війни, при дослідженнях умов окупації, Надзвичайна державна комісія констатувала, що у Львові німці не жаліли ні чоловіків, ні жінок, ні дітей. Дорослих вони просто вбивали, дітей віддавали командам гітлерівської молоді в якості мішеней.

"Крім розстрілів, в Яновському таборі застосовувались різні мордування, наприклад: зимою прив'язували людині руки до ніг і кидали в бочки. Таким чином людина замерзала.

Навкруги Яновського табору була колюча проволока в два ряди, відстань між рядами – 1 метр 20 сантиметрів, куди поміщали людину на кілька діб, звідти він сам не міг вийти і помирав від голоду і спраги. Але перш ніж його туди помістити, людину били майже до смерті.

Вішали людину за шию, ноги і руки, а потім пускали собак, які його розривали.

Ставили людину замість мішені і проводили навчальні стрільби. Цим найбільше займались гестаповці: Гайне, Міллер, Блюм, начальник табору Вільгауз та інші. Давали людині в руки стакан і проводили навчальні стрільби: якщо попали в стакан, то мішень залишається жити, а якщо в руку, то – розстріл на місці і при цьому добавляють, що "ви працювати не можете, підлягаєте розстрілу".


 
 

Цікаве

Загрузка...