WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Провал внутрішньої і зовнішньої політики російського царизму в роки Першої світової війни. Лютнева 1917 року революція в Росії та її історичне значенн - Реферат

Провал внутрішньої і зовнішньої політики російського царизму в роки Першої світової війни. Лютнева 1917 року революція в Росії та її історичне значенн - Реферат

однак, заколот було подавлено. Велику роль в цьому зіграли більшовики. Вони направили агітаторів в корніловські частини, почали створювати збройні загони Червоної гвардії. Слідством корніловського заколоту і його ліквідації став процес більшовизації Рад. З вересня 1917 року керівництво Радами поступово переходило до більшовиків і їхніх прибічників. Вони знову висунули гасло "Вся влада Радам!"
Восени 1917 року соціально-економічна і політична криза в країні досягла своєї межі. Скоротився випуск промислової продукції, видобуток вугілля, зменшилося виробництво чавуну і сталі. Падало сільськогосподарське виробництво. Швидко росло безробіття. Багато промислових підприємств закривались. Населення стало перед загрозою голоду. Ще більш посилилася соціальна напруга в країні. Піднялася хвиля страйкового руху, збільшилося число політичних страйків. Розгортався масовий селянський рух. Відбувалося самочинне захоплення чужої землі. Армія виходила з покори командуванню. Звичайними стали дезертирство та братання з супротивником. В цей час у есерів оформилося в самостійну партію ліве крило, що виступало за перехід влади в руки Рад.
В вересні 1917 року В. І. Ленін направив з Фінляндії, де він переховувався від влади, два листа ЦК РСДРП (б) ("Марксизм і повстання" і "Ради стороннього"). В цих роботах він доводив, що в країні склалися умови для успішного повстання. Однак більшість членів ЦК в той момент підтримувала лінію Г. Є. Зіновьєва і Л. Б. Каменєва на мирний розвиток революції. По їхній думці, можна було прийти до влади, використовуючи вибори в Установчі збори і спираючись на більшовизовані Ради.
З приїздом В. І. Леніна в Петроград був прийнятий план збройного повстання, створені керівні органи по його підготовці. Зіновьев і Каменєв відкрито через пресу висловили свою незгоду з рішенням про повстання. Уряд А. Ф. Керенського вжив ряд заходів по його відвертанню, але вони не дали бажаних результатів. Неспроможність Тимчасового уряду в ці днів і години було разючим. В вирішальному ступені це з'явилося слідством втрати їм практичних всякої підтримки.
За пропозицією В. І. Леніна повстання почалося 24 жовтня, до відкриття з'їзду. По вказівці штабу повстання загони Червоної гвардії організували охорону фабрик і заводів, були зайняті всі державні заклади і оточений Зимовий палац, де знаходився Тимчасовий уряд.
Ввечері в Смольномувідкрився другий з'їзд Рад, на якому переважали представники більшовиків і лівих есерів - партій, що виступали за перехід повноти влади до Рад. Вночі прийшла звістка про взяття Зимового палацу і арешт Тимчасового уряду. З'їзд проголосив Росію республікою Рад. Підтримка повстання народними масами та детальний план сприяли його швидкому і успішному завершенню.
Таким чином Жовтнева революція стала логічним продовженням Лютневої 1917 року буржуазно-демократичної революції
Характер Лютневої революції: буржуазно-демократичний, тому що вона переслідувала буржуазно-демократичні цілі. Ліквідація самодержавства, поміщицького землеволодіння, нерівності націй, встановлення демократичної республіки, забезпечення різноманітних демократичних свобод, полегшення положення трудящихся.
Причини революції: крайнє загострення всіх протиріч російського суспільства, посилених війною, господарською розрухою і продовольчою кризою.
Рушійна сила: робітничий клас, селянство, ліберальна буржуазія, демократичні верстви населення, інтелігенція, студентство, службовці, представники пригноблених народів, армія.
Хід подій: Лютий: страйки і демонстрації петроградських робочих, викликані незадоволенням економічним станом, продовольчими труднощами, війною. 14.02 відкриття сесії думи. Родзянко і Мілюков обережні в критиці самодержавства. Прогресисти і меншовики форсують протистояння з урядом. Підсумок: зроблений висновок про необхідність зміни уряду. 20-21 лютого: імператор вагається, обговорює питання про відповідальність міністерства, збирається в думу, але раптово від`їжджає в ставку. 22.02: путіловцям оголошують локаут. 23.02: стихійний революційний вибух - початок революції. 24-25. 02: страйки переростають в загальний страйк. Війська тримають себе нейтрально, іноді навіть приязно. Наказу стріляти немає. 26.02: сутички з поліцією переростають в бої з військами. Наказ стріляти запізнився на 3 дні. 27.02: загальний страйк переходить в збройне повстання. Почався перехід військ на сторону повстанців. Повстанці займають найважливіші стратегічні пункти міста і урядові будинки. В цей же день цар перериває сесію думи. Повстанці приходять до Тавричеського палацу. Авторитет думи в народі був високий. Дума виявилася центром революції. Депутати думи створюють тимчасовий комітет державної думи, а робочі і солдати формують ПетроРаду. 28.02: міністри і вищі сановники арештовані. Родзянко погоджується взяти владу в руки тимчасового комітету думи. Збройне повстання перемогло. 2.03: відмова Миколи ІІ від престолу. 3.03: великий князь Михайло Олександрович відрікається від престолу. Фактично в країні встановлюється республіканський лад. Березень: революція перемагає по всій країні.
Висновок: лютнева революція перемогла. Революція вирішила питання про владу в формі двовладдя: Тимчасовий уряд, ПетроРада. Тимчасовий уряд не мав головного атрибуту влади - збройної сили. Наказ ПетроРади №1: створення солдатських комітетів, офіцери позбавилися права доступу до зброї. Дисципліна зламана, а ради придбали величезну військову міць.
Перші кроки тимчасового уряду (2.03-25.08 1917): Установа спеціальної юридичної наради для рішення законодавчих питань. Діяльність в області економіки: хлібна монополія, тверді ціни, нормоване постачання. Земельне і військове питання вирішити відразу не вдалося. Взятий курс на установчі збори, які повинні були вирішувати всі головні питання.
Підсумки лютневої революції.
Увергнення самодержавства, початок економічного і соціально-політичного реформування, формування двовладдя, загострення проблем в Росії.
Перелік використовуваної літератури:
1. "Історія Першої світової війни 1914 - 1918" під редакцією Ростунова І.І. - Москва "Наука" 1975 р.
2. "Перша світова війна. 1914 - 1918" (збірник наукових статей) Редколегія: Москва "Наука" 1975 р.
3. Політична історія Росії .Хрестоматія. -М.,1995
4. Л. Жарова, І. Мітіна. "История Отечества1900-1940". М.: Видавництво "Освіта". 1992

 
 

Цікаве

Загрузка...