WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Створення залізниць в Україні - Реферат

Створення залізниць в Україні - Реферат

транспортна
магістраль України. Вона зв'язує Донбас, Криворіжжя і Наддніпрянщин з
центральними і західними областями, забезпечує найважливіші транспортні зв'язку України з Росією, Білорусією, Молдавією й іншими державами.
Головна лінія Південь - Західної залізниці - напрямок Хутір -
Михайлівський - Конотоп - Бахмач - Ніжин - Київ - Казатин - Вінниця -
Жмеринка -хмельницький -Тернопіль, являє собою частину
Трансевропейской залізничної магістралі: Москва - Київ - Львів -
Прага.
Південно - Західна магістраль є основний транспортний сполучної в
перевезенню вантажів і пасажирів. Вантажообіг дороги в 1999 році склав - 26822 тонно-км. У загальному обсязі робіт дороги 75% від загального вантажообігу складає транзит. Головні транзитні вантажі:
залізна руда, нафтопродукти, кам'яне вугілля, чорні метали, хліб і ліс.
Пасажирооборот на Південно-Західній у 1999 році складав -15055 млн. пас-км.
Великі можливості відкриває подальша електрифікація магістралі,
перехід нових ділянок на электровозную тягу. За останні роки були
електрифіковано ділянки:Яготин - Гребінка, Жмеринка -Подволочиск,
Ніжин-Чернігів. Розгорнута довжина контактної мережі- 5648 км.
Експлуатаційна довжина електрифікованих ліній -1944,4 км.
Електрифікація магістралі дозволить значно удешевить транспортні
послуги, зробити їхній белее рентабельними, прискорити вантажообіг, збільшити обсяги пасажирських перевезень.
Незважаючи на складності реформування економіки України, зв'язаного з переходом до ринкового господарства, колектив Південь -Західної забезпечує усталену роботу залізничного транспорту.
Від розрізненим, приналежним приватним компаніям, слабко технічно
оснащених ліній до сучасною збройною новітньою технікою магістралі
такий історичний шлях Південь - Західної залізниці.
Львівська магістраль -одна з найстаріших залізниць України. Її історія
починається з часів, коли західноукраїнські землі входили до складу
австрійської монархії.
Третього листопаду 1861 долі. Переддень іменин архікнязя Карла Людвіга.
Віденський вокзал готується до важливої події - відкриття залізничного
сполучення з галицькою столицею. Вранці 4 листопаду урочистий ескорт
прибув у Перемишль. Відбулася заміна локомотива. Новий паротяг, якому першим довелося подолати новозведену майже 100-кілометрову лінію, називався "Ярослав". ПРО 10 годині за місцевим годиною він вирушив до Львова.
А у Львові вже нетерпляче чекали, "Gazeta Lwowska" писала напередодні: "Після довгого очікування зближається радісний день, від якого починається і в нас регулярний рух на залізниці ім. Карла Людвіга. Вона безпосередньо з'єднає Львів з цілою мережею європейських залізниць. За допомогою залізничних шляхів Східна Галичина поєднається з цивілізованою Європою... утворить шлях, що проляже від східних кордонів Австрії аж до узбережжя Адріатичного моря. Столиця краю, як і взагалі Галичина, відтепер матимуть допуск до збільшення активності промислу і полегшеної торгівлі".
У жовтні 1861р. було завершене будівництво вокзалу у Львові. І хоча в цій досить стандартній споруді було мало естетичного, преса на хвилі
загального оптимізму висловлювала захоплення від неї: "...що стосується головного будинку, те це - одна з найкращих споруд у Європі. Довжина його 70 сажнів, а ширина - 10 сажнів... (австрійський сажень дорівнював 1,8965м). У майбутньому він служитиме відправним пунктом для чотирьох залізниць: зі Львова до Кракова, до Чернівців, до Бродів і до Томашова, яких загальна довжина становитиме 110 миль".
До Чернівців дійсно незабаром валили поїзди (1866р.), але вже не по колії Карла Людвіга. А Товариство ім. Карла Людвіга всі сили скерувало в напрям і російського кордону - до вільного міста Бродів. Важкі це були часи -1860-ті роки - для монархії Габсбургів: поразка у війні з Пруссією 1866р., територіальні втрати, зростаючі прагнення народів імперії на
самовизначення. Уряд не міг гарантувати акціонерам залізниць повного
виконання своїх зобов'язань, і це не сприяло активізації залізничного
рухові, хоча об'єктивно економічні інтереси галицького краю вимагали
зворотнього.
У 1869 році 92-кілометрова лінія Львів-Броди досягла російського кордону і 12 липня була урочисто відкрита. Ще чотири роки довелося чекати аж поки не збудували залізницю до Радивилова з російської сторони. Тільки 28 вересня 1873 долі Галичина з'єдналася з Волинню, поки що, щоправда, тільки залізницею. Але ще два роки перед тим Підволочиськ був сполучений з Волочиськом, і це була перша колія, що поєднала Галичину зі Східною Україною. Колія з Золочева на Тернопіль і далі до східного кордону будувалась вже в зовсім інших, більш сприятливих умовах, ніж лінія на Броди. Залізниця ЛЬВІВ-КРАСНЕ-ЗОЛОЧІВ-ТЕРНОПІЛЬ-ПІДВОЛОЧИСЬК- Волочиськ стала для Галичини
першою справді міжнародною лінією. По-перше тому, що Австрія домовилась таким чином з Росією про сполучення Львова з Одесою через надзбручанський міст, а, по-другу, тому, що лінія ця прямувала далі на захід - через Краків і Вроцлав до Гамбургу.
28 грудня 1870 р. залізничну колію отримав Тернопіль, 4 листопаду 1871 р. (знову на іменини Карла Людвіга) було відкрито залізницю до Підволочиська і Волочиська. Збулася мрія тихнув, хто прагнув з'єднати Чорне море з Балтійським, починаючи від Карла V і закінчуючи акціонерами товариства: з'явилась пряма артерія Одеса-Гамбург. І була вона в руках галицького товариства. По ній перевозилася подільське збіжжя і худорба, чесько-моравське вугілля, продукти промислового виробництва Австрії і Німеччини.
У тому ж 1884-му у Відні була утворена Генеральна дирекція, у яку увійшло 11 розкиданих по країні дирекцій рухові. У Східній Галичині на цей година було шість державних колій: Львів-Стрий, Стрий-Станіславів, Хирів-Стрий, Дрогобич-Борислав, Станіславів-Гусятин і Долина-Вигода. Їх було достатньо, щоб у Львові відкрити Дирекцію рухові державних залізниць - серйозного конкурента залізниці Карла Людвіга.
На початку ХХ сторіччя назріла необхідність будівництва нового вокзалу В Львові. Монументальна споруда Головного палацу Львова була віддана місту до експлуатації 26 березня 1904 долі. Цього дня відбулося освячення та
урочисте відкриття одного з найбільших вокзалів тогочасної Європи. Вокзал тоді дійсно був одним з

 
 

Цікаве

Загрузка...