WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч - Курсова робота

Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч - Курсова робота

Характерно, що це рішення не покращило якість шкільної освіти.
Чітка оріетованість деяких членів уряду на Німетчину вплинула на рішення урядупро дозвіл діяльності "Дойче Партай" та розповсюдження книги Гітлера "Майн Кампф".[4]
________________________________
1."Нова Свобода" - 1938. - 18 жовтня.
2. "Нова Свобода" - 1938. - 18 жовтня.
3.Нариси Історії Закарпаття ...... с.279
4.там же ....... с.279
18
Третє, і як виявилося пізніше, останнє засідання Кабінету Міністрів А.Бродія розпочало свою роботу 22 жовтня 1938 р. Складна політична ситуація навколо Закарпаття була в центрі уваги засідання уряду. Уряд заслухав доповідь Е. Бачинського про результати переговорів в Німетчині у справі встановлення нових кордоні в між ЧСР та Угорщиною. Згода
Угорців на німецько-італійський арбітраж щодо питання кордонів викликало широке обговорення дій уряду на арбітражних переговорах.
Варіантами боротьби за єдність Карпаторуських земель висунула звернення до Німетчини та Італії з проханням залишити Ужгород та Мукачеве належними до ЧСР, бо саме ці міста складають основу економічного і культурного потенціалу краю.
Однак А.Бродій вирішив самостійно провести переговори з Угорщиною, хоча це виходило за рамки повноважень уряду. До Будапешту для переговорів вислано Е.Бачинського та С.Фенцика - відвертих русофілів та прихильників ідеї приєднання до Угорщини. Наступного дня, 23 жовтня на засіданні уряду прийнято рішення про звернення до народу та сусідніх держав з проханням дозволити вирішити питання про цілісність Підкарпатської Русі самому народу. [1] Цей документ, яикй надісланий до урядів Європейських держав закладав основи ідей плебісциту в краї. Уряд А. Бродія розробляв практичні заходи у справі підготовки до плебісциту в краї.
Це рішення, та міжнародні відносини уряду фактично порушували конституційні норми Чехословаччини. Треба зазначити, що автономний уряд наважився на такий крок після того, як Празький уряд відмовився виконати взяті на себе зобов'язання щодо Підкарпатської Русі.
Різні політичні сили в краї ідею плебісциту сприйняли неоднозначно. ЦРНР цю ідею підтримало, що було характерно для Русофільскої політичної течії. Підтримали ідею плебісциту Автономно-Землеробський Союз, РНАП, "Национальный Союз Русской
молодежи " та інші русофільскі організації, а також Мукачівська Греко-Католицька та Православна єпархії.
Проти ідеї плебісциту в Підкарпатській Русі виступила Перша Р(У)РЦНР лише26 жовтня 1938 р. На засіданні Першої Р(У)РЦНР було вирішено не протестувати проти повернення етнографічно близьких районів Угорщині, але проти плебісциту і за збереження цілісності ЧСР в рамках федерації. [2]
Водночас проукраїнські сили намагалися заручитися підтримкою Німетчини для захоплення влади в автономії. Внутрішня боротьба в автономії ще більше загострювала ситуацію.
Ідея плебісциту обговорювалася 25 жовтня 1938 р. в Празі, але ______________________
1.www.hist-dokyments.boom.ru/Ukrhist/Zakarpattya/0375.htm
2.Нариси іторії Закарпаття ...... с.282
19
однозначно була відкинута. Плебісцит на спірних територіях рівнозначно міг привести до підтримки населення ідеї приєднання цих земель до Угорщини під тиском угорських терористичних груп, які постійно тероризували населення. [1]
Фактичне порушення конституції ЧСР урядом А. Бродія, погрожування плебісциту під міжнародним контролем зумовило прийняття рішення уряду ЧСР про арешт А.Бродія. Так як Бродій в той час перебував в Празі то його відразу ж 26 жовтня заарештували за офіційним звинуваченням у державній зраді на основі статті 6 Закону "Про Охорону
Республіки". Для доказів зрадницької діяльності А.Бродія було проведено обшук помешкання. Під час обшуку приватного помешкання Андрія Бродія в Празі знайдено пів мільйона угорських пенге, крім того листа від регента Угорщини М.Горті в якому була обіцянка надати Бродієві шляхетський титул, якщо він з успіхом проведе справу включення Підкарпатської
Русі в склад Угорщини. [2]
А.Бродій на знак протесту почав голодування в празькій в'язниці.11 лютого 1939 р. його звільнили та направили на лікування в Татри.
Тим часом в Ужгороді йшла боротьба за владу. Чехословаччина звернула увагу на посилення позицій Першої Р(У)РЦНР в Підкарпатті, і центральний уряд вирішив зробити ставку на А. Волошина і той 26 жовтня 1938 р. склав за допомогою телефону урядову присягу.
Уряд А. Бродія перестав існувати.
Таким чином пятнадцятиденне існування першого автономного уряду
А. Бродія виявилося складним перехідним періодом в становленні автономної Підкарпатської Русі. Уряд, формування якого стало перемогою Русофілів стало практично компромісом обох народних рад.
Нерівномірна пропорціональність посад русофілів як два о одного виразила тогочасну політичну кількісну та якісну перевагу русофільких організацій. Водночас присутність в уряді українофілів, дала змогу утвердити політичний зріст впливу Центральної Ураїнської Народної Ради, що прийшла на зміну Першій Р(У) РЦНР, серед населення, зростання українського національного руху.
Діяльність уряду А. Бродія можна розцінювати неоднозначно. Не зовсім вдала спроба проводити самостійну зовнішню політику щодо питання вирішення кордону з Угорщиною, підорвала авторитет уряду серед українського населення, та відобразила його діяльність як зрадницьку політику щодо Підкарпатської Русі. Досить позитивними заходами уряду були намагання забезпечити продовольством населення, впровадження паралельно з руською української мови в діловодстві та навчанні в школах.
В основному уряд А.Бродія своєю діяльністю заклав підвалини для принципів роботи та організації управління наступним урядом А. Волошина.
1.П.Стерчо ...... с.63-64
2. Там же ....... с.67
20
Зрадницька політика голови уряду А.Бродія, його співпраця з Угорщиною в момент її вимог приєднання частини земель Підкарпатської Русі зумовили недовірунаселення й центрального уряду до А.Бродія та прихильників Русофільства в Підкарпатському уряду.
Використавши загострення ситуації за питання спірних територій з
Угорщиною, вимоги А.Бордія проведення плебісциту щодо статусу спірних
територій та внутрішньополітична боротьба в Підкарпатської Русі між Українофільскими та русинськими організаціями зумовили прийняття рішення празького уряду про арешт А. Бродія, попередньо знявши з нього депутатську недоторканість. Заарештували й С. Фенцика якого також підозрювали в діяльності на користь Угорщини.
26 жовтня уряд Чехословаччини видав розпорядження про усунення
А.Бродія, С.Фенцика та І.П'єщака та про передачу повноважень прем'єра
А. Волошину. Про це прем'єр - міністр ЧСР генерал Сировий повідомив Августину Волошину по телефону. Того ж дня в приміщенні канцелярії міністра внутрішніх справ Е. Бачинського в Ужгороді о 16 годині 40 хвилин А. Волошин за допомогою телефону склав урядову присягу президенту ЧСР генералу Сировому. Свідками складання присяги стали дивізійний генерал О. Сватек і віце-губернатор О. Бескид.
Правда офіційне

 
 

Цікаве

Загрузка...