WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → 1.Умови впровадження стандартів ISO серії 9000 на виробництві. 2.Структура ліцензійної угоди та умови її скасування. 3. Порядок проведення робіт в про - Реферат

1.Умови впровадження стандартів ISO серії 9000 на виробництві. 2.Структура ліцензійної угоди та умови її скасування. 3. Порядок проведення робіт в про - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету
"Сертифікація, ліцензування та управління якістю"
ЗАВДАННЯ
1. Умови впровадження стандартів ISO серії 9000 на виробництві.
2. Структура ліцензійної угоди та умови її скасування.
3. Порядок проведення робіт в процесі акредитації та випробувальних лабораторій.
1. Тепер, коли використання засобів контролю якості розширюється і вони стають невід'ємною частиною корпоративних інформаційних систем, залишається тільки одне дрібне питання - що собою представляє ISO 9000? Для тих, хто може подумати, що ця кодова назва секретного космічного палива або нової таблетки, скажу, що ISO 9000 можна вважати першим всесвітньо визнаним знаком зразково-показового ведення бізнесу. Загалом ISO 9000 - це схема для проведення бізнес-процедур таким чином, щоб забезпечити найвищу можливу якість роботи компаній. Схема ця охоплює всі етапи виробництва продукції і надання послуг: закупівля сировини або комплектуючих, аналіз контракту, контроль якості, проектування, створення, обробка, доставка, навчання персоналу, а також обслуговування і підтримка клієнтів.
"За останні п'ять років або близько того у цій країні багато хто побажав сертифікувати свою організацію за ISO 9000, - говорить Тез Дотрі, керівник одного з відділень Американської організації з контролю якості. - А в останні два роки ISO 9000 став більш помітним і в комп'ютерній індустрії".
Роль інформаційних систем
Відповідальність за запровадження в повсякденну практику стандарту ISO 9000 напевно будуть нести відділи інформаційних систем.
"На підприємствах, де велика частина бізнес-процесів автоматизована, системні адміністратори несуть неабияку долю відповідальності за успіх реалізації стандарту", - вважає Боб Викрой, старший аудитор із ABS Quality Evaluations, однієї з компаній, що одержали право сертифікувати фірми за ISO 9000.
Ви все ще не цілком впевнені, що розумієте, що являє собою ISO 9000? Його процедури оформлені у вигляді системи управління документами, де документи - це записи, що реєструють діяльність компанії і людей, відповідальних за кожний з етапів процесу контролю якості.
ISO 9000 визначає базовий набір заходів щодо контролю якості. За твердженням спеціалістів, ISO 9000 не є стандартом якості власне для продукції або послуг підприємства.
Не дивуйтеся, якщо все це ви десь уже чули: ISO 9000 містить деяку частину інформації, наявної в інших добре відомих системах оцінки якості, - зокрема, в Total Quality Management (система тотального контролю якості) або в розробленій Університетом Карнегі-Меллон Capability Maturity Model (модель "зрілість-можливість"), що описує процеси розробки ПЗ.
"Зацікавленість у ISO 9000 - це дуже важлива тенденція, - говорить Енн Джексон, фахівець з ISO 9000 із Jackson Hill Consulting. - Вона розвинулася в останні роки через зростання уваги до систем контролю якості".
Джерела
Що ж відрізняє ISO 9000 від безлічі інших систем контролю якості? Для початку варто коротко розповісти про ISO 9000 і його джерела.
ISO 9000 (це - набір з п'ятьох підгруп: 9000, 9001, 9002, 9003 і 9004) виданий Міжнародною організацією зі стандартизації із штаб-квартирою в Женеві, що сама по собі є федерацією національних установ по роботі зі стандартами, - таких як Американський національний інститут стандартів. В основному текст ISO 9000 розроблений Британським інститутом стандартів, який взяв на себе відповідальність щодо просування стандартів на бізнес-процеси в Європейському Співтоваристві.
За останніми даними, близько 100 тис. компаній в усьому світі були сертифіковані за ISO 9000, причому приблизно половина з них знаходиться в Англії, а близько 10 тис. - у США. Незважаючи на те, що стандарти створювалися з розрахунку на всі галузі промисловості, є чітка тенденція до сертифікації в основному традиційних виробництв.
Щоб пройти сертифікацію за ISO 9000, компанії повинні насамперед розробити і запровадити в дію ряд процесів відповідно до вказівок, що містяться в документації. Потім спеціальна фірма-реєстратор здійснює інспекцію компанії.
Проте і після цього процес не закінчується. Насправді він не закінчується ніколи - правила ISO 9000 потребують, щоб незалежні аудитори відвідували підприємство кожні шість місяців протягом всього часу його існування і пересвідчувалися у вірності компанії принципам стандарту. В іншому випадку реєстрація може бути визнана недійсною.
Споживач вимагає
Незважаючи на те, що стандарти ISO розробляються за урядової підтримки, сертифікація за ISO 9000 - справа цілком добровільна. Тиск, що примушує підприємство здійснити сертифікацію, виходить з боку споживачів, а не законодавчих органів. Найважливішим фактом, що стосується цього стандарту, є те, що багато компаній, особливо в Європі, домагаються реєстрації по ISO 9000 у своїх постачальників товарів і послуг.
Тобто "немає реєстрації зао ISO 9000 - не буде укладений контракт". У США, наприклад, NASA і Міністерство оборони бажають від своїх постачальників сертифікації за ISO 9000. Корпорація DuPont являє собою приклад підприємства, що відповідає ISO. Діяльність корпорації пов'язана з всесвітніми продажами продукції хімічної промисловості. За словами Роберта Пейна, фахівця з автоматизації документообігу, у тому, щоб зареєструватися на відповідність ISO, був очевидний сенс: "До складу продукції, що випускається європейськими підприємствами, входить стільки компонентів нашого виробництва, що відповідність ISO 9000 просто необхідна для нашого бізнесу", - сказав він. Кожен завод DuPont повинен окремо пройти процес реєстрації на відповідність ISO 9000; Пейн же допомагає їм запровадити комп'ютерні системи, на яких будуть розміщені описи процесів ISO 9000.
Спочатку на різноманітних підприємствах DuPont запроваджувалися методики ISO 9000, які здійснювались вручну. На DuPont з'ясували, що ISO 9000 і інша процедурна документація буде вестися щонайкраще, якщо для її ведення використовувати системи типу клієнт-сервер на основі ПК. Для створення остаточної версії системи ISO 9000 компанія використала програмні продукти PC DOCS.
"Продукти PC DOCS найкраще підходять для наших потреб, - констатує Пейн. - їх придбання обійшлося нам набагато дешевше, ніж розробка власних програм для ISO 9000".
За його словами, підприємства часто вкладають по 100 тис. дол. в розробку власної системи ISO 9000 для кожного свого заводу замість того, щоб придбати ліцензії на продукти PC DOCS всього за декілька сотень доларів.
Приблизно два року тому Metatec, виробник компакт-дисків, вирішила запровадити формалізовану систему контролю якості.
"Після довгих роздумів ми вибрали ISO

 
 

Цікаве

Загрузка...