WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Українська революція - Реферат

Українська революція - Реферат

УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ
4 березня 1917р. у Києві було засновано Українську Центральну Раду - громадське об'єднання для здійснення автономії України у складі Російської Федеративної республіки. Ініціаторами створення Центральної Ради були активні члени УНП і, зокрема, М.МІхновський. УНП стояла на позиціях боротьби за незалежність (самостійність) України, але пішла на об'єднання з іншими партіями (мета яких - автономія України): Товариством українських поступовців (ТУП); соціалістичними партіями. Крім представників партій до ЦР увійшли представники духівництва; кооперативних, військових, культурно-просвітницьких організацій; гуртків; громад; наукових товариств. Утворення ЦР було підтримано багатолюдними мітингами у Києві та інших містах. Про утворення ЦР телеграмою було спо-віщено Тимчасовий уряд. Так почалась українська національно-демократична революція.
Партійний склад Центральної Ради
o Українська народна партія (УНП)*.
o Українська соціал-демократична робоча партія (УСДРП).
o Українська партія соціалістів-революціонерів (УПСР).
o Товариство українських поступовців (партійний блок) (ТУП).
В березні 1917 р. ЦР була нечисленною за своїм складом. Але її вплив на суспільство поступово зростав. В квітні-травні 1917р. мешканцями України було обрано сотні депутатів до ЦР.
3 липня 1917 р ЦР видала Другий Універсал
Зміст Другого Універсалу
o ЦР доповнює свій склад представниками національних меншин
o ЦР обирає Генеральний секретаріат, склад якого буде затверджено ТУ
o Генеральний секретаріат стане вищим органом краєвої влади Тимчасового уряду в Україні
o ЦР готуватиме закон про автономію України для затвердження його Всеросійськими Установчими зборами
o Українська армія формуватиметься тільки за згодою Генерального штабу Російської Імперії і кабінету міністра війни
Непослідовність ЦР її керівництва викликала вибух обурення; особливо рішуче була настроєна УНП В липні УНП підготувала збройний виступ проти керівництва ЦР за участю полку їм П Полуботка та інших військових частин
Збройний виступ УНП (самостійників) і ЇХ поразка
В ніч з 4 на 5 липня український полк їм П Полуботка зайняв зал засідань ЦР Командування полку вимагало, аби ЦР скасувала Другий Універсал
ЦР відмовилася задовольнити ці вимоги Командування полку не нава-жилося застосу-вати силу проти ЦР ЦР викликала війська, вірні ТУ
Повсталих (в тому числі і М. Міхновського) було заарештовано або відправлено на фронт Виступи самостійників в інших містах (що планувався напередодні) не відбулися
У серпні 1917 р. внаслідок чергових переговорів Генерального секретаріату І Тимчасового уряду було підготовлено документ - "Тимчасова Інструкція для Генерального секретаріату Тимчасового уряду України". Зміст Інструкції зводився до таких положень
o Генеральний секретаріат - уряд України
o Генеральний секретаріат підпорядкований ТУ призначається за пропозиціями ЦР, але у разі згоди ТУ
o Влада Генерального секретаріату поширювалась на п'ять губерній - Київську, Волинську, Подільську, Полтавську, Чернігівську (без деяких повітів)
o Україні буде надано право на місцеве самоврядування (а не на автономію)
Виїхавши з Києва, ЦР продовжувала вважати себе законною владою в Україні. Напередодні вирішальних боїв за Київ, 9 січня 1918 р., ЦР прийняла Четвертий Універсал.
Зміст Четвертого Універсалу
o УНР проголошувалась незалежною, суверенною державою.
o Жорстокій критиці було піддано політику більшовиків, що вела до громадянської війни.
o Органами влади в УНР є ЦР і Рада Міністрів.
o ЦР і Рада Міністрів негайно почнуть мирні переговори.
o ЦР вестиме боротьбу з прибічниками більшовиків в Україні.
o Буде проведено земельну реформу в інтересах селян, відновлено промисловість, буде надано допомогу безробітним і постраждалим від війни.
o Держава встановлювала контроль над торгівлею, банківською справою.
o ЦР і Рада Міністрів зобов'язувались виконувати Третій Універсал.
УНР і Четвертий Універсал були визнані Австро-Угорщиною і Німеччиною.
3 грудня 1917 р. в Брест-Литовську відбувалися переговори про мир між Радянською Росією і Четверним союзом. В переговорах брала участь і делегація ЦР, яка наполягала на своєму праві встановлювати самостійні міжнародні відносини. В січні 1918 p., коли радянські війська контролювали значну частину України і вели бої за Київ, Раднарком наполягав під час переговорів в Брест-Литовську на тому, що договір спроможний підписати тільки уряд Росії і створений радянський уряд України - Народний секретаріат.
Четверний союз не прийняв цієї вимоги. Брест-Литовський договір було підписано окремо з делегацією Росії і делегацією ЦР України. Україна підписала договір 27 січня 1918 p., Росія - З березня 1918 р. В договорі поставлені дуже тяжкі умови миру для Росії. Колишні союзники по Антанті його не підтримували. Він носив сепаратний характер.
Україна і Брест-Литовський мирний договір
o Україна, що підписала мирний договір з країнами Четверного союзу (Австро-Угорщиною, Німеччиною, Туреччиною і Болгарією), припиняла свою участь у Першій світовій війні.
o За умовами договору Росія виводила свої війська з України, визнавала незалежність УНР і владу ЦР.
o Австро-Угорщина і Німеччина обіцяли повернути Україні Холмщину і Підляшшя, виділити західноукраїнські землі в коронний край*.
o Україна зобов'язувалась зробити значні поставки продовольства і промислової сировини в Німеччину.
Внутрішня і зовнішня політика Української Держави
Внутрішня політика Зовнішня політика
o ЦР було розпущено.
o УНР перетворювалась в Українську Державу на чолі з гетьманом.
o Органи місцевого самоврядування скасовувались.
o Заборонено випуск газет соціалістичного спрямування.
o Вибори до парламенту відкладалися до стабілізації ситуації в Україні
o Зберігалося поміщицьке землеволодіння.
o Почала формуватися армія.
o Створювались українські гімназії, відкрився університет у Камянці-Подільському, створено Українську Академію наук, Національний архів, Національну бібліотеку.
o Відновлено як окремий стан козацтво, скасоване Катериною II.
o Створена грошово-банківська система. o Українська Держава обмінялась посольствами з 12 країнами.
o УД мала дипломатичні відносини з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Швейцарією, Туреччиною, Польщею, Фінляндією, Скандинавськими країнами, Кримом, Францією, Англією, Румунією та ін.
o Були встановлені дипломатичні відносини з Росією, докладено зусиль для підписання мирної угоди (12 червня 1918 р. була підписана).
o Проведені переговори з Австро-Угорщиною щодо Західної Галичини і Холмщини.
Вивчаючи наведену вище таблицю, зверніть увагу на те, що внутрішня політика повинна була обов'язково викликати невдоволення П Скоропадський зміг протриматися у влади до грудня 1918 р За часів свого правління він спирався на поміщиків, заможних селян,буржуазію, але не задовольнив вимог широких верств населення. Беззаперечні досягнення у сфері культури, міжнародних відносин дуже мало впливали на опозицію гетьману.
Склад опозиції владі гетьмана П. Скоропадського
o Робітники, середнє селянство і сільська голота.
o Українські соціалістичні партії.
o Українські більшовики. В червні 1918 р. вони створили партію - Комуністичну партію більшовиків України (КП(б)У).
Вже влітку 1918 р проти режиму П. Скоропадського відбулися масові виступи селян, робітників. Почалося формування революційних полків в Лівобережній Україні, партизанських загонів. На Катеринославщині діяв загін під керівництвом Н.Махна. В жовтні 1918 р. махновці захопили місто Гуляйполе і поступово перетворилися на значну збройну силу.
Вимоги махновців
o Встановлення радянської влади (влади Рад) на

 
 

Цікаве

Загрузка...