WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Україна в першій світовій війні - Реферат

Україна в першій світовій війні - Реферат

була вище продуктивність праці, краще, аніж в колгоспах і радгоспах, якість продукції
" Було введено національну валюту - гривню (1996 p.); вдалося підтримувати її відносно твердий курс.
" Багато підприємств, що подолали кризу, вийшли на новий рівень виробництва, почали освоювати світовий ринок "Мотор-Січ" (Запоріжжя); Сумське науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе; об'єднання "Азовсталь" (Маріуполь), Київські науково-виробничі об'єднання їм. Артема та їм. Антонова; завод "Комунар" (Запоріжжя), Львівський автобусний завод, Південтяжмаш (Дніпропетровськ); Донецьке об'єднання "Норд"; Миколаївський суднобудівний завод; завод ім. Малишева (Харків) та ін.
" Вдалося створити достаток промислових товарів і продуктів харчування (але при низькому рівні зарплатні і як наслідок - споживання).
" Поліпшилось ставлення працівників до виконання своїх безпосередніх обов'язків, якість обслуговування.
Велике значення для України мало становлення її на міжнародній арені як незалежної держави. Тут також були як прорахунки, так і досягнення.
Становлення суверенної України на міжнародній арені (1991-1995 pp.)
" Україна стала рівноправним суб'єктом міжнародних відносин: 150 країн світу визнали її як незалежну державу, понад 100 країн світу встановили з Україною дипломатичні відносини.
" Україна вибудовує міжнародні відносини з іншими країнами і міжнародними організаціями виходячи з національних інтересів, виступає за стабільність, мир, співпрацю.
" Пріоритетами зовнішньої політики України стали: участь в загальноєвропейському процесі, співпраця в рамках СНД, Європейського співтовариства, НАТО. Було активізовано роботу в ООН і інших міжнародних організаціях.
" В 1992 році Україна стала членом Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, в 1995 р. - Ради Європи*.
" Україна змогла успішно розвивати взаємовідносини з Францією, Англією, Німеччиною, США, Канадою, Австралією, Іраном, Ізраїлем, Польщею, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Китаєм, країнами Латинської Америки.
" Складними і суперечливими (до 1997 р.) залишалися відносини з Росією через невирішеність проблем розподілу Чорноморського флоту між Україною і Росією, статусу міста Севастополя.
" Недостатньо розвивалась економічна співпраця з країнами світу. Україна не змогла залучити необхідних для підйому економіки інвестицій** з розвинутих країн в достатньому обсязі.
" Україна не змогла встановити широку співпрацю з Європейським союзом внаслідок слабкого розвитку ринкових структур в нашій країні. В 1992 р. Президент України Л. Кравчук і голова Комісії Європейських Співтовариств Жак Делор сформулювали умови співпраці в галузі енергетики, науки, техніки, сільського господарства.
" Україна заявила про своє прагнення до набуття без'ядерного статусу***, втіливши в життя положення трьох документів - Договору про стратегічні наступальні озброєння (1991 p.), Лісабонський протокол до нього (1992 p.), Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Це зміцнило авторитет України на міжнародній арені.
28 червня 1996 p. Верховна Рада прийняла нову Конституцію України. Ухваленню Конституції передувала запекла політична боротьба у Верховній Раді між демократичними і консервативними силами.
Конституція України - Основний Закон держави
" Конституція України складається з 161 статті, що об'єднуються у 15 розділів. Починається Конституція преамбулою, де викладена мета прийняття Конституції.
" Конституцію України було складено у відповідності до кращих зразків міжнародного права, спрямованого на захист демократії і свободи громадян.
" Конституція закріпила статус України як суверенної, незалежної, демократичної, правової держави. Форма держави - республіка, джерело влади - народ; державна влада здійснюється на засадах розподілу на законодавчу, виконавчу, судову. Державна мова - українська. Державні символи - Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України.
" Конституція визначає:
- права, свободи, обов'язки людини і громадянина.
- порядок проведення виборів органів влади;
- функції всіх гілок влади (законодавчої- Верховної Ради України; виконавчої- Кабінету Міністрів України та інших органів; судової-системи судів, Прокуратури, Конституційного суду);
- правовий статус Президента України, порядок його обрання;
- територіальний устрій України як унітарної держави;
- правовий статус Автономної Республіки Крим;
- права та обов'язки органів місцевого самоврядування;
- порядок внесення змін в Конституцію України.
В 1997 р. вдалося нормалізувати відносини України і Росії. Президенти Л. Кучма та Б. Єльцин підписали Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Укладанню цього договору передувала низка угод, зокрема щодо Чорноморського флоту.
Угоди щодо Чорноморського флоту
Досягнення в літературі і мистецтві
" Високого рівня досягла творчість багатьох діячів літератури і мистецтва (В.Голобородько,
" І. Світличний - поети; І.Чендей, О. Лупій - письменники; А.Антонюк, Ю.Герц - художники та
" багато інших).
" Відроджуються раніше заборонені види народного мистецтва, наприклад, писанкарство (виготовлення писанок).
" Набув розвитку новаторський стиль в літературі і мистецтві (групамолодих письменників, що оприлюднила свої твори у нових українських часописах "Хортиця", "Степ", "Холодний Яр"; художник Г.Синиця; композитори М.Гозенпуд, Г.Таранов та багато інших).
Основні події історії України (1939-2000 pp.)
1939 р. Початок Другої світової війни. Вступ Червоної Армії на територію Західної України. Включення Західної України до складу СРСР і возз'єднання з УРСР.
1940 р. Вступ Червоної Армії на територію Північної Буковини і Бессарабії. Включення до складу СРСР Північної Буковини і частини Бессарабії, входження цих територій до складу УРСР.
1941р. (червень-листопад)
Напад Німеччини на СРСР. Проголошення війни, що розпочалася, Великою Вітчизняною. Оборонні бої, відступ Червоної Армії. Встановлення окупаційного режиму. Початок руху Опору.
1943р., серпень Початок вигнання фашистських окупантів з території України.
1944-1 945 pp. Остаточне вигнання окупантів з території України. Завершення Великої Вітчизняної і Другої світової війн
1946-1947 pp. Голод в Україні. Початок повоєнної відбудови народного господарства.
1956-1964 pp. Десталінізація в Україні
1965-1985 pp. Загострення кризи радянської системи.
1990 р. Альтернативні вибори до Верховної Ради УРСР. Прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет.
1991 p.
Спроба державного заколоту в СРСР. Оголошення Верховною Радою України Акта незалежності України. Обрання першого Президента України (Л.Кравчука).
1994 р. Президентом України обрано Л. Кучму.
1996 р., 28 червня Прийняття Конституції України.
1998 р. Вибори до Верховної Ради України.
1999 р. Вибори Президента України (на другий строк обрано Л. Кучму).

 
 

Цікаве

Загрузка...