WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Україна в першій світовій війні - Реферат

Україна в першій світовій війні - Реферат

відповідав Декларації про державний суверенітет України. Його точку зору поділяли й інші.
Незважаючи на це, було вирішено референдум в Україні провести (6 республік СРСР відмовились від проведення референдуму). Одночасно з проведенням референдуму відбулося опитування населення України. Жителям України було запропоноване питання: "Чи згодні Ви з тим, що Україна повинна бути у складі Союзу Радянських Соціалістичних Республік на засадах Декларації про державний суверенітет України?". В Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській областях було проведено регіональний референдум, на якому було запропоновано дати відповідь на питання: "Чи бажаєте Ви, аби Україна стала незалежною державою, що самостійно вирішує питання внутрішньої і зовнішньої політики, забезпечує рівні права громадянам незалежно від їх національної або релігійної приналежності?" Опозиційні партії агітували за республіканське опитування і проти загальносоюзного референдуму, на якому мешканців України вони закликали сказати "ні".
Підсумки Всесоюзного референдуму, республіканського опитування і регіонального референдуму
Референдум (За СРСР як оновлену федерацію суверенних республік) 70,5 %
Опитування
(За Україну у складі СРСР на засадах Декларації про державний суверенітет) 80,2 %
Регіональний референдум (За незалежну Україну) 88 %
Підсумки березневого голосування населення України виявилися суперечливими. Люди не усвідомлювали, що одночасно вони голосували за принципово різний державний устрій, коли в двох перших випадках висловились "так". Але в цілому було зрозуміло, що ідея незалежності України стає популярною. Ця обставина вплинула на роботу Верховної Ради України, яка прийняла низку постанов, що зміцнювали суверенітет України (перехід підприємств вугільної промисловості у власність України, про митницю, про введення власної валюти тощо). Але на проведення ринкових реформ Верховна Рада України ще не наважувалась.
Політичні партії і організації активно впливали на процес формування органів державної влади, висловлювали свою точку зору, активно роз'яснювали населенню свої погляди на проблеми державного будівництва.
У 1991-1994 pp. виникають нові політичні партії України; цей процес віддзеркалював перегрупування політичних сил у суспільстві.
Напрямки перегрупування політичних сил в Україні після набуття незалежності
" Частина членів Руху, колишніх керівників забороненої КПУ на чолі з Президентом Л. Кравчуком об'єдналися у "партію влади", створили Конгрес національно-демократичних сил.
" Рух розколовся на Всеукраїнський Рух (лідер Л. Скорик), що підтримував Президента і уряд, і Народний Рух (на чолі з В. Чорновілом) - опозиційний до існуючої влади.
" Республіканська, демократична, соціал-демократична партії, частина Руху, яку очолив В. Чорновіл, перетворилися на опозицію, яка піддавала критиці Президента, уряд.
Нові політичні партії в Україні*
Соціалістична партія України (СПУ) Створена в 1991 р.
Лідер: О. Мороз Комуністична партія України (КПУ) Створена в 1993 р.
Лідер: П. Симоненко
Ліва Ліва
Селянська (аграрна) партія Створена в 1994 р.
Лідер: С. Довгань Ліберальна партія України Створена в 1991 р. Лідер: І. Меркулов
Ліва Центристська
Трудовий конгрес України Створений в 1993 р. Лідер: О. Матвієнко Українська партія солідар-ності і соціальної справедли-вості
Створена в 1993 р.
Лідер: Є. Латунін
Центристська Центристська
Конгрес українських націоналіс-тів (КУН)
Створений в 1992 р. на базі ОУН
Лідер: С. Стецько Соціал-націоналістична партія України (СНПУ)
Створена в 1993 р.
Права Права
Важливим напрямком процесу становлення будь-якої незалежної держави є створення власної конкурентноспроможної, здатної забезпечити потреби країни і гідний рівень життя громадян економки.
Труднощі у створенні національної економіки (1991-1994 pp.)
" Згідно з Декларацією про державний суверенітет, економічна політика України набула самостійності. Загальносоюзні багатства підлягали розподілу між республіками колишнього СРСР. Розподіл відбувся несправедливо. Наприклад, золотий, алмазний фонди, Держбанк СРСР стали власністю Росії.
" Головним принципом створення національної економіки України стали соціальне орієнтовані ринкові реформи*.
" Головні перешкоди на шляху таких реформ стара партійна та державна номенклатура, криміналізація економіки, некомпетентність керівництва, а також певна неготовність до нових економічних умов всього суспільства, яке звикло до соціалістичних стереотипів
" В 1992 р Кабінет Міністрів Російської Федерації на чолі з Є Гайдаром зняв контроль за цін утворенням Ціни значно зросли спочатку в Роси, а потім і в економічно пов'язаній з нею Україні. Розпочалась невпинна Інфляція, банкрутство підприємств, вивіз дешевих товарів з межі України.
" Відсутність належного митного контролю сприяла розкраданню країни: з України в величезних масштабах вивозилась цінна сировина.
" Держава, яка розпочала ринкові реформи, послабила (або навіть втратила) контроль за державними підприємствами, колгоспами, радгоспами, що створювало ідеальні умови для розкрадання державної власності.
" Швидко створити капіталістичний сектор у промисловості і сільському господарстві не вдалося.
" Не принесла бажаних наслідків і приватизація**, бо вона торкнулася дрібних промислових об'єктів, частка яких в промисловості України була незначною.
" Розпочалася руйнація економічних зв'язків з республіками колишньогоСРСР, не виконувались угоди про постачання сировини, устаткування Внаслідок цього зупинялися підприємства.
" Виникли труднощі з розрахуванням за отримані з Росії газ і нафту. Розпочалась енергетична криза
" Стихійно, без контролю держави, розширилась мережа комерційних банків (230). В банківській сфері розпочались зловживання.
" Національний банк не зміг здолати інфляцію. Фінансова сфера країни опинилася в глибокій кризі.
Внаслідок катастрофічного стану в економіці набагато впав життєвий рівень значної частини населення: збільшилось безробіття; хронічними стали невиплати заробітної платні, її рівень абсолютно не відповідав цінам і прожитковому мінімуму; погано фінансувалася система охорони здоров'я, освіта, вся соціальна сфера.
Але об'єктивне висвітлення становища, що склалося в економіці України, засвідчує, що в цей надзвичайно важкий період мали місце І певні досягнення.
Досягнення України у проведенні ринкових реформ
" Вдалося законодавчо і практично сформувати багатоукладність народного господарства Крім державної, почали функціонувати такі форми власності: державно-асоціативна (частину внеску у виробництво здійснює держава, частину - трудовий колектив, що є власником поряд з державою); асоціативна (всі працівники є власниками акцій підприємства), асоціативна відкритого типу (акції розповсюджуються серед працівників підприємства і інших громадян); орендна; індивідуальна (приватна); спільна з участю іноземного капіталу.
" Почали створюватися фермерські (Індивідуальні) господарства на селі. Досвід засвідчив, що саме в таких господарствах

 
 

Цікаве

Загрузка...