WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Скіфо-сарматський світ. Скіфи (схема) - Реферат

Скіфо-сарматський світ. Скіфи (схема) - Реферат


Скіфо-сарматський світ. Скіфи.
В ІІ-І тисячоліттях до н.е. в євразійських степах від Дунаю до Алтаю кочували племені іраномовних скотарів. Складовими цього іраномовного світу були племена скіфів, сарматів, саків, масегетів та ін.
Скіфи
Політична історія Господарство Суспільний устрій Вірування і мистецтво
VІІ-ІІІст. - панування скіфів у Північному
до н. е. Причорномор'ї
VІІ ст. - утворення держави скіфів на
до н. е. Північному Кавказі
- походи скіфів у Передню Азію
- завоювання скіфами Північно-
го Причорномор'я
514р. - невдалий похід перського ца-
до. н.е. ря Дарія І у Скіфію (іноді нази-
вають 513 або 513 р. до н. е.)
IV ст. - держава царя Атея
до н.е.
339 р. - поразка Атея у війні з македо-
до. н.е. нським царем Філіпом, розпад
держави Атея
ІІІ ст. - навала сарматів призвела до
до. н.е. втрати скіфами політичної ге-
гемонії у Півн. Причорномор'ї
ІІІ ст. - Існування держави Скіфів у
до н.е. Криму та Нижньому Подніпров'ї
ІV ст. (Мала Скіфія зі столицею в Не-
аполі)
(біля сучасного Сімферополя) Головна галузь господарства - кочове скотарство. Займалися скіфи і ремеслом - виготовленням залізних виробів, зброї тощо. Великим ремісничим центром було Кам'янське городище на Дніпрі площею 1200 га.
Частина іраномовного населення освоїла землеробство (калліпіди, можливо, скіфи - землероби Лівобережжя). Важливе місце посідала торгівля з античним світом: в обмін на вироби ремесла та інші товари скіфи продавали збіжжя та іншу продукцію,отриману від хліборобів Лісостепу, рабів, продукти тваринництва та інше. У скіфському суспільстві сформувалася аристократія, про що свідчать багаті поховання. На аристократію спиралися царі. Основна маса рядових общинників була незалежною. Існувало патріархальне рабство. Про могутність і багатство царів свідчать царські кургани, в яких знайдено забитих рабів, багаті прикраси, тощо - Гайманова Могила, Чортомлик, Солоха, Куль-Оба та інші. Головним божеством у скіфів була богиня домашнього вогнища Табіті. Інші боги:
Папай-бог неба, Апі-богиня землі, Гойтосір-бог сонця та ін. єдиному богу, якому спору -джувалися жертовники й приносили навіть людські жертви, був бог війни, символом якого виступав меч. До нас дійшли і скіфсь-кі міфи (про Таргітая, про Скіфа). Похова-
льний обряд свідчить про віру і загробне життя. в образотворчому мистецтві доміну-
вав "звіриний стиль" - зображення могутніх м'язистих тварин з гострими зубами й пазу- рями, сцен боротьби ( зображувались пантери, вовки, грифони - фантастичні-
птахи, олені, хижі птахи та інше). Ювелірні прикраси в "звіриному стилі" виготовляли грецькі майстри на замовлення знатних скіфів. Частину цих виробів виготовляли і скіфські майстри. Монументальне мисте- цтво представлене кам'яними зображення-ми скіфського першопроходця.
"… кочові скіфи жили в Азії. На них найшли війною масагети. Під їх натиском скіфи перейшли до країни кімерійців…" (Геродот)

 
 

Цікаве

Загрузка...