WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Післявоєнна перебудова народного господарства України - Лекція

Післявоєнна перебудова народного господарства України - Лекція


КОЛОМИЙСЬКИЙ КОЛЕДЖ ПРАВА І БІЗНЕСУ
"РЕКОМЕНДУЮ"
на затвердження
МЕТОДИСТ
___________________________
"___"____________20__ р. "ЗАТВЕРЖДУЮ"
Заступник директора
навчальній роботі
_____________________________
"___"____________20____ р.
ЛЕКЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ
Предмет ____Історія України________
___________________________________
Тема: Післявоєнна перебудова________
народного господарства України._____
Відділення ________________________
Курс __ІІ___________________________
Викладач Годованець (Григорук) Л. М.
Рекомендовано для затвердження
на засіданні циклової комісії
протокол №__________________
від "___"____________ 20__ р.
голова ц/к ___________________
_____________________________
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ № ___________
ПРЕДМЕТ Історія України
ТЕМА Післявоєнна перебудова народного господарства України.____
Тривалість заняття 1 20 г.
МЕТА ЗАНЯТТЯ:
Навчальна:
а) знати
б) вміти
Виховна: виховувати національну свідомість
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ
МІЖДИСЦИПЛІНАРНА ІНТЕГРАЦІЯ
Дисципліна Знати Вміти
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ:
а) наочні посібники: ілюстрації, документи
б) роздатковий матеріал: "присяга вояка УПА"
в) технічні засоби навчання:
ЛІТЕРАТУРА:
основна: 1) Турченко Ф. Новітня історія України. - т.2 - с.5.
2) Історія України: нове бачення. - т.2.
додаткова: 1) Копії Сталінізм в Україні.
2) Сторінки історії України: ХХ ст.
САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ:
ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ:
?
ХІД ЗАНЯТТЯ:
№ Елементи заняття, навчальні питання, форми і методи навчання Рівень Термін
1. Організаційний момент
1) Перевірка відвідування 1 1
2) Оголошення теми та плану заняття.
1.1. Обгрунтування теми заняття (показати професійну значимість теми):
Після закінчення війни вся Європа одразу ж відзначила важливий внесок українського народу в перемогу над фашизмом. А в той час в Україні починається відбудова всього життя.
1.1.1. Актуалізація опорний знань, контроль рівня знань студентів (фронтальний, індивідуальний, письмове опитування, вирішення ситуаційних задач).
1 рівень 2 рівень 3 рівень
1. Коли було підписано план Молотова-Ріббентропа. 1. Проаналізуйте основні положення пакту про ненапад. 1. Доведіть, що секретний протокол від 28.09.1939 р. носив агресорний характер.
2. Коли розпочалась ІІ світова війна. 2. Які плани Гітлера щодо України. 2. Поясніть значення руху опору в боротьбі проти фашизму.
3. Вкажіть наслідки світової війни для СРСР. 3.Розкрийте суть і наслідки окупаційного режиму в Україні. 3. Роз'ясніть за яких умов було переможено Німеччину та її союзників
Питання 1.
Діяльність УРСР на міжнародній арені в кінці 40-х на початку 50-х років.
На початку жовтня 1944 р. територія України була повністю визволена від окупантів, а наприкінці цього місяця війська 4-го Укр. фронту вибили ворога із Закарпаття. З вигнанням окупантів на порядок денний стало питання відбудови н/г і відновлення життєвої укр. населення.
Післявоєнний розвиток УРСР відбувався в умовах корінних зовнішньополітичних змін. Зі всесвітньої історії ви вже знаєте, що в к. 40-х - п. 50-х рр. здобувають незалежність Індія, Індонезія ( ), Бірма, ( ), Цейлон і інші.
Вже після закінчення Вел. Вітчизняної та згодом ІІ світової війни (2 вересня 1945 року), враховувався значний внесок укр. народу в антифашистські боротьбі. Тому і відповідно зріс значно міжнародний авторитет Української республіки.
Вже в березні 1944 року на основі конституції СРСР і конституційного акту Верх. Ради СРСР, Верх. Рада УРСР прийняла постанову про відновлення прав зовнішнього представництва України. Тоді ж було утворено Народний комісаріат закордонних справ У. на чолі з Мануїльським.
В 1945 - ряд Європ. держав утворили організацію об'єднаних націй (ООН). України в числі 51 країн світу була одним із засновників.
У квітні 1945 р. на конференції ООН у Сан-Франциско уряд України зазначив, що держава може зробити великий внесок у справі зміцнення миру й загальної безпеки. Делегація Рад. Укр. на чолі з Мануїльським працювала над Статутом ООН. На першій сесії Генер. асамблеї ООН у 1945 р. Україну було обрано членом економічної й соціальної ради.
В 1948-49 рр. УРСР стала постійним членом головного органу ООН - Ради Безпеки. В 40-50-х рр. Україна завжди була активною в роботі ООН.
Відповідно виникає питання, як це допустив Й. Сталін, адже це відкрито суперечило його режиму. Його парт. керівництво "дозволило" вступ України до ООН як окремого члена, лиш з особистих корисних міркувань. Передусім така тактика пояснювалась страхом, про негативний резонанс серед євр. держав про події на Зх Україні.
Крім цього, Укр. взяла участь у роботі Паризької мирної конференції та підписала мирні договори з Угорщиною, Італією, Румунією, Болгарією.
В 1948 р. Укр. взяла участь у Дунайській конференції і стала учасником Конвенції про режим судноплавства на Дунаї.
На початку 50-х років міжнародна обстановка загострюється. Створюється військовий блок НАТО. У відповідь на це Рад. Союз та його прибічники у травні 1955 р. підписують Варшавський договір про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу.
В цей період представники Української республіки до Всесвітньої Ради миру. В 1950-51 рр. підписали Стокгольмську відозву про заборону атомної зброї, а також Звернення Всесвітньої ради миру про укладення Пакту миру між великими державами.
Україна активно підтримувала ті чи інші країни, зокрема, за сприянням УРСР Цейлон і Лаос було прийнято до ООН.
Держава брала участь у будівництві та обладнанні багатьох підприємств у країнах Сх. Європи, у деяких слаборозвинутих країнах.
З кожним роком розширювались міжнародні зв'язки УРСР. В той час характерним був постійних обмін делегаціями, виставками, виданнями.
Однак все це відбувалось в умовах панування у Союзі авторитарної влади, жорсткого централізму. Отже, значною мірою зовнішньополітична самостійність України залишалась неповноцінною, оскільки вона строго коректувалась і обтяжувала авторитаризмом.
Питання 2.
Стан економіки УРСР.
Україна, як вже зазначалося, за роки окупаційного "нового порядку" зазнала великих матеріальних та людських витрат.
В ті роки були зруйновані міста, села, фабрики, заводи. Самі люди досить часто жили в землянках, бараках. Це вистачало предметів першої необхідності, машин, механізмів, електроенергії та палива. Про важке становище в економіці свідчать такі дані: у 1945 р. на території республіки було:
вироблено 32% електроенергії
видобуто 36% вугілля
виплавлено 17% чавуну
виплавлено 15,4% сталі
виготовлено 14,6% прокату від рівня 1940 року.
Програму відродження н/г визволених районів визначала постанова ЦК ВКП(б) і Раднаркому СРСР "Про невідкладні заходи по відбудові н/г врайонах, визволених від нім.-фашистської окупації (серпень 1943 р.)
Основні плани роботи окреслені в "Законі про п'ятирічний план відбудови й розвитку н/г Укр. РСР на 1946-1950 рр.", прийнятому в серпні 1946 р. VІІ сесією Верховної Ради УРСР Четвертий план 5-річки скерований

 
 

Цікаве

Загрузка...