WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Проект. Історія міста Коломия - Реферат

Проект. Історія міста Коломия - Реферат

всьому світі. У Галицькій гродській книзі є записаний куплет коломийки з 1702 р. Очевидно, що коломийка зародилася на Прикарпатті. Зміст цієї коломийки українською мовою був записаний латинськими буквами і звучав так:
"Бодай тебе роти з'їли,
Ти бичку перістий,
Що не хочеш гречаниці
Із товаром їсти."
Дослідники вірно зауважили, що коломийки настільки стали популярними на західноукраїнських землях, що під їх впливом інші пісенні розміри відійшли на задній план або й зовсім затерлися. Отже, Гуцульщина - територія, на якій зародилася коломийка, а звідси вона поширилась по всій Україні. Можна вказати, щодо назви, що коломийка має коломийське походження. Проте, як і пісня-коломийка, так і танець "коломийка", зародившись в середньовіччі на Гуцульщині, поширювались спочатку в місцях, розташованих на торговельних шляхах, де знаходилась Коломия, а пізніше і по всій Україні.
Маршрут видатними місцями Коломиї
Ми пропонуємо відкрити наше міто не тільки для коломиян, а і для туристів, яких дуже хочеться бачити в гостях. Знайомство з містом полягає не тільки в історичних довідках, ми презентуємо ще й туристичний маршрут видатними місцями.
Почнемо нашу подорож з залізнодорожнього вокзалу. (фото№ 1)
Наступною запинкою буде меморіальний комплекс воїнам - афганцям, цей пам'ятник став місцем зустрічі колишніх воїнів і вшануванням пам'яті загиблих. (фото № 2)
Рухаємося по вул. Січових Стрільців і біля площі Героїв, ліворуч, знаходився міський Будинок культури (зараз тут молодіжний спортивний комплекс). (фото № 3)
Ще кілька метрів і ми пропонуємо вашій увазі "візитівку" нашого міста, архітектурну будівлю, яка потрапила у перелік 10 чудес України, нашу гордість - музей "Писанка" (фото № 4)
Біля музею туристам пропонується і відпочинковий комплекс готель "Писанка" (фото № 5), готель "Коломия", кав'ярні, бари, ресторани які задовільнять найвибагливіших гурманів.
Наступним пунктом нашого маршруту буде площа Шевченка (фото № 6), будівля універсаму "Коломийчанка" (фото № 7), та міська ратуша(фото № 8). У1877р. міську ратушу перебудували. Замістьдерев'яної вежі вимурували кам'яну. Такою вона збереглася до наших часів. Сюди привезли тіло легендарного ватажка опришків Олекси Довбуша, вбитого в с. Космачі 24 серпня 1745р. тіло народного героя розрубали на 12 частин і для остраху населення розвісили на палях в містах і селах Коломийщини. Але рух опришків тривав ще понад 130 років, і тільки у 1878р., на площі біля ратуші був страчений останній опришок - М. Дригарук. І ще один історичний факт - у 1870р., заарештований у Яблунові І.Франко, деякий час перебував під слідством у будинку ратуші.
Цікавою для туристів може бути розповідь про будівлю сучасної ЗОШ №1 (фото № 9).Це - колишня гімназія. Яка була відкрита ще у 1848р., але тільки у 1892р. було дозволено відкрити країнстький відділ гімназії. До того навчання велося німецькою та польською мовами. Навчання було платне. У коломийській гумназії навчалося багато видатних діячів - революціонерів, письменників, учених, художників. У 1971р. школі було присвоєно звання видатного письменника-демократа - Василя Стефаника. У гімназії навчалися: І.М.Павлик, Л.Мартович, М.Черемшина, В.Стефаник, Я.Петрак, та інші.
Історико-архітектурною пам'яткою старовини є дерев'яна церква Благовіщення, побудована у 1587р. (фото №10) У церкві збереглися давній Іконостас, євангеліє, метрика з 1790року, та ікона роботи відомого українського живописця ХІХст. Теофіла Копистинського. Біля церкви стоїть рублена дзвінниця з квадратним наметовим дахом. Ця церква є унікальним пам'ятником народної архітектури.
Для ознайомлення з нашим містом одного дня екскурсій буде дуже мало, тому що є ще, на наш погляд, цікаві об'єкти для ознайомлення, наприклад:
- Драматичний театр (фото № 11)
- Музей "Народного мистецтва і Гуцульщини" (фото № 12)
- Музей історії міста Коломиї (фото № 13)
- Районний будинок культури(фото № 14)
Не можна не звернути увагу і на цю архітектурну пам'ятку (фото № 15) це теперішня будівля Коломийського природничо-математичного ліцею на базі ЗОШ №9. 1945рік - початок літопису цього закладу. На базі ЗОШ №12 було створено 2 школи: жіночу середню школу №8 і неповну середню школу №9. 1961рік, школа перейшла в колишній міськвиконком (вул.. Драгоманова 1). 2007р, у зв'язку з реорганізацією закладу, школа отримала звання Коломийського природничо-математичного ліцею.
Очікувані результати:
1. Усвідомлення учнями духовних цінностей рідного краю.
2. Підвищення рівня знань учнів шкіл і ліцеїв.
3. Збереження і знання архітектурних пам'яток міста Коломиї.
4. Поширення знання історії міста над Прутом.
5. Виховання національної свідомості учнів через призму історичного вивчення краю де народився.
6. Формування свого власного ставлення до розвитку і становлення культурно-освітянської, технічної, християнської і національної течій, що існували і продовжують існувати в місті Коломия.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. "Віхи історії",- Коломия, 2005р.
2. Газета "Вільний голос", - 1999р., №68
3. Газета "Всевідо", - 1999р., №39
4. Газета "Коломийський вісник" - 1998р., №121, №75
5. Газета "Шкільна стежина",- Коломия від 11. 05.2001р.
6. "Звичаї нашого народу", О. Воропай, - Мюнхен, 1966р.
7. "Коломия" (путівник), П.Ю.Сегал, - Ужгород, 1974р.
8. "Коломия (1939-1941)", С. Андріїшин, - Коломия, 2003р.
9. "Коломиєзнавство", І. Монолатій, - Коломия, 1997
10. "Письменництво в Коломиї", М.Васильчук, - Коломия, 1993р.
11. "Силуети" (коломиєзнавчі тексти), М.Васильчук, - Коломия, 2006р.
12. "Часописи Коломиї (1865-1939)", М. Савчук, - Івано-Франківськ, 1991р.
ФОТО №1
ФОТО №2
ФОТО №З
ФОТО №4
ФОТО№5
ФОТО №6
ФОТО №7
ФОТО №8
ФОТО №9
ФОТО №10
ФОТО №11
ФОТО №12
ФОТО №13
ФОТО №14
ФОТО №15

 
 

Цікаве

Загрузка...