WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Держава Аратта - Реферат

Держава Аратта - Реферат


Реферат
на тему:
"Держава Аратта"
Вважають, що землеробство в Україні виникло вперше в межиріччі Бугу та Дністра. Замість того, щоб блукати в пошуках здобичі, люди осідали на певних ділянках землі. Так виникли перші поселення людини. Для порівняння зазначимо, що Західна Європа залюднюється лише за наступної історичної доби - пізнього палеоліту, а Північно-Західна - ще пізніше.
Відомо, що наші давні пращури на той час вже проживали на значних територіях, при тому досить комфортно, бо вміли будувати складні за конструкцією постійні житла, жертовники, дольмени(поховальні будівлі), піраміди. Через десятки тисячоліть до нас дійшли, як свідчить дослідник цього періоду О. Братко-Кутинський, такі племінні назви людності середнього палеоліту, як "ск", "лот", "арт", " стр" та ін. Поєднуючись у племінні об'єднання, розділяючись, приятелюючи і ворогуючи та розселяючись, ці племена впродовж тисячоліть формували спільний світогляд, спільні державність, культуру, мову. Саме ця палеолітична людність Причорномор'я і Наддніпрянщини заклала підвалини високого духовного потенціалу нашого етносу і стала джерелом залюднення Європейського континенту.
Підтвердженням такої думки є нове сенсаційне відкриття, яке робить справжній переворот у науці, підносячи авторитет України як одного з центрів світової цивілізації. На II Міжнародному конгресі "Витоки, шляхи, підсумки всесвітньої культури за всю історію. Перспективи на майбутнє", який працював 3-20 вересня 2001 р. у Москві, а потім у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Мелітополі, Ялті, було доведено, що на теренах сучасної України "формувалися політичні і духовні центри наших предків".
Це стверджує і презентована на засіданні конгресу в Києві книжка московського мовознавця- шумеролога Анатолія Кифішина "Древнє святилище Кам'яна Могила. Досвід дешифровки протошумерського архіву XII-III тис. до н. е.". У ній йдеться про те, що в урочищі Кам'яна Могила, за 20 км від Мелітополя, знайдено й розшифровано найдавніший на Землі літопис, викарбуваний на кам'яних плитах 14 тисячоліть тому!*
Понад тисячу років нам, українцям, насильно й цинічно нав'язували думку, що нібито наші пращури не мали писемності аж до X., і тільки прийняття християнства принесло Україні письмо, книги й культуру. І це робилося всупереч незаречним фактом. Адже відомо, що археологи знаходили і досі знаходять багато знарядь для письма-різного роду загострених паличок-писачків з кісток, металу, дерева тощо. Виявлені також збережені написи на глиняному посуді, навіть дерев'яні книги("Велесова книга"), що розпочинають праісторію Русі з 20- тисячолітньої глибини. Нині доведено, що в XIII-XII тис. до. н. е. в українському або східно-європейському центрі існували такі визначні поселення як Межиріччя та Мізине, під час розкопок яких виявлені неперевершені орнаменти, календарі, а також протонаписи. Тому цілком зрозуміло, що на цій же території-в численних печерах і гротах Кам'яної Могили - утворився осередок жерців - хранителів прадавніх здобутків. Вони вже на рубежі VIII - VII тис. до. н. е. створили праписемність - найпершу в світі систему знаків, яку вдалося А. Кифішину прочитати, оскільки мелітопольські написи виявились дуже схожими з шумерськими. Зауважимо: шумерські письмена, які досі вважалися найдавнішими, датовано III тисячоліттям до н. е. Але оскільки мелітопольські написи виконані на понад п'ять тисячоліть раніше за шумерські, можна стверджувати, що історія й цивілізація людства - поняття яких фахівці неодмінно пов'язують із писемністю - розпочинались не в месопотамському Шумері, а на теренах нинішньої України в пониззях Дніпра. В XII- VIII тис. до. н. е. вздовж північного й південного узбережжя Чорного моря та східного узбережжя Середземного моря відбувався процес зародження світової цивілізації та спільноти індоєвропейських народів. Цей процес перейшов установлення найпершої у світі держави Аратти, що звеличується у написах на численних гротах - святилищах Кам'яної Могили на річці Молочній, що протікає на Запоріжжі вздовж лівобережжя Дніпра. Ці ілюстровані написи було відкрито в 30 - 80 рр.XX ст. відомими археологами О. Бадером, М. Рудинським, В. Даниленком, Б. Михайловим, Ю. Шиловим. Напис "Аратта" вперше зафіксовано на черепі мамонта зі стоянки XVIII-XVII тис. до. н. е. біля с. Межиріччі між Росю і Росавою. Із 40-х років XX ст. у Подунавї почали знаходити про шумерські написи VI- IV тисячоліть до н. е., в яких також складалася подяка Великій Аратті. Це доведено розшифруваннями А. Кифішина. І тільки через 2,5 тис. років назва прабатьківщини шумерів з'являється на глиняних табличках Месопотамії.
На брилах Кам'яної Могили зафіксована не лише назва держави Аратта, а йдеться про давно відомих нам з шумерської міфології найвищих божеств: бога неба Ану та світотворця Енліля, ставших предтечами, до певної міри, словяно - українських Леля і Діванни. Зафіксовано також відомості про канали, фортеці, обряди й жертвоприношення, смерть і відродження, про жерців та воїнів, події, дати та імена. Наводяться, зокрема, імена напівміфічних, ще дошумерських правителів Му-гі, Кі-саль, Сал- туш та ін. Серед найбільш цікавих свідчень: міфологічні сюжети, які через VI тисячоліття стануть основою шумерських поем; описи "змії в упряжці двох биків" тощо, чому відповідають зображення на тій же Кам'яній Могилі, на Кавказі, у Месопотамії.
На брилах Кам'яної Могили наводяться також імена правителів - жерців - брахманів, які очолювали жителів Наддніпрянщини в VI тис. до н. е., та дані про часткове переселення їх до Месопотамії. Об'єднавшись навколо жерців бога місяця Сіна, вони заснували в Урі 5662 -5622 р. до н. е. династію "дім Барагесі", а в 5069 р. до н. е. - і другу династію "А -імдугуді". Зазначимо, що альтернативний "дім Імдугуда" було утворено і в українській Наддніпрянщині. Унікальний літопис засвідчив і численні експедиції жерців та ін., що час від часу мандрували від Кам'яної Могили до месопотамського Шумеру та назад. Свідченням цього є написи на плиті № 25/ В Кам'яної Могили, а також на могильнику під Уруком. У кромлеху Великоолександрівського кургану на Херсонщині виявлено два поховання жерців Аратти й Шумеру.*
Копія цього найдавнішого у світі літопису майже точно була відтворена на барельєфі Праматері храму малоазійського міста Чатал- Гуюка, побудованого, мабуть, на честь повернення експедиції до рідного поселення. А це свідчить про спорідненість протошумерських пранаписів з Читал - Гуюка та Кам'яної Могили.
Написи Кам'яної Могили - це унікальне явище в історії людства. Адже вони зберігають широку інформаційну гаму знань про господарське і духовне життя перших у світі людей, які проживали в Південній Україні від епохи палеоліту до епохи бронзи і більш пізнішого часу. Ці оригінальні написи дали нам ще одне, на цей раз писемне, свідчення про те, що саме на теренах сучасної України близько 6200 р. до н. е. склалася найперша у світі держава - Аратта, яка мала свої фортеці, канали, професійних священників тавоїнів, суспільну ієрархію, певні ритуали і культури, релігію і міфологію.
Аратта -найдавніша хліборобська держава. Саме досить розвинене хліборобство, розвитку якого сприяли фантастичні багатства

 
 

Цікаве

Загрузка...