WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Історія УПА (cучасний погляд) - Курсова робота

Історія УПА (cучасний погляд) - Курсова робота

містив важливі інформації про боротьбу УПА, німецьку та російську окупаційну політику, розвиток української політичної думки. 1995.
Том 25. Пісні УПА. Збірка пісень, тематично пов'язаних з боротьбою УПА. Збірник включає не тільки властиві пісні вояків УПА, але й уложені пізніше в тюрмах і концтаборах, чи уложені народом. Збірник містить тексти пісень, їх варіанти, мелодію і варіанти, а також дані про саму пісню, її авторів й оспівуваних у самих піснях героїв чи події. Збірник понад 600 пісень чи їх варіантів. 1997.
Том 26. Українська Головна Визвольна Рада. Документи, офіційні публікації, матеріяли. Книга четверта: Документи і спогади. Збірник містить протоколи ВЗ УГВР, доповідь на цьому зборі й інші документи: вибір з листування президента УГВР Кирила Осьмака, переговори з польським підпіллям, Угорщиною й Румунією, слідчу справу Миколи та Петра Дужих й інші документи. У книзі також спогади членів УГВР й інших осіб про утворення та діяльність УГВР. 2001.
Том 27. Роман Петренко: За Україну, за її волю; спогади. Автор - волиняк - оповідає про свою діяльність від вибуху війни у 1939 по відходу на Захід 1945. Спочатку автор був діячем ОУН Сарнецької округи (від січня 1942 в підпіллі), згодом - шефом господарського відділу МВО УПА "Заграва" від літа 1943 - ПВШ (потім КВШ УПА - Північ, командир Клочківський) і від літа 1944 - старшиною для особливих доручень при ГСЗС УГВР під керівництвом М.Лебедя. 1997.
Том 28. Марія Савчин: Тисяча доріг; спомини. Автор оповідає про свої переживання від вибуху війни (від 1944 до 1953 - в підпіллі) до свого приходу на еміграцію у 1954. Від 1945 була дружиною В. Галаси, заступника проводу ОУН Закерзонського краю, від 1947 співробітника ГОСП в Карпатах і від 1948 - проводу ОУН ПЗУЗ. Авторка перебувала разом з ним на Закерзонні, в Карпатах, на Волині й накінець - у тюрмі КГБ у Києві. 1995.
Том 29. Іван Гарасимів ("Палій"): З юнацьких мрій - у ряди УПА, це розповідь учасника підстаршинської шкали УПА в Карпатах та райового в сотні У-1 (94), про його бойовий шлях в УПА від осені 1943 до осені 1947 в Карпатах та на Лемківщині. Спогади дають цікаву картину із щоденного життя повстанців та їхніх командирів, як теж про важке становище українського населення на цих теренах. 1999.
Том 30. Степан Хрін (Степан Стебельський): Крізь сміх заліза; спогади. Книга містить два спогади Степана Стебельського ("Хріна"), командира тактичного відтинку УПА 24 "Маківка" - "Крізь сміх заліза", "Зимою в бункері" та спогади Олекси Конопадського ("Островерха") - "Спомини сотового УПА Островерха". Автори оповідають про свої дії в УПА від 1944 до 1949 року на Лемківщині та Дрогобиччині. 2000.
Том 31. УПА на Львівщині і Ярославщині. Спогади і документи вояків УПА тактичного відтинку "Розточчя", 1943-1947. Книга містить спогади "Сої", "Спартака", "Зенона Семенова" та інших членів відділу УПА командира "Бриля". Також подаються оперативні звіти командира "Бриля" та командира "Гамалії" ("Переяслави І" та "Переяслави ІІ") з тактичного відтинку УПА "Розточчя". 2000.
Том 32. Медична опіка в УПА: документи, матеріяли, спогади. Книга друга. Велика частина книги - це спомини санітарів, медсестер, медиків, лікарів і інших працівників санітарної служби й Укр. Червоного Хреста (УЧХ). 2001.
Том 33. Тактичний Відтинок УПА 26-й "Лемко": Лемківщина і Перемищина (Документи і матеріали). Книга містить документи і матеріали, що відносяться до історії та діяльності відділів УПА Тактичного Відтинку "Лемко" в рр. 1944-1947, оперативні звіти, накази, інструкції та вказівки, рейди УПА та документи Підстаршинської школи імені полковника "Коника". Мапи, організаційні схеми. 2001.
Готуються до друку такі томи "Літопису УПА":
Том 34. Лемківщина і Перемищина - "Холодний Яр", "Бескид", "Верховина": Політичні звіти. Книга містить організаційний розподіл підпільної мережі Лемківщини і Перемищини, кадрову обсаду підпільної сітки та політичні і інформативні звіти з терену за роки 1944-1947. Львів. 2001.
Покажчик до "Літопису УПА"; книга 2: 21-34 томи та 1-2 томи нової серії. Книга містить покажчики псевдонімів, прізвищ, географічних назв, інституцій, поазбучні списки авторів та надрукованих матеріалів й інші дані про томи "Літопису УПА" старої та нової серії, як також книги "Повстанські могили" під ред. Євгена Місило.
Архітектура резистансу: криївки і бункери УПА в світлі радянських документів. Книга містить схеми та описи різних криївок УПА та запілля, зібраних в Архіві Внутрішніх військ України. Округу за рр. 1944-1954, який знаходиться в Колекції ім. Петра Й. Потічного при Університеті Торонто.
Холмський тактичний відтинок УПА ("Данилів"): містить огляди й документи про дії УПА на Холмщині й Підляшші в 1945-1948 роках. Між документами - звіти Холмського тактичного відтинку УПА, хроніки (денники) сотень УПА, звіти зі зустрічей представників УПА з представниками польського резистансу з ВіН-у ("Вольносьць і Нєподлєглосьць"), звіт із зустрічі з англійським кореспондентом, радянські документи про депортацію українців до СРСР та інше.
Ярославщина, Любачівщина, Томашівщина. Книга містить документи і матеріали 27 ТВ УПА "Бастіон" та її округи ОУН "Батурин" за роки 1944-1947. Між документами також хроніки відділів "Месники" 2 і 3, накази, реєстри та списки відділів. Книга також включає спогад сотенного "Тучі" й політвиховника "Шеремети" та спогад "Вуса" і "Козака" з почоту к-ра "Залізняка".
Ще я ознайомилася з такою літературою.
Юрій Борець "З найкращими"
Книга спогадів Ю.Борця - Чумака - одного з ветеранів Української Повстанської Армії, яка понад десять років без жодної допомоги ззовні провадила жертовну боротьбу за волю українського народу під гаслом "Волю народам, волю людині!", розповідає правду про бойові звитяги та післявоєнну долю воїнів УПА.
"У вирі боротьби: Повість нашої Доби" цього ж автора.
Ось перед нами нова книжка про буремні дії героїчної боротьби УПА за суверенні права свого народу. Її автор описує бої і борців. Живим, як сьогодні стає перед нами трагічне, кров'ю скроплене, Закерзоння і звідтам переправа через Чехо-Словаччину з великою лінією на Захід. Автор скромно, але глибоко переживає ті незабутні героїчні дні нашої визвольної історії, забуваючи зовсім себе самого й таким чином, даючи нам приклад загального ідейно-політичного та психологічного стану нашої молоді тих часів.
Ю.Борець "ОУН і УПА в боротьбі за Українську державу"
Автор старається схематично окреслити основні віхи історії України, починаючи з того, "хто ми, чиї сини, яких батьків, ким, за що закуті?". Таким чином Ю.Борець вже вкотре прагне зацікавити насамперед молодого читача, визнати правдиву, несфальсифіковану "історію України", вивчити її, зробити правильні висновки, і, збагатившись історичним досвідом, активно працювати сьогодні над зміцненням рідної держави, перетворити її на справді українську і справедливу для всіх її громадян.
Ю.Чумак "Рейд без зброї; УПА на Заході. Спогади"
Спогади

 
 

Цікаве

Загрузка...