WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Хрестові походи - Реферат

Хрестові походи - Реферат

мудрий Схід ще був набагато сильнішим, багатшим, цивілізованішим ніж молода Європа. Прокинувшись від своєї мудрої дрімоти, він одним рухом загрожував знищити європейських зухвальців; єгипетсько-іракські армії на чолі з курдомСалах-ад-діном готувалися скинути в море хрестоностоносне воїнство. Тому нечисельне на Сході європейське лицарство за допомогою церкви об`єднується, у духовно-лицарські ордени. Три бургундські брати-лицарі, які мали завзяття на десятьох, але одного на трьох коня, кладуть бл. 1118 року початок ордену тамплієрів-храмовників (їх резиденція розташовувалася поблизу стародавнього храму Соломона у Єрусалимі). Відзнакою храмовиків був червоний хрест на білому плащі, а смугастий прапор і грізний бойовий клич "Босеан!" наводили жах на супротивників. Статут лицарів-храмовиків склав відомий містик св. Бернар Клервоський, присвятивши орден Діві Марії. Близько 1118 Р. постає орден гостальєрів-іоанітів (лицарів св. Іоана Єрусалимського, пізніше Родосський і Мальтійський орден), відзнакою яких був білий хрест на червоному або чорному плащі. У 1128 р. згуртовується німецький Тевтонський орден, відзнакою якого став чорний хрест на білому плащі. Орденські брати брали на себе обітниці монахів і лицарів одночасно. Фанатично віруючі, спаяні залізною дисципліною брати-лицарі стали найбоєздатнішою і непереможною частиною хрестоносного війська.
Найактивнішу участь у змаганнях Заходу і Сходу, у молодих звитягах Європи взяло лицарство Київської Русі - форпосту єврпейської цивілізації на Сході, яка вела тривалу і виснажливу боротьбу з кочовими половецькими ордами. У 1093 р. вони під Трипіллям вщент розгромили руських князів і сплюндрували Україну-Русь. Сили руських князів об`єднуються на чолі з правителем прикордонного Переяславського князівства, нащадком візантійських імператорів Володимиром Мономахом. Під його впливом проходять об`єднавчі з`їзди руських князів 1097 р. у Любечі, 1100 р. - у Витичеві і 1103 р. - Долобський з`їзд. "Ігумен землі руської" Данило з Чернігівщини у 1104-1107 р. здійснює паломництво у св. землю, де веде переговори з хрестоносним королем Єрусалимським Балдуїном. Об`єднавча і військово-дипломатична діяльність Володимира Мономаха дозволила здійснити три нищівні походи на половців: 1103р., 1107 р. та 1111р. - на Шарукань, - столицю попвецьку поблизу теперішнього Харкова. Ці походи здійснювалися під хрестоносними гаслами і розглядалися як частина "священної війни" між Європою і Сходом. Тепер УНА-УНСО мусить здійснити поборювання лівого, комуно-москальського Дикого поля (зросійщений Пд.-Схід України) під гаслом Володимира Мономаха: "На Шарукань!" Вороги України-Руси були вщент розгромлені та загнані аж за Кавказькі гори у Грузію, де склали придворну гвардію царя Давида Будівника.
Після повстання 1113р. Володимир Мономах стає великим князем Київським (1113-1125 рр.). За його царювання (отримання інсигній візантійського імператора у 1119р.) Київська Русь досягає найвищого імперсько-культурницького розвитку. У 1117-1118 рр. за допомогою візантійського царевича Лева Дюгена, вона здійснює одвічну мрію Русі, недосягнуту навіть войовничим Святославом 971-972 рр., - опановує Подунав`я. Її південно-східний кордон у 1117 р. проходить по Кавказьких горах. Оформлюються законодавчі збірники "Руської правди", розквітає дружинний (тобто лицарський) билинний епос, який під іменем "Володимира - красного сонечка" оспівує обох Володимирів - старого Хрестителя і Мономаха. Духовна скарбниця України-Русі була збагачена "Словом о законі і благодаті" Митрополита Київського Ілларіона (імовірно 1022 р.) у релігійній думці, "Повчанням" Володимира Мономаха 1117р. - у словесності, у зодчестві - Софією Київською 1037 р. (імовірно 1022р.) і Успенським собором 1089р. (знищеним радянською диверсійною групою у 1941р.) Києво-Печерського монастиря 1054 р. де працював видатний живописець Олімпій і лікарі Агапіт і Пімен Посник. У 1108-43рр. було збудовано Михайлівський золотоверхий собор з розкішною мозаїкою св. воїна Дмитра Солунського (у 1934 р. собор було знищено радянською владою, а мозаїку вивезено до Москви, де вона затримується і нині). Вже були впроваджені перші українські національні культи святих: Ольги бл. 1006-1007рр., Бориса і Гліба і св. Феодосія Печерського 1108р. Нарешті бл. 1113р. літописцем Нестором створюється "Повість времінних літ" - найвидатніша літописна пам`ятка часів Київської Русі. Отже це були часи, коли Київ не боявся, як тепер, бути імперським і духовним центром нової цивілізації. Нині тільки героїчна УНА-УНСО виголошує та розвиває ці славні імперсько-культурні традиції.
Хрестові походи продовжувалися майже 200 років. Серед них: найвидатніша трагедія віри і звитяжництва - хрестовий похід дітей 1212 р., який показав чого варта чиста духовність без опертя на меч, шостий хрестовий похід1228-29рр. очолюваний імператором-вільнодумцем Фрідріхом ІІ, який вдруге завоював Єрусалим, сьомий 1248-54 рр., восьмий 1270 р. хрестові походи які очолював король Франції Луї Святий та ін.
Європай здобуває Східну ірано-ісламську культуру. Виникає поєднання лицарських культур храмовиків-тамплієрів та ісмаілітів-хашишінів, яка кладе початок довгій європейській тяглості духовно-лицарських орденів, що продовжується і понині. Коли на початку XIV ст. папство зраджує лицарів-храмовиків і жорстоко знищує їх, рештки ордену, переходять серед інших країн - до Угорщини, а звідти - до Русі де разом з князем Левом і Андрієм гинуть у останній битві з татаро-монголами 1323р. Так у лісах і замках Галичини і Волині знаходять останній притулок, заховуються хрестоносні духовно-лицарські традиції св. Грааля.
Хрестові походи ХІ-ХІІІ ст. були самоствердженням європейської культури, духовності через, по-перше, героїчний порив лицарської звитяги, і, по-друге єднання з культурою стародавнього Сходу. Вони були війною проти віджилого, відсталого за нову культуру, нову цивілізацію проти всього світу. "Священна війна" і "Хрестовий похід" є категоріями вічними. Хрестові походи продовжуються і тепер. Бути європейцем - це значить перебувати у стані священної війни". Хрестовий похід Європи проти віджилого і відсталого "совкового" комуно-москальського Великого Ведмедя і "хрещених ведмедів". Це борня за нову культуру, нову цивілізацію, світову і євразійську, за нову Європу, за Київську ІІІ імперію, за нову велику Європу проти Великого (східно-комуністичного) і Малого (західно-буржуазного) сатани.
Наше місце - у новому хрестовому поході Європи. На коні? Під конем? Біля стремені? Для нас це "священна війна" за Київський євразійський центр Нової Європи, Нової Євразії, нової цивілізації і нової людини.
Список використаної літератури
1. Дж. Берман "Західна традиція права: епоха формування". - М., 1995.
2. Ч.Г. Чи "Історія інквізиції" у 3-х томах, том 1-2
3. "Загальна історія держави і права" ред. К.І. Батир. - М., 1995
4. "Історична енциклопедія"

 
 

Цікаве

Загрузка...