WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Хрестові походи - Реферат

Хрестові походи - Реферат

довжина в часі, іноді до десяти років. Усі дії і слова обвинувачуваного так само як і обвинувальний висновок фіксувалися в двох екземплярах. Подібнаорганізація унеможливлювала для єретиків укритися в іншій державі. Тому що при необхідності копія могла бути послана слідом за ним. Зрозумівши, що існує величезна кількість лжесвідків, інквізиція ввела наступне правило: " Якщо хто-небудь його викрито в лжесвідченні, на його повинно бути накладене сувора епітим'я, але показання його зі справи вилучатися не повинні".
Єдиним шансом на порятунок від системи, що вважала будь-якого арештованого заздалегідь винним, полягало в повному визнанні і каятті на першому ж допиті. Якщо ж людина завзято наполягала на своїй невинності, то його як закоренілого єретика видавали в руки світської влади.
Основною метою інквізиції по поняттю було вирвати душі грішників з пазурів Сатани, а те що відбувалося в цей час з тілом значення не мало. Під час хрестового походу проти альбегійців було сформульовано ще одне правило: "краще відправити на те світло десять добрих католиків, чим дати піти від правосуддя хоч одному єретику". У боротьбі за таку важливу річ, як людська душа, мета виправдувала застосування будь-яких засобів.
Інквізиція накладала звичайно три види покарання: епітимья, тюремне ув'язнення і передача в руки світської влади, що означало багаття. Епітимья могла полягати в довічному носінні хрестів, паломництві по святих місцях, внесенні визначеного пожертвування на благі справи. Але це тільки найпоширеніші методи, взагалі епітимья була обмежена тільки фантазією інквізитора. Тюремне ув'язнення мало на увазі під собою відбування терміну у вузькій, задушливій камері на хлібі і воді, іноді в ручних і ножних кайданах, можливо прикутих до стіни, у гранично антисанітарних умовах. Середня тривалість життя в подібному висновку складала три роки. Але іноді були амністії заміна тюремного ув'язнення на строгу епітимью. Видача в руки світської влади мало на увазі під собою спалення заживо. Церква не відмовлялася навіть від переслідування небіжчиків. Уже померлого єретика могли присудити до спалення. Це мало на увазі під собою вилучення останків з могили з наступним спаленням і конфіскація майна.
Одним з пояснень того, що Англія і Голландія були першими країнами, у яких відбулася промислова революція, є те, що в цих державах інквізиція не була настільки авторитетна, як у більш південних країнах Європи. Що мала на увазі під собою конфіскація? Повне вилучення спонукуваного і нерухомого майна, анулювання всіх боргових зобов'язань, примус усіх боржників повернути засобу у визначений термін. Якщо збуджувалося переслідування нині померлої людини, то конфіскація поширювалася на спадкоємців аж до третього коліна. Подібні міри цілком паралізували промисловість і торгівлю на південних територіях Європи. Розподіл засобів від конфіскації відбувалося в такий спосіб: третина одержував інквізитор, третина - представник світської влади, третина - Святійший Престол. Інквізитор повинний був вживати отримані засоби на нестатки розшуку. Але на практиці засобу витрачалися за його розсудом. Одним з факторів того, що інквізиція не затвердилася в північній Європі, було те, що єретиків було мале і вони переважно походили з найбідніших родин. (Якщо держава брала на себе видатки по установі інквізиції, то воно одержувало визначену частку від доходів конфіскації).
Загибель сяючої античної цивілізації, тілом якої була вікопомна Римська імперія, а форпостом - Українське Причорномор`я, породила пітьму середньовіччя. Із смороду, пітьми і ницості варварства через сталеву крицю "нової римської імперії" Карла Великого або Київської Русі, через шаленство вікінгів постає нова Європа. Перший європейський духовний звитяг - клюнійський рух Х-ХІ ст. через який постала окремішня католицька церква, поставив її на ідеалі - "християнин лицар божий". Через зіткнення з старим мудрим Сходом мусила тепер утвердити себе молода хижа Європа. "Бо царство Боже не в слові, а в силі (Коринфян, 40:20).
Виособитись, вивищитися можливо тільки через військово-духовний здвиг, вчинок, через героїчний порив військово-духовного звитяжництва, як поставала на порозі ХХ ст. молода Україна через молодечий духовно-лицарський здвиг УСС. Бути - значить постати у героїчному пориві. Восени 1095 р. на Клермонському соборі красномовний папа римський Урбан ІІ закликав до "визволення гробу Господнього". "Хто тут болісний і нужденний там буде веселим і багатим". Як іскра пронизала Європу ідея "священної війни". Навесні 1096 р. несчисленні юрби простонародного ополчення на чолі з безумним проповідником Петром Пустельником з Ам`єна, вздовж Рейну, Дунаю і через Балкани, встелююючи свій шлях грабунками та погромами посунули на Схід. Через численні лиха і втрати, досягнувши Малої Азії вони у першому ж бою були знищені ісламським військом. Це довело, що "священна війна" може здійснюватися лише благородною лицарською верствою. Наприкінці літа 1096 р. струмочками звідусіль, заклавши останнє майно, щоб придбати коня і зброю у "великий хрестовий похід на Схід" вирушало лицарство Європи. Воїни Лотарингії, очолювані Готфрідом Буйонським вирушили старим шляхом вздовж Рейну, Дунаю через Балкани, лицарство Окситанії на чолі з Раймундом графом Тулузьким, Пд. Італії на чолі з Боемундом Тарентським і Норманди і Фландри очолюване графом Балдуїном - через Італію і Балкани.
Натхнені релігійним поривом, лицарі навесні 1097р. досягнули східно-християнської Візантії, з її допомогою оволоділи у Малій Азії Нікеєю і здобули перемогу над Дорілеєю. Незважаючи на усі чвари, зваби і спокуси європейські лицарі продовжуючи похід "за визволення гробу Господнього", здобувають у 1097 р. Едесу, де графом став Балдуін Фландрський, у 1098 р. Антіохію, де князем сів ватажок нормандських лицарів Боемунд Таертський і нарешті, під тиском натхненного релігійним почуттям войовничого низшого лицарства, у 1099р. хрестоносці здобули "святе місто трьох релігій" Єрусалим, піддавши його страшному погрому. Там утворюється християнське лицарське "королівство Єрусалимське" на чолі з Готфрідом Булонським, який носив титул "охоронця Гробу Господнього".
"Священна війна" і "хрестові походи" як засіб виокремлення, самоствердження і вивищення Європи були власне походами за вищою культурою, здобуттям багатої культурної спадщини стародавнього Сходу. Значення хрестових походів для нас, для УНА-УНСО полягає у тому, що вони довели виособлення і вивищення здійснюється тільки через: по-перше, духовно-лицарське звитяжництво і, по-друге, через здобуття культурної спадщини, через цивілізаційну місію. Для здійснення "хрестового походу за нову культуру, нову особу" потрібно, по-перше, тотальна мобілізація всіх лицарських сил суспільства, по-друге, жорстока військова організація, створення духовнолицарських орденів і, по-третє, віра.
Хрестовий похід був успіхом першого молодечого бурхливого натиску, але старий могутній і

 
 

Цікаве

Загрузка...