WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Духовний розвиток учнів на уроках історії - Реферат

Духовний розвиток учнів на уроках історії - Реферат

Духовність - справа жива, а не видумана, свою життєвість вона виражає подібно до того, як живе насіння. Висіяне в добру землю, швидко пропростає. Святе Письмо вимагає від учня дієво віри, тобто здійснення добрих справ, бо без цього віра стає мертвою; щирої любов до Господа і ближніх, а також живої непохитної надії.
Так, вивчаючи в 6-му класі темв "Ізраільско-Іудейськецарств", продовжую ознайомлювати учнів з Біблією як історичним джерелом вивчення стародавньої історії Близького Сходу, значенням Біблії в культурі людства. Виховувати почуття поваги, шани до своїх батьків, старших.
Особливу увагу звертаю на актуалізацію опорних знань, учнів, запитуючи:
- Що таке історичне джерело?
- Назвіть види історичних джерел?
- З яки письмовим історичним джерелом ви вже ознайомилися в курсі історії стародавнього світу?
Учні розповідають, що бібліотека в Ніневії не згоріла і у глиняних "книжках" учені прочитали легенди і пророцтва, накази царів, господарські документи. А ще на цих глиняних табличках учені прочитали розповідь про всесвітній потоп. Від стародавніх шумерів ця легенда перейшла до Біблії - святої книги іудеїв та християн.
Ось, зараз, методом "Мозкового штурму" ми з'ясуємо суть поняття "Біблія". (Учні висловлюють свої думки). Роблю висновок:
Отже, Біблія - це найбільше, найцінніше джерело з історії Стародавнього Сходу, релігійна святиня, грандіозна пам'ятка художньої літератури.
Моя розповідь про біблію.
Біблія - Книга книг, походить від назви міста Бібл, звідки привозили папірус.
До Старого Завіту належать книги, написані в дохристиянські часи давньоєврейською мовою і визнані святими як у євреїв, так у християн. До Нового Завіту належать книги, написані грецькою мовою апостолами.
Старий Завіт складається з 39 книг, які поділяють три цикли. Перший - Закон (Тора); другий - Пророки; третій - Святе Письмо.
За характером змісту книги Старого Завіту можна поділити на 4 групи: 1) книги законоположення; 2) історичні; 3) учительні; 4) пророчі.
Тепер є підтвердження того. що багато подій з історії Стародавнього Сходу, які згадуються в Біблії, мали місце в дійсності. Це було доведено під час розкопок, що проходили в ХІХ-ХХ ст. Були знайдені стародавні міста, наприклад Ур, який у Біблії названий як батьківщина Авраама, Ніневія, де були знайдені цілі бібліотеки з книг на глиняних табличках, у тому числі й "Епос про Гільгамеша", що містить історію всесвітнього потому і поеми про створення світу; Єрихон, Вавилон. А ряд держав, які згадуються в Старому Завіті - Хетська держава, невеликі царства Палестини, Вавилонське царство. Ассирія - до археологічних розкопок ХІХ-ХХ сит були відомі лише з тексту Біблії.
На закріплення поняття "Біблія" розв'язуємо кросворд "прочитайте назву книги". (По вертикалі перші букви)
Б і б л
І с т о р и к и
Б і б л і о т е к а
Л а г а ш
І с у с
Я к і в
По горизонталі:
1. Місто в Фінікії, звідки привозили папірус.
2. Вчені, які вивчають важливі події в житті людства.
3. Що було знайдено під час розкопок міста Ніневія?
4. Одне з найважливіших міст жителів Месопотамії - шумерів.
5. Ім'я хлопчика, що народився у Вифлиємі.
6. Один з 12-ти учнів Ісуса Христа.
Отже, по вертикалі ми отримали слово "Біблія"
Друге та третє питання з'ясовуємо в процесі роботи в групах.
Підсумовуючи вивчене на уроці, запитую в учнів, чому розпалося Ізраїльсько-Іудейське царство?
Серед причин (ці і постійні міжусобиці, роздробленість держави) учні підкреслюють і те, що на старості років цар Соломон та його наступники вже не виконували Божі Заповіді і в 588 р. до н.е. цар Новуходуносор ІІ зруйнував Єрусалим і остаточно знищив єврейську державу.
Тисячі жителів Єрусалиму були полонені, їх розселили в різних містах Месопотамії, і це поклало початок історії життя євреїв в інших країнах.
Та щоб не вивчали учні після Святого Письма - науки, мистецтво, мови ті ні. - усе повинно бути підпорядковане Біблії, щоб учні змогли пересвідчитися. Що все є перехідним, суєтою, якщо воно не стосується Бога і майбутнього життя.
Сьогодні важливо, щоб учні усвідомили, що найправедніший шлях у житті - це шлях хреста. Цей шлях показав людям Ісус Христос, на нього запросив їх і веде своїм шляхом насамперед тих, кого особливо любить. Таємниця людського спасіння, здійснена Ісусом Христом, полягає в хресті. Тому необхідно, щоб всі розуміли, що учнем Ісуса Христа може стати лише ой, хто відрікся від самого себе, взяв на плечі Його хрест і готовий протягом життя прямувати туди, куди веде його Ісус.
Під час проведення позакласних заходів стараюсь переконувати учнів, що Ісус Христос є вершиною досконалості на небі і на землі, без допомоги якого благородні людські правагнен6ня й добрі діла не досягають свої цілей, що Він є єдиним провідником і виконавцем християнської віри, любові, надії і спасіння. Зійшовши з небес і прийнявши людський образ, Він з'єднав людей з Господом своїм божественним життям дав людям яскравий приклад праведності.
Найважливіше покликання школи - виховувати духовно-моральну особистість. Успіху в цій нелегкій праці сприятиме, на думку Я.А.Коменського. дотримання учнями законів благочестя, поданих у 6-и вагомих положеннях.
1. Всі школярі під страхом вічного осудження. Згідно з учнями Ісуса Христа, повинні остерігатися спокусити кого-небудь поганим прикладом і, навпаки, мають бути для всіх зразком благочестя.
2. Всі школярі повинні навчитися звертати до Бога всі бажання свого серця і свої помисли, щоб усюди, де б вони не були, пам'ятати про те, що вони ходять перед очима Божими, живуть перед Його лицем.
3. Необхідно, щоб усі школярі, приходячи в школу і виходячи з неї, перед сном і після сну старались виконувати Божі Заповіді.
4. Вчитель повинне сприяти, щоб учні знали якнайбільше молитов.
5. Всі школярі повинні вести праведне життя, гідне Бога.
6. Проводячи позакласні виховні заходи. Вчитель повинен сприяти інтелектуальному розвитку особистості, дати учням все те, що може зробити їх мудрими. І єдиним живим джерелом мудрості є Слово Бога.
Формування духовно багатої особистості можливо, якщо учні постійно й уважно вдивлятимуться в Ісусове обличчя, зацікавлено і зосереджено вслухатимуться в Його уста, щиросердно сприйматимуть і засвоюватимуть Його слова.
В історії християнства були перемоги і поразки. Це стосується будь-якої християнської держави, отож і України. Так уже сталося, що нині ми дійсно "сліпі без очей з вождя", "полонені диявола". Багато людей в Україні втратили орієнтири християнської моралі і, як

 
 

Цікаве

Загрузка...