WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → УПА - Курсова робота

УПА - Курсова робота

піднесений опісля постановою УГВР до ступеня генерала, як ген. Гончаренко невтомно аж до своєї геройської смерти З0 липня 1944 р. Полк. Шелест повернувся до праці в ГВШ, що його тоді знов обняв (в той час в ранзі майора) Тарас Чупринка (Роман Шухевич).
В зв'язку з охопленням дією УПА всього терену Волині й Полісся, приходить рішенням Головного Командування УПА організаційне офор-млення Воєнних Округ. ПЗУЗ поділено на три подані вище ВО, в яких пости командирів обняли: ВО "Турів" - к-р Рудий, ВО "Заграва" - к-р Пташка (Сильвестер Затовканюк), ВО " Волинь-Південь" - к-р Береза. В серпні 1943 р. разом з "Поліською Січчю" Т. Бульби переходить до УПА трьох кол. полковників УПА: полк. Кульжинський, полк. Литвиненко і полк. Н., які входять до Волинського КВШ як Штабу УПА-Північ, переймаючи одночасно: полк. Кульжинський - організування і вишкіл кавалерії, а полк. Литвиненко - організування та вишкіл артилерії. Членом Штабу У П А-Північ стає теж майор Поль-Польовий (член групи полк. А. Мельника), який в тому ж часі включається в УПА з усім своїм відділом. Майор Польовий переймає ведення старшинських шкіл УПА.
В вересні 1943 р. ВО "Турів" і ВО "Заграва" було злучено в одну оперативну групу "Лісова Пісня", її командиром став сотн. Дубовий, заступником по справам адміністративним к-р Юрко, заступником по справам військовим к-р Штаєр (Дмитро Корійець). Та в лютому 1944 р. коли Командир ВО "Заграви" Пташка впав в бою, привернено розділ обох ВО; сотн. Дубовий задержав командування ВО "Заграва".
В час переходу фронтів стан УПА-Північ) був такий:
Командир УПА-Північ: полк. Клим Савур (Роман Клячківський), заст. к-ра: полк. Карпович-Крем'янецький (Михайло Медвідь) Шеф Штабу ген. Гончаренко (Леонід Ступницький).
ВО "Турів": Командир - майор Рудий; заст. к-ра Вовчак; шеф штабу: майор-Богун.
1. Загін ім. Богуна, командир - полк. Острівський,
Курені: Щуки, Назара-Криги, Ярока, Ливара.
2. Загін "Помста Полісся", командир - Верховинець.
Курені: Голобенка, Яреми, Юрка.
3. Загін ім. Наливайка, командир - Н.
Курені: "Орли", к-р Код, Мухи, Громи, Кубіка.
Крім цього, три курені окремих доручень: Курені: Базаренка, Берези, Сокола.
ВО "Заграва". Командир Пташка (Сильвестер Затовканюк), загинув25. лютого 1944 р., по його смерти, Командир ВО - майор Дубовий, заст. к-ра-сотн. Івахів, Шеф Штабу - майор Макаренко.
1. Загін ім. Коновальця, командир - Ярема. Курені: Кори, Лайдаки, ім. Богуна.
2. Загін Енея, командир - Еней. Курені: Дороша, Кватеренка-Польового, Ґонти, Верещаки (курінь окремих доручень).
3. Загін Дубового, командир - Дубовий. Курені: Шакали, Шавули, Гострого.
4. Загін Олега, командир - Олег. Курені: Чутки, Цигани, Евгена.
ВО "Волинь-Південь", командир - Береза, Шеф Штабу - Черник.
1. Загін Крука, командир - Крук. Курені: Буревія, Докса, Дика, Бистрого (курінь окремих доручень).
2. Загін Н.
Курені: Гордієнка, Меча, Дуная.
Після смерти полк. Клима Савура, Командиром УПА- Північ став полк. Карпович-Крем'янецький (Михайло Медвідь), який загинув 4.червня 1945 p., а після нього майор Дубовий, якого підпис стрічаємо на "Зверненні Воюючої України" з 1949 р.
УПА-Південь.
Почин до створення УПА-Південь дала Похідна Група ОУН-Південь, що в складі ок. тисячі членів вирушила в червні 1941 р. на терени південної України. Молоді революціонери - члени похідної групи зустрілися на південних просторах України з безоглядним переслідуванням зі сторони нових окупантів і - з надсподівано прихильною поставою до революційно-визвольного руху та зрозумінням справи зі сторони місцевого українського населення. В таких містах як Одеса, Кривий Ріг. Дніпропетровськ, Маріупіль та Сталіне повстають скоро сильні центри революційного підпілля, зложені з місцевого українського населення і керовані переважно місцевими націоналістами-революціонерами. Одеса стає центром друкування підпільної літератури для всієї України, зокрема ж тут друкуються всі відозви й брошури на мовах і письмом східніх народів.
Колоніяльна практика німців викликала повне розчарування й обурен-ня всього населення і серед місцевих членів і прихильників революційного підпілля зроджується думка про збройну протинімецьку партизанку. Цю думку скріплюють вістки про постання УПА на Поліссю й Волині і весною 1943 р. з ініціятиви завзятого націоналіста-революціонера, 60-літнього "Діда-Тараса", колишнього члена повстанських загонів в Холодному Ярі, організуються в тому ж Холодному Ярі перший наддніпрянський курінь УПА під командуванням к-ра Костя. Скоро після цього повстає другий відділ УПА в Уманщині під командуванням к-ра Остапа, а далі курінь під командуванням к-ра Саблюка, що широко вславився своїми подібними боями з німцями та большевицькими партизанами в Уманщині, Вінничині та Кам'янець-Подільщині.
Літом 1943 р. Головне Командування УПА призначає Командиром УПА-південь полк. Батька (Омеляна Грабця), який до часу цього іменування займав пост Командира ГВО - Головного Військового Осередка.
В час переходу фронтів стан УПА-Південь був такий: Командир УПА-Південь: полк. Батько (Омелян Грабець), Заст. Командира: Антон (загинув 24. грудня 1943 р.), Шеф Штабу: Кропива (загинув 13. червня 1944p.).
1. ВО "Холодний Яр": Командир - Кость.
Шеф'Штабу - Дід Тарас. Курені: Саблюка, Довбуша.
2. ВО "Умань": Командир - Остап,
Шеф Штабу - Нюра. Курені: Довбенка, Бувалого, Андрія-Шума.
3. ВО "Вінниця": Командир - Ясень. Курені: Сторчана, Мамая, Буревія.
Під час переходу фронтів курені ВО "Вінниця" і ВО "Умань", відступаючи на Волинь, вступили в відверті великі бої з "заградітєльними отрядами НКВД" болыпевицьких фронтових військ (великі бої в Губернських лісах) і в важких тримісячних боях понесли надзвичайно важкі втрати. Важкі втрати понесли й курені ВО "Холодний Яр" і тому після смерті командира полк. Батька (загинув 10. червня 1944р.) групу УПА-Південь постановою Головного Командування УПА розформовано.На теренах, де діяла УПА-Південь, залишились в районах великих лісів лише невеликі відділи УПА, а решту уцілілих частин УПА-Південь включено в УПА-Північ, згл. в УПА-Захід.
УПА-Схід.
Основи для повстанських відділів УПА-Схід повинні були покласти військовики - члени Середньої та Північної Похідних груп ОУН. Та члени обох цих груп лише в невеликій кількості добилися до місць свого призначення, впавши вже в перших місяцях жертвою масових арештів і розстрілів, що їх про водило гестапо. Крім цього, цей терен був весь час надто близько фронту. Тому УПА-Схід так і не вспіла набрати таких остаточних форм, як три інші групи. Окремого командування для УПА-Схід не створено. На цьому терені діяли і діють лише поодинокі повстанські частини, про які, ми маємо сьогодні ще надто малодокументального матеріялу.
Літом 1943 р. вирушив з Пустомитських лісів в рейд на північно-східні українські землі з частиною свого загону к-р Еней. (УПА-Північ, ВО"Заграва"). Він дійшов через Коростень до Малинських лісів і задержався тут аж до пізньої осені, коли на візвання Командування -УПА-Північ мусів повернутися на Волинь. Деякі відділи з загону Енея

 
 

Цікаве

Загрузка...