WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → УПА - Курсова робота

УПА - Курсова робота

підстаршини озброєні в автомати. Поза курінем в селі є ще "самооборона", до якої входить біля 500 люда резерви з 14 кулеметами й 1 гранатометом. Разом у селі є около 1.300 люда залоги з озброєнням, що рівняється силі "дивізії" з часів Визвольних Змагань, -сміючись завважує курінний. Курінь входить у склад Н. групи, що складається з 4 українських і 1 азербайджанського куренів, подібного складу,1 кінно-козацької сотні та сотні полевої жандармерії. Харчевий стан групи (мова тут про загін ім. Наливайко з ВО "Турів", УПА-Північ - П.МЛ, около 4.500 люда, але в випадку небезпеки або загрози цей стан, дорогою мобілізації, підноситься до 8.000 люда". (М-ч: "Перша старшинська школа УПА", спомин, "До зброї", ч. 2. червень 1946 p.).
Набір рекрутів до УПА міг відбуватися, очевидно, єдино на принцип добровільносте. Правда, були зразу думки про загальну мобілізацію до УПА всього боєздатного українського елементу, та практичне здійснення цього виключає сам характер боротьби УПА. Примусова участь в боях можлива лише по стороні регулярних армій і ніколи по стороні партизанських відділів. Про це повчально говорить єдиний, мабуть, в історії УПА випадок примусового набору до УПА, застосований "аргмобом" Юрченком на власну руку в Грубешівшині осінню 1944 p.: мобілізований ним курінь УПА в першому бою з большевиками, зазнавши болючих втрат, розлетівся зовсім, а сам командир Юрченко, заломаний такою невдачею, попавши живим в руки ворога, перейшов на його службу і, взаки недавні друзі його зліквідували, вспів нанести українському підпіллю болючіудари, зрадивши большевикам деякі криївки та підпільні зв'язки. Партизанська боротьба вимагає від кожного члена незвичайної мужности, посвяти й видержливости і тому корисним членом УПА міг стати лише той, хто добровільно і твердо рішив принести себе в жертві Батьківщині.
Чужонаціональні частини в УПА були організовані на національному принципі в сотні і курені, і, якщо це були сотні, то входили в склад котрогось куреня УПА, а якщо курені то в склад загону УПА. Перший національний курінь в УПА створили в половині 1943 р. узбеки під командуванням майора Ташкента, який в березні 1944 р. попав ранениму большевицький полон і був розстріляний. В цій же ВО "Заграва" організується, майже одночасно з узбеками, курінь грузинів (в Рівенщині)та ашотів і сотня кубанців. В ВО "Турів" першим організується курінь азербайджанців. Кількість чужонаціональних частин в УПА дійшла в час переходу фронтів до 15 куренів. Австрійці, бельгійці, французи, німці і югослави своїх окремих частин не створили, а входили поодиноко в склад інших частин (югослави, німці), або працювали в адміністрації УПА(австрійці, бельгійці, французи).
Невдачею закінчилась спроба організації російської частини. Сотня росіян (москалів), зложена зі самих старшин і підстарший, була зор-ганізована в 1943 р. в ВО "Заграва". Сотня брала участь в боях з німцями і навіть відзначилась хоробрістю. Одначе за часті конфлікти з іншими частинами та поодинокими членами УПА змусили Командування УПА розформувати цю сотню.
КОМАНДУВАННЯ УПА
Зав'язком Головного Командування УПА став ГВШ, Головний Військовий Штаб ОУН, що зразу називався КВШ, Краєвий Військовий Штаб, створений напередодні вибуху німецько-большевицької війни у виконанні Військових Постанов И-го Великого Збору ОУН в квітні 1941р., в яких говориться:
1. Для здійснення своїх цілей ОУН організує й вишколює власну військову силу.
2. Завданням військової сили ОУН є:
а) зорганізувати й перевести збройну боротьбу ОУН за перемогу ураїнської
Національної Революції й здобуття Української Незалежної Держави,
б) бути пробоєвою силою й опорою ОУН у цілій П боротьбі,
в) бути ядром Української Армії в Українській Державі.
3. В часі політичного поневолення, ОУН організує при допомозі Військового Штабу ОУН на всіх українських землях і закордоном військові осередки, виховує і підготовляє військових провідників-організаторів та військових фахівців, організує і підготовляє військові кадри, кермує й координує цілістю військової роботи та опрацьовує воєні пляни, узгоднюючи політичне положення.
При допомозі тих же осередків і кадрів впливає на українську суспільну думку, пропагує серед неї військову справу, організує самонавчальні військові курси і т. п.
4. Завдання Військового Штабу й військових осередків ОУН в часі повстання є зорганізувати збройну силу Революції та керувати військовими акціями на землях,
5. У збройному повстанні, ОУН організує й веде до бротьби всіх українців, без огляду на їх політичні переконання.
6. Українська Армія змагатиме до виховання вояка-громадянина. Прищіплюване йому за час цілої військової служби й позавійськового виховання почуття соборности, великого призначення, відповідальносте, героїзму й посвяти в парі з залізною дисципліною! Твердим вояцьким вишколом, - злучить українців усіх земель в один національний моноліт.
7. Українська воєнна доктрина, опираючись на аналізі духових прикмет українця, історичній традиції, геополітичних умовинах України ти узгляднюючи воєнні модерні засоби , має дати українській Армії своєрідну стратегію й організацію, які в свою чергу дадуть змогу якнайкраще використати всю силову натугу Української Нації.
8. Весь порив великих ідей українського націоналізму та вся сила динаміки Української Революції знайде своє втілення в українській революційній армії, яка повстане в боротьбі цілого озброєного народу, дасть йому силу й перемогу та понесе ідеї Української Революції, - свободи народів, - поза межі Рідної Землі."
У виконанні цих постанов постає КВШ - Краєвий Військовий Штаб ОУН під керівництвом майора Перебийноса (ДмитраГрицая),військового референта Проводу ОУН; після його арештований весною1943 р. керівництво КВШ переймає майор Тур (Роман Шухевич), що саме тоді утік з німецької тюрми. Членами КВШ, згл. керівниками поодиноких його відділів були:
1. Організаційно-мобілізаційний відділ: майор Лицар (Ол. Гасин);
2. розвідчий - Вейс;
3. господарчий - Чорнота;
4. вишкільний - майор Вадим (Степан Новицький, що вживав теж псевд: Спец і Степ); сотн. Вишитий-Шелест (Василь Сидор); полк. В.Євтимович; пор. М. Д.
5. пропагандивний - Стояр (Ярослав Старух); Шаблюк-Шугай (Йосип Позичанюк);
6. політ-виховний: Батько (О. Грабець); В. Коваль; проф. Л. Ш.; Омель-ко
У зв'язку з організуванням УПА на Поліссі й Волині й УНС в Галичині, осінню 1942 р. цей КВШ - Львів переіменовується на ГВШ - Головний Військовий Штаб і організується ще два КВШ: Карпатський КВШ для галицької УНС і Волинський КВШ для УПА (Північ).
В вересні 1943 р. приходить формальне відділення Головного Команду-вання УПА від Проводу ОУН. ГВШ ОУН перемінюється в ГВШ УПА ітвориться пост Головного Командира УПА, що його в ранзі підполковника і під новим псевдом Тарас Чупринка обіймає Роман Шухевич, підвищений постановою Української Головної Визвольної Ради з 9. лютого 1946 р. доступня генерала, з датою старшинства від 22 січня 1946 р. Волинський КВШ ОУН стає Штабом УПА-Північ, що його очолює ген. Гончаренко (Леонід Ступницький), а Карпатський КВШ ОУН - в січні 1944 р. -Штабом УПА-Захід,

 
 

Цікаве

Загрузка...